Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Osiedle Książenice serdecznie zaprasza na pokazy KINA LETNIEGO!! Zapraszamy na dwa wydarzenia 14 lipca – „Zakochani w Rzymie” oraz 25 sierpnia – „Tajne przez poufne”. Na miejscu na wszystkich czekać będą leżaki oraz niespodzianki dla małych i dużych! Seanse odbędą się na terenie za kościołem  przy ul. Przyjaciół. Zapraszamy!

W piątek 14 lipca o godzinie 21.30 odbędzie się pierwszy pokaz. Będziemy mogli obejrzeć film „ZAKOCHANI W RZYMIE”. Jest to cudowna komedia z 2012 roku, którą napisał i wyreżyserował Woody Allen.

Film podzielony jest na kilka wzajemnie przenikających się nowel. Ich akcja toczy się obok siebie, zwornikiem jest Wieczne Miasto - Rzym. Nie ma też jedności czasu.

Pierwsza z nowel to historia młodego studenta architektury (Jesse Eisenberg) uwikłanego w romans przez koleżankę (w tej roli Ellen Page) jego dziewczyny, którego postępowanie komentowane jest przez sceptycznego narratora (Alec Baldwin). Druga to surrealistyczna historia przeciętnego włoskiego urzędnika (Roberto Benigniego), który niespodziewanie dla siebie staje się celebrytą i tak samo niespodziewanie status ten traci. Trzecia nowela opowiada o młodej Amerykance, jej włoskim partnerze - zbuntowanym, komunizującym prawniku, jego ojcu - przedsiębiorcy pogrzebowym, a zarazem samorodnym talencie operowym (w tej roli włoski tenor Fabio Armiliato), którego pełnia głosu ujawnia się, gdy śpiewa pod prysznicem oraz emerytowanym amerykańskim dyrektorze opery - w tej roli Woody Allen. Kolejnym wątkiem jest historia młodego małżeństwa w podróży poślubnej do Rzymu, których los rozdziela, a następnie styka - jego z luksusową prostytutką (Penelope Cruz), a ją z podstarzałym amantem, aktorem, a potem ze złodziejaszkiem hotelowym. (Źródło: wikipedia.org)

W filmie występują m.in.:

·         Woody Allen

·         Roberto Benigni

·         Penélope Cruz

·         Alec Baldwin

·         Judy Davis

·         Jesse Eisenberg

·         Greta Gerwig

·         Ellen Page

·         Alison Pill