Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Stary budynek szkoły wreszcie zostanie zagospodarowany i może nawet się uda do kovńca tego roku!

 

Plany w sprawie starej szkoły w Książenicach
W budynku po szkole podstawowej przy ul. Mazowieckiej w Książenicach powstaną mieszkania chronione. W budynku będzie mogło zamieszkać około 20 osób.

Pierwotnie gmina chciała się pozbyć budynku po byłej filii Szkoły Podstawowej nr 4 znajdującej się przy ul. Mazowieckiej. Jednak mimo kilku przetargów i systematyczne obniżanie ceny, kupiec się nie znalazł. Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska, przyznawał, że gmina ma z tą nieruchomością kłopot, bo ściśle określone przepisami przeznaczenie budynku nie zachęca potencjalnych inwestorów.
Gmina podjęła więc decyzję o dostosowaniu pomieszczeń tego obiektu dla potrzeb budynku usług społecznych z dwoma mieszkaniami chronionymi. – Nie udało się znaleźć kupca, a że zgłaszały się nas matki z dziećmi, które doświadczyły przemocy w rodzinie, albo miały inną bardzo trudną sytuację życiową i nie miały gdzie mieszkać, to wpadliśmy na pomysł, aby tam zorganizować dla nich takie tymczasowe, kilkumiesięczne lokum, do czasu aż znajdą sobie mieszkanie. Udało się pozyskać ponad 100 tys. zł dotacji na ten cel – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Zostaną tam utworzone dwa mieszkania chronione: jedno na piętrze, drugie na parterze. W każdym z nich znajdzie się po pięć pokoi mieszkalnych oraz część wspólna, która obejmuje kuchnie, jadalnie, łazienki itp. W mieszkaniu na parterze przewidziano zamieszkanie łącznie 10 osób, a na piętrze – dla 11, przyjmując obowiązujący minimalny metraż na osobę. Osoby objęte ochroną będą same wykonywać wszystkie prace związane z utrzymaniem porządku w zajmowanych pokojach i całym obiekcie.

Zgodnie z dokumentacją przetargową budynek powinien być gotowy na przyjęcie lokatorów najpóźniej do 31 października tego roku.

info: Sołectwo Książenice