Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ważne informacje dla mieszkańców i przedsiębiorców z Urzędu Miejskiego!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, Urząd Miejski jest zamknięty dla interesantów.

Jakie sprawy załatwimy w urzędzie?
– uzyskamy akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego
– rekrutacja do szkół i do przedszkoli będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem – drogą elektroniczną: http://www.grodzisk-oswiata.pl/2020/03/11/rekrutacja-do-przedszkoli-i-klas-pierwszych-szkol-podstawowych/

Jakich spraw nie załatwimy w urzędach?
Nie będą np. przyjmowane wnioski, korespondencja papierowa oraz nie będzie wydawana żadna dokumentacja z urzędu m.in. dowody osobiste.
Zgodnie z zaleceniami rządu, znaczna część urzędników miejskich została skierowana do pracy zdalnej. Część z nich będzie pracować w trybie rotacyjnym, tak, aby zagwarantować obsadę stanowisk.

Większość spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem konta e-Puap. Apelujemy do mieszkańców, aby w pierwszej kolejności korzystali właśnie z tej formy załatwiania spraw urzędowych.

Zamknięte obiekty sportowe i instytucje kultury
Zgodnie z decyzją rządu, zostały zamknięte miejskie baseny, place zabaw, siłownie i sauny oraz obiekty sportowe (OSiR-y) i kulturalne. Nie działa też przestrzeń co-workingowa w Centrum Kultury.

KOMUNIKATY FIRM – możliwość zamieszczania informacji o prowadzonej działalności
W celu ułatwienia przedsiębiorcom oraz odbiorcom ich usług funkcjonowania uruchomiono nową stronę KOMUNIKATY FIRM https://biznes.grodzisk.pl/category/komunikaty-firm/.

Można na niej umieszczać informacje, dotyczące działalności prowadzonej w warunkach pandemii koronawirusa. W zakładce DODAJ KOMUNIKAT należy wypełnić formularz, który jest dostępny też pod linkiem https://biznes.grodzisk.pl/dodaj-komunikat/.

Po weryfikacji komunikat zostanie opublikowany na stronie.

Bezpłatne Porady Prawne
W ramach telefonicznej pomocy prawnej dla mieszkańców odbywa się dyżur prawnika gminy Grodzisk Mazowiecki w sprawach związanych ze skutkami stanu epidemii:
INFOLINIA: tel. 534 401 103
WTORKI 9:00 – 11:30
CZWARTKI 9:00 – 11:30

Zamknięte targowisko miejskie
Od 16 marca do odwołania zamknięte targowisko miejskie. Wynajmujący pawilony na targowisku nie będą płacić za wynajem na czas zamknięcia targowiska. Po zakończeniu kwarantanny przez pierwszy miesiąc wynajmujący również nie będą wnosić opłat.

Aneksy do umów obniżające czynsze zostaną przesłane listami poleconymi po ustaniu stanu epidemicznego.

Szczegóły tutaj: pismo_w_sprawie_opłat_za_targowisko

Zbiórka odpadów w Chrzanowie Dużym
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Chrzanowie Dużym pozostaje zamknięty od 14 marca do 28 marca 2020 r.

Komunikacja
W celu uniknięcia płatności gotówką od 17 marca komunikacja miejska na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki jest bezpłatna.

Wynajem lokali gminnych
Najemcy lokali gminnych, które musiały być zamknięte nie będą płacili czynszu za okres faktycznego zamknięcia. Jeżeli taki lokal planuje zamknięcie prosimy o zgłoszenie do biura ZGM na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Parkingi
Od 18 marca do odwołania wszystkie parkingi znajdujące się w strefie płatnego parkowania będą bezpłatne.

Numer telefonu dla osób objętych kwarantanną
OPS tel. 720 909 217

Numer telefonu dla osób potrzebujących pomocy
Harcerze tel. 603 128 078 (dla osób w podeszłym wieku, chorych, w trudnej sytuacji – pomoc w zakupach).