Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Piknik Ekologiczny

Piknik Ekologiczny to coroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Miasto-Ogród Książenice. Do tej pory odbyły się dwie edycje tego wydarzenia, realizowane we współpracy z Gmina Grodzisk Mazowiecki. Piknik ma na celu promocję zachowań proekologicznych - z jego okazji organizowane są konkursy ekologiczne, można wymienić baterie, makulaturę i elektroodpady na sadzonki, zakupić produkty ekologiczne. Oprócz tego co roku organizowanych jest wiele atrakcji dla małych i dużych -warsztaty, koncerty, pokazy. Warto odwiedzić Książenice i wziąć udział w Pikniku. Zapraszamy całe rodziny!

Fundacja Miasto – Ogród Książenice rozpoczyna zbieranie zgłoszeń wystawców do VI edycji Pikniku Ekologicznego w Książenicach, który odbędzie się 7 maja (sobota). Formularze zgłoszeń dostępne są po wysłaniu e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , wypełnione dokumenty należy przesłać do  15 kwietnia 2016 r. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 602 572 180

Oto długo wyczekiwany program V edycji Pikniku Ekologicznego w Książenicach. Bawimy się 9 maja w godzinach 10.00 - 16.00. Piknik jest imprezą plenerową, dlatego podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

PROGRAM PIKNIKU:

10.00 otwarcie Pikniku, zapowiedź piknikowych atrakcji
11.00 występ przedszkolaków z Wielkiego Małego Świata
11.20 pokaz zumby – M. Tokaj
11.40 finał konkursu „Piknikowe łasuchy”
12.00 prezentacja ogarów polskich
13.00 spektakl teatralny dla dzieci pt. „Magiczny miód” w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka
14.20 W. Radzikowska i P. Osóbka, duet „The Voices”
14.40 finały konkursów „Ze starego, coś nowego” i „Piękne z natury”
15.00 pokaz taekwon-do – D. Młynarski
15.20 koncert szant
16.00 zakończenie Pikniku

Fundacja Miasto - Ogród Książenice zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych związanych z planowanym na 9 maja Piknikiem Ekologicznym. W tym roku będzie można wystartować w trzech kategoriach:

  • "Piękne z natury" - to konkurs dla dorosłych, którzy mają dusze artysty i chcieliby przygotować z naturalnych materiałów coś pięknego, wyjątkowy przedmiot.
  • "Piknikowe Łasuchy" - to konkurs na najlepszy ekologiczny deser, który nie zawiera białego cukru. Mogą brać w nim udział wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Smakołyki należy przynieść wraz z przepisami i metryczką na Piknik.
  • "Ze starego coś nowego" - ten konkurs znamy już z poprzednich edycji. Polega na wyczarowaniu z rzeczy, które traktujemy jako śmieci czegoś nowego, pięknego użytecznego. W konkursie mogą startować całe rodziny.

Regulaminy konkursów można znaleźć na www.piknikksiazenice.pl

Fundacja Miasto - Ogród Książenice zaprasza 9 maja na V edycję Pikniku Ekologicznego, tym razem pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła". Jak co roku na gości będzie czekała moc atrakcji, będzie też można wymienić makulaturę, baterię i elektrośmieci na sadzonki roślin. Organizatorzy zapraszają wystawców do stworzenia stoisk. W tym celu należy przesłać formularz adresowy dostępny na www.piknikksiazenice.plIV edycja Pikniku Ekologicznego w Książenicach organizowanego przez Fundację Miasto – Ogród Książenice odbędzie się 17 maja w godzinach 10.00-16.00. W tym roku hasło Pikniku brzmi „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Podczas imprezy jak zwykle na gości czeka moc atrakcji. Oczywiście, tradycyjnie już, będzie można wymienić makulaturę, baterie i elektroodpady na sadzonki roślin. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy do brania udziału w piknikowych konkursach:

Zmieniaj nawyki – nie klimat!

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować komiks ilustrujący hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, tzn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Komiks powinien mieścić się na jednej stronie brystolu w formacie A0, a na odwrocie zawierać metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm, przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 16 lat.

W Książenicach wstaje dzień

Konkurs polega na przygotowaniu fotoreportażu przyrodniczego – cyklu składającego się z trzech zdjęć inspirowanych przyrodą Książenic. Do zdjęć należy dołączyć krótki opis fotografowanych miejsc. Praca konkursowa powinna być w pełni przygotowana do zaprezentowania na wystawie podczas Pikniku, tzn. zgłaszane na konkurs zdjęcia o wymiarze 15 x 21 cm należy nakleić na brystol w formacie A1, na odwrocie którego znajdzie się metryczka wykonana na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do wszystkich, bez względy na wiek i doświadczenie fotograficzne.

Ze starego coś nowego

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie czegoś z niczego – tchnięcie nowego życia w coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zbędne. Należy wykonać z surowców wtórnych nowy, użyteczny, estetyczny przedmiot. Do każdej pracy konkursowej prosimy dołączyć krótką rymowankę zachęcającą do wykorzystywania surowców wtórnych oraz metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały na odwrocie pracy z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autorów, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do całych rodzin.

Zaproszenie dla wystawców

Fundacja Miasto-Ogród Książenice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby stworzyć swoje stanowisko podczas Pikniku Ekologicznego w Książenicach 17 maja 2014 roku. Zaproszenie jest kierowane w szczególności do osób, które zajmują się rękodziełem, wytwarzaniem produktów ekologicznych, sprzedażą roślin. Za utworzenie stoiska odpowiada wystawca, udział w Pikniku jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminu Pikniku, które można otrzymać, wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2014 roku.
Zapraszamy również na stronę www.piknikksiazenice.pl i http://www.facebook.com/Piknikksiazenice