Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

IV edycja Pikniku Ekologicznego w Książenicach organizowanego przez Fundację Miasto – Ogród Książenice odbędzie się 17 maja w godzinach 10.00-16.00. W tym roku hasło Pikniku brzmi „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Podczas imprezy jak zwykle na gości czeka moc atrakcji. Oczywiście, tradycyjnie już, będzie można wymienić makulaturę, baterie i elektroodpady na sadzonki roślin. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy do brania udziału w piknikowych konkursach:

Zmieniaj nawyki – nie klimat!

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować komiks ilustrujący hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, tzn. „Zmieniaj nawyki – nie klimat!”. Komiks powinien mieścić się na jednej stronie brystolu w formacie A0, a na odwrocie zawierać metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm, przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Uczestnicy konkursu muszą mieć ukończone 16 lat.

W Książenicach wstaje dzień

Konkurs polega na przygotowaniu fotoreportażu przyrodniczego – cyklu składającego się z trzech zdjęć inspirowanych przyrodą Książenic. Do zdjęć należy dołączyć krótki opis fotografowanych miejsc. Praca konkursowa powinna być w pełni przygotowana do zaprezentowania na wystawie podczas Pikniku, tzn. zgłaszane na konkurs zdjęcia o wymiarze 15 x 21 cm należy nakleić na brystol w formacie A1, na odwrocie którego znajdzie się metryczka wykonana na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do wszystkich, bez względy na wiek i doświadczenie fotograficzne.

Ze starego coś nowego

Zadaniem uczestników jest skonstruowanie czegoś z niczego – tchnięcie nowego życia w coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zbędne. Należy wykonać z surowców wtórnych nowy, użyteczny, estetyczny przedmiot. Do każdej pracy konkursowej prosimy dołączyć krótką rymowankę zachęcającą do wykorzystywania surowców wtórnych oraz metryczkę wykonaną na kartoniku w formacie 9 x 13 cm przymocowanym w sposób trwały na odwrocie pracy z danymi: tytuł pracy, imię i nazwisko autorów, telefon/e-mail kontaktowy. Prace należy złożyć do dnia 9 maja 2014 roku, w siedzibie Fundacji przy Al. Marylskiego 7. Wręczenie nagród nastąpi 17 maja 2014 r. podczas Pikniku Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do całych rodzin.

Zaproszenie dla wystawców

Fundacja Miasto-Ogród Książenice serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby stworzyć swoje stanowisko podczas Pikniku Ekologicznego w Książenicach 17 maja 2014 roku. Zaproszenie jest kierowane w szczególności do osób, które zajmują się rękodziełem, wytwarzaniem produktów ekologicznych, sprzedażą roślin. Za utworzenie stoiska odpowiada wystawca, udział w Pikniku jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz zapoznanie się i akceptacja regulaminu Pikniku, które można otrzymać, wysyłając maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia 2014 roku.
Zapraszamy również na stronę www.piknikksiazenice.pl i http://www.facebook.com/Piknikksiazenice