Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach

Z inicjatywy rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Książenicach w grudniu zeszłego roku została powołana Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach.
Celem Fundacji jest sprawić, aby Szkoła w Książenicach miała nie tylko nowoczesny budynek, ale była innowacyjna, szła z duchem czasu, poszerzała dzieciom horyzonty, uczyła myślenia i rozwijała ich talenty. Żeby społeczność związana ze Szkołą, czyli uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice, identyfikowali się z nią i czuli się odpowiedzialni za jej charakter.
Fundacja rozpoczęła już swoją działalność i zaprasza na stronę www.fundacja.ksiazenice.net oraz na Facebooka.

GTV Twoja okolica zaprasza do obejrzenia podsumowania projektu Baśniowe Dźwięki Książenic - projektu realizowanego przez Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach programu Działaj Lokalnie. Reportaż powstał przy okazji kończącego projekt przedstawienia o powstaniu Książenic "Ksiażenickie klechdy", które odbyło się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Książenicach.

Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach zaprasza w najbliższy czwartek o godzinie 13.00 na spektakl muzyczny "Zapomniana historia - sztetl Grodzisk", które odbędzie się na sali gimnastycznej w Samorządowej Szkole Podstawowej w Książenicach.


W dniu 31 sierpnia 2015r Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach rozpoczęła działania w ramach projektu "Baśniowe dźwięki Książenic" dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie. Na plantach trzeciego etapu książenickiego osiedla zapłonęło ognisko i popłynęła muzyka prosto z ust i serc mieszkańców oraz sympatyków Książenic. Zabawa była na tyle udana, że ostatni uczestnicy pomogli zgasić ogień o 22.00.

Wrzesień upłynął na piątkowych spacerach po ulicach Książenic. Dzieci poznawały muzyczne sekrety, poznawały nowe piosenki i ćwiczyły poczucie rytmu, a mieszkańcy z zaciekawieniem wychodzili z domów sprawdzić, kto tak „hałasuje”. Ten etap projektu zakończono muzyczną grą terenową, która była jednym z elementów Trzeciego Książenickiego Festiwalu Pasji.

Od października w Szkole Podstawowej w Książenicach odbywają się warsztaty muzyczne dla wszystkich zdolnych muzycznie dzieci. Efektem ich pracy będzie spektakl "Książenickie klechdy", który zostanie wystawiony w grudniu.

Odbył się również konkurs na zobrazowanie muzycznych nazw ulic. „Spłynęło sporo prac, dzieci nie pominęły żadnej ulicy, nawet tak mało namacalnych nazw, jak Etiudy, czy Sonaty. Jury będzie miało naprawdę trudne zadanie” – powiedziała Prezes Fundacji.

Ostatnim efektem projektu będzie tablica z planem ulic, ozdobiona nagrodzonymi pracami. Będzie przypominać o tym projekcie jeszcze przez kilka kolejnych lat.Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach zaprasza dorosłych i dzieci na bezpłatny kurs pierwszej pomocy w Samorządowej Szkole Podstawowej w Książenicach


W piątek w godzinach wieczornych (18.00-20.00) Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach zaprasza na muzyczną grę terenową. Start przy szlabanie na ul. Muzycznej  a trasa gry będzie wiodła przez uliczki III i IV etapu Osiedla Książenice. Warto zabrać wygodne buty, coś do pisania a chętni mogą również przynieść instrumenty.

Rok szkolny w Książenicach rozpoczynamy dobrymi wiadomościami! Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach otrzymała grant  w wysokości 4000zł z programu Banku BZWBK na realizację projektu "My i nasze drzewa".

W ramach projektu „My i nasze drzewa” Fundacja planuje obsadzenie ulic drzewami odpowiednimi do ich nazw. Zostaną również ogłoszone konkursy -  literacki i fotograficzny dla uczniów na temat drzew. Powstanie interaktywna mapę naszej okolicy z okazami drzew i innych okazów przyrodniczych, a w oparciu o nią zostaną opracowane ciekawe trasy rowerowe po naszej okolicy. Dzięki temu projekt przysłuży się nie tylko uczniom szkoły ale i całej lokalnej społeczności. Projekt przewiduje również organizację integracyjnej zimowej rodzinnej wyprawy obserwacyjnej do lasu, letniego rajdu rowerowego  i inne atrakcje.

Fundacja ma możliwość pozyskania dodatkowych środków na ten projekt dzięki głosowaniu internautów. Głosować można do 6 września  na stronie  http://www.bzwbk.pl/informacje-o-ban…/granty/glosowanie.html

Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach, Rada Sołecka i Sołtys Książenic zapraszają na ognisko na zakończenie wakacji oraz inaugurujące nowy projekt Działaj Lokalnie w Książenicach.