Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

PIERWSZY KSIĄŻENICKI FESTIWAL PASJI  27-29 września 2013 r.
Festiwal Pasji, dofinansowany z programu „Działaj lokalnie”, został rozpoczęty taneczno-muzycznie  w sali OSP w Książenicach. W organizację tego dnia włączyło się Sołectwo Książenice. Na początek pasjonatka fitnessu  tańczyła w rytmach latynoamerykańskich z zebranymi dziećmi, a później zespół LIVE COVER BAND zabrał wszystkich w podróż w przeszłość.


Sobotnie obchody urodzin szkoły otworzyła dyrektor szkoły Katarzyna Galla wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców Jackiem Kudem. Podczas oficjalnej części do szkoły zawitali Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, zastępca burmistrza Jolanta Grabowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim Joanna Wróblewska, radny Stanisław Kolasa, radna Joanna Biegała oraz sołtys Książenic Cezary Wiśniewski. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński mówił o tym jak ważna jest w życiu pasja. Opowiadał o swojej pasji z młodości - muzyce i tej obecnej- żeglarstwie. Według niego to właśnie pasja do muzyki w szczególności wpłynęła na jego osiągnięcia.  Po uroczystych przemowach dyrektor szkoły uroczyście pokroiła tort w kształcie szkoły a goście odśpiewali „Sto lat”.  Rada Rodziców zaprosiła również do suto zastawionych stołów pełnych ciast, owoców i napojów, który zorganizowali Rodzice.

Sobota obfitowała w masę warsztatów odbywających się w budynku szkoły. Kadra pedagogiczna wraz z fundacyjnymi Pasjonatami dwoiła się i troiła by wszystkim chętnym dzieciom dać szansę wspólnej  zabawy. Odbyły się m.in. Teatr cieni, warsztaty twórczego działania, eksperymenty muzyczne, a dla najmłodszych zabawy z chustą animacyjną i pokazy taekwondo. Dzieci paradowały z pięknie wymalowanymi buźkami, a chętni mogli nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.W kąciku „Badam i eksperymentuję – poznaję otaczający świat”, zorganizowanym w ramach projektu dofinansowanego z Fundacji PZU, Panie Aneta i Lidia zarażały pasją do nauki i przyrody pokazując ciekawe eksperymenty.


Warsztat kulinarny Pań Agnieszek inspirowany „Szkołą na widelcu” zgromadził nie tylko małych łasuchów, ale i dorosłych chcących porozmawiać o racjonalnym odżywianiu. Wyczarowane przez „kucharzy” potrawy wręcz znikały z talerzyków.


O godzinie 12.00 w prezencie od Sołectwa Książenice wystąpił Teatr Lalkowy Igraszka z przedstawieniem  pt.  „Złote jajo”.


Zakończenie PIERWSZEGO KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI nastąpiło w niedzielę  podczas uroczystej mszy w intencji społeczności szkolnej oraz wszystkich  mieszkańców Książenic. Po mszy Ksiądz Proboszcz wraz ze zgromadzonymi gośćmi  wysłuchał cudownych utworów w wykonaniu Chóru Bogorya pod batutą Pana Marcina Mazura.