Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Firma MTG Agri-Rol S.A. od dziesięciu lat realizuje w Książenicach niezwykłą inwestycję Osiedle Książenice. Niezwykłą ze względu na jej skalę i wyjątkowo przemyślany projekt. O jego szczegółach opowiada Prezes MTG Agri-Rol S.A Grażyna Śledzińska:

Redakcja: Co wyróżnia Osiedle Książenice na tle innych inwestycji mieszkaniowych?
Grażyna Śledzińska: Osiedle Książenice to unikalny projekt budowy od podstaw miasta-ogrodu. Docelowo zamieszka tu ponad 1000 rodzin. Już na etapie projektu zadbaliśmy o zrównoważony rozwój i ład przestrzenny dla mieszkańców Osiedla i najbliższej okolicy. Przewidzieliśmy tereny przeznaczone pod infrastrukturę. Dzięki temu na Osiedlu znajduje się przedszkole, oddział banku, punkt pocztowy, sklepy, usługi, wkrótce pojawią się nowe punkty, w nowym kompleksie usługowo-mieszkalnym. Nowoczesna samorządowa szkoła została wybudowana na terenach przekazanych władzom Gminy. Zależy nam żeby najmłodsi mieszkańcy mieli dobry dostęp do edukacji.

Red.: Jednak Osiedle to nie tylko budynki…
G.Ś: Tak, zaletą Książenic jest piękna przyroda. Szanujemy ją. Inwestujemy w podziemne sieci energetyczne aby nie zakłócać krajobrazu. Doprowadzamy ekologiczne paliwo gazowe, dbamy o rozwój dróg i wodociągów aby nie zakłócać naturalnych warunków wodnych.
Dbamy również o aspekty społeczne inwestycji. Do Książenic sprowadzają się ludzie z całej Polski, tworzy się nowa społeczność. Wspieramy integrację mieszkańców wspomagając działania Fundacji Miasto-Ogród Książenice i inne społeczne projekty. Dzięki temu Osiedle Książenice nie jest podmiejską sypialnią tylko wspaniałym miejscem do życia.

Red: Co najbardziej cenią sobie mieszkańcy Książenic?
G. Ś: Na pewno wysoko cenią sobie lokalizację. Książenice leżą 2km od trasy szybkiego ruchu S8 (Trasy Katowickiej) i 8km od wjazdu na autostradę. Dzięki temu dojazd do Warszawy trwa niecałe 30minut! Można też skorzystać z pociągów WKD i PKP i komunikacji miejskiej – na osiedlu są przystanki autobusowe. A będzie jeszcze lepiej – czas dojazdu do Warszawy skróci otwarcie trasy Salomea- Wolica oraz doprowadzenie SKM do Grodziska Mazowieckiego.

Red: Powstanie Osiedla oznacza dla Książenic duże zmiany. Jak określiłaby Pani ich kierunek?
G.Ś: Książenice stają się południowym centrum Gminy Grodzisk Mazowiecki. Rosnąca infrastruktura tworzy nowe miejsca pracy, a wzrastająca liczba mieszkańców chłonny rynek lokalny. Do Książenic rodzice z okolicznych miejscowości dowożą dzieci do szkoły i przedszkoli, więc chętnie załatwią tu codzienne sprawunki. Dlatego zapraszamy do Książenic ludzi przedsiębiorczych – tu jest wspaniałe miejsce do realizacji marzeń o własnym biznesie i przestrzeń dla wielu inicjatyw.

Red: To duże zmiany jak na jedną inwestycję..
G.Ś: To prawda, obserwujemy tworzenie się nowej społeczności i wspieramy ją. W swoich działaniach kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu - wspieramy lokalne inicjatywy i organizacje jak Fundacja Miasto – Ogród Książenice czy Ochotnicza Straż Pożarna. Nie skupiamy się wyłącznie na Książenicach - wspieramy rozwój lokalnej kultury i sportu. Wspieramy działania Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, za co otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Kultury, wspieramy też Grodziski Chór Bogoria, Klub Żeglarski Czysty Wiatr czy Klub Sportowy Pogoń. Dla nas Osiedle Książenice to nie tylko inwestycja - to ogromne wyzywanie, w które wkładamy swoje siły i serce. Zapraszamy do Książenic - tu warto zamieszkać!

Wywiad przeprowadzony przez redakcję portalu www.ksiazenice.info