Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Sezon wakacyjny dobiega końca, wszyscy cieszą zielenią i ostatnimi słonecznymi dniami a tymczasem w Książenicach trwają wytężone prace budowlane. Przy ulicy Młodości powstaje nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu” w Książenicach. Mieszkańcy Osiedla Książenice i okolic będą mogli dbać o swoje zdrowie, rozwijać sportowe pasje przez cały rok w komfortowych warunkach. „Strefa Ruchu” połączy miłośników wielu sportów - tenisa, squasha, badmintona, ćwiczeń na siłowni i zajęć fitness.

Tenis, squash czy badminton?
Miłośnicy tenisa znajdą tu trzy pełnowymiarowe korty. Przestrzenna hala, ogrzewanie podłogowe zimą, sprawią, że gra będzie przyjemnością niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. W „Strefie Ruchu” swoją pasję będą mogli rozwijać nie tylko tenisiści. Znajdą się tu również korty do sqasha i badmintona. Niezależnie od dyscypliny sportu przy każdych kortach znajdzie się miejsce na trybuny, co pozwoli na rozgrywanie różnego rodzaju turniejów przy udziale publiczności.

Fitness i siłownia nie tylko dla dorosłych
Oprócz hali z kortami we frontowej części budynku będzie siłownia i sale fitness. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze wyposażona siłownia pozwoli zarówno na realizację treningów siłowych jak i cardio. Oferta zajęć fitnessowych obejmie pilates, TBC, zumbę i wiele innych – dopasowanych do potrzeb użytkowników.
„Strefa Ruchu” to z założenia miejsce przyjazne rodzinie, zaprojektowane tak, aby rodzice mogli tu spędzać czas wspólnie z dziećmi. W klubie została zaprojektowana specjalna część przeznaczona dla najmłodszych wyposażona w sprzęty odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu pociechy również będą mogły bezpiecznie poćwiczyć, pod okiem wykwalifikowanego trenera, podczas treningu rodziców.

Wygoda i ekologia przede wszystkim
Renomowany sprzęt, klimatyzacja sal fitness, ogrzewanie podłogowe hal sportowych to nie wszystko. Dla wygody klubowiczów zaprojektowano duże szatnie, wyposażone w strefę prysznicową i sauny. W hallu znajdzie się również miejsce na przytulną kawiarenkę z ogródkiem oraz sklep z profesjonalnym sprzętem sportowym. Nowoczesna elewacja z drewnianymi elementami pięknie wkomponuje się w zielone otoczenie osiedla. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrze klubu będzie dobrze doświetlone a z górnego poziomu będzie rozpościerał się piękny widok na Osiedle.

Budowa Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu” ruszyła w pierwszej połowie roku. Jeszcze do końca 2014 ma powstać główna konstrukcja budynku. Otwarcie Centrum nastąpi przewidziano wstępnie na drugą połowę 2015roku.