Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Sprawy Sołeckie

W dniu 12.03.2016 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze OSP w Książenicach. W zebraniu uczestniczyli:

 • Piotr Galiński - Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP Grodzisk Maz.
 • Marek Szymanek - Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Grodzisku Maz.
 • Tadeusz Kowalik - Członek Zarządu OSP w Grodzisku Maz.
 • Stanisław Kolasa - Radny Rady Miasta w Grodzisku Maz.

 wyniku wyborów wyłoniony został Zarząd OSP w Książenicach. W jego skład weszli:

 • Marek Purwin - Prezes
 • Janusz Dudek - Naczelnik
 • Jacek Wiśniewski -  Sekretarz
 • Michał Włodarski - Skarbnik
 • Cezary Wiśniewski - Gospodarz Obiektu 


Zebranie podjęło Uchwałę, że Prezesem Honorowym OSP w Książenicach został Andrzej Zdanowski, dotychczasowy  wieloletni Prezes.

Stanisław Kolasa

Sołtyska Aleksandra Jankowska i Rada Sołecka Książenic zapraszają na występ Teatru Czarodziej z przedstawieniem "Złota Kaczka". Odbędzie się on w Remizie OSP w Książenicach (ul. Olszowa) o godz. 10.00. Wstęp wolny.

.

14.03 (poniedziałek) o godzinie 17.00 Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński zaprasza mieszkańców Kad, Marynina, Zapola, Szczęsnych. Opyp, Książenic, Radoń, Urszulina, na konsultacje społeczne, które odbędą się w OSP w Książenicach (ul. Olszowa).

Konsultacje społeczne  będą dotyczyły Lokalnego Programu Rewitalizacji Wsi. W październiku 2015 roku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele  wszystkich organizacji społecznych  działających w Książenicach: Fundacja Miasto-Ogród Książenice, Rada Sołecka wsi Książenice, Grupa nieformalna Przystanek Książenice (mieszkańcy), Fundacja Przyjaciele Szkoły w Książenicach, Radny Rady Miasta Stanisław Kolasa, OSP Książenice. W efekcie powstał Projekt lokalnego Programu Rewitalizacji Obszarów Wiejskich Gminy Grodzisk Mazowiecki dot. wsi Książenice na lata 2015-2020, który przedstawiamy poniżej:


Poniżej przedstawiamy szczegółowy protokół z Zebrania Wiejskiego, które odbyło się 1 marca w Samorządowej Szkole Podstawowej w Książenicach.

1 marca w Samorządowej Szkole Podstawowej odbyło się Zebranie Wiejskie Książenic podczas którego z mieszkańcami spotkał się Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Przedstawił on plany Gminy dotyczące oświetlenia, dróg i kanalizacji w Książenicach.
- planowane jest zamontowanie oświetlenia ulic Wiolinowa, Muzyczna, Koncertowa
- w 2016 roku planowana jest budowa ulicy Przyjaciół, wzdłuż której powstanie strefa parkingowa, co ma rozwiązać problem miejsc parkingowych wokół szkoły
- przy okazji budowy ulicy Przyjaciół planowane jest doświetlenie ulicy Młodości na odcinku wzdłuż szkoły
- budowa ulicy Źródlanej do Radoń zaplanowana jest na rok 2017
- dzięki dofinansowaniu z Gminy Grodzisk Mazowiecki budowa kanalizacji na Osiedlu Książenice zostanie przyspieszona. Zgodnie z planami ZWiK miała potrać do 2022 roku. Obecnie inwestycja ma się zakończyć w 2018 roku. Kolejne etapy budowy kanalizacji zaprezentowano na rysunku:

 

- na koniec Burmistrz zaprezentował wizualizacje Ośrodka Szkoleniowego Legii Warszawa, które mają powstać na granicy Książenic i Urszulina

Sołtys Aleksandra Jankowska i Rada Sołecka Książenic złożyli wnioski o dofinansowanie w konkursie FIO - Mazowsze Lokalnie 2016 na projekty

 1. Mamo, tato zróbmy coś razem ( różnego rodzaju warsztaty aktywizujące rodziców z dziećmi ).
 2.  Od grzybobrania z Chińczykiem do innych międzypokoleniowych manewrów szachowo - bitewnych ( cykliczne spotkania z grami planszowymi oraz strategicznymi ).

Wyniki pierwszego etapu oceny już 14 marca. Trzymamy mocno kciuki!