Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego poinformował na początku listopada o tym, że jest duży problem z utrzymaniem kosztów odbioru śmieci w gminie. Znaczna ilość mieszkańców nie podpisała deklaracji i nie płaci za odbiór odpadów, a przez to koszty odbioru śmieci mogą znacznie wzrosnąć.

W związku z tym gmina rozpoczęła kontrolę posesji co do ilości zadeklarowanych osób do odbioru odpadów. Porównywana jest ilość osób zameldowanych z ilością zużycia wody.Pan Burmistrz zwraca się z prośbą o dobrowolne składanie deklaracji zgodnie ze stanem faktycznym, w przeciwnym razie będą naliczane kary. Uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi grodziscy radni podjęli podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r. Zgodnie z decyzją, od 1 października mieszkańcy za wywóz śmieci zapłacą 25 zł w przypadku odpadów segregowanych i 39 zł za odpady zmieszane od osoby. Zmiany w wysokości stawek związane są z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Chodzi tu głównie o zwiększone koszty składowania i przetwarzania śmieci w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych, brak mocy przerobowych, brak odpowiedniej ilości kompostowni oraz spalarni, wynagrodzenia pracowników firm odbierających odpady (na rynku „śmieciowym” pozostało niewiele dużych firm), wreszcie wzrastające poziomy procentowe obowiązkowego recyklingu i odzysku odpadów komunalnych oraz wzrastające ilości śmieci odbierane od mieszkańców.

Szczegółowe informacje dot. zasad gospodarki odpadami na terenie gminy, harmonogramy odbioru odpadów, druki deklaracji itd. TUTAJ.
Wzór deklaracji znajduje się TUTAJ.