Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty dla dzieci w wieku 6- 8 lat  "Sztuka to nie nuda!"  Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać historię sztuki na wesoło! Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 maja (sobota), godz. 11.00!c

„Wyrusz w barwną i fascynującą podróż po świecie sztuki. Zobacz, jak powstawały i zmieniały się style i techniki. Poprzez zabawę poznaj jedne z najbardziej podziwianych arcydzieł”.

Zajęcia z cyklu „Sztuka to nie nuda” zawierają elementy historii sztuki i plastyki. Poprzez różnorodne zabawy i gry edukacyjne wprowadzają dzieci w barwny świat artystów i ich arcydzieł.
W zaaranżowanej przez nas pracowni artystycznej dzieci wypróbują swoich sił w roli malarza, rzeźbiarza, architekta i fotografa. Dowiedzą się jak wyglądała praca w dawnym warsztacie malarskim u artystów takich jak np. Peter Paul Rubens, wcielając się w jego współpracowników. Poprzez barwne opowiadania poznają świat książąt i księżniczek z portretów, oraz średniowieczne legendy o rycerzach z obrazów.
Uczestnicy zajęć nie tylko zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu historii sztuki, ale również rozwiną swoją kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne, poprzez zajęcia praktyczne, takie jak rysowanie, malowanie, czy wyklejanie.
Ogólnym celem zajęć jest zainteresowanie najmłodszych dziełami sztuki i rozbudzenie u nich artystycznej wrażliwości, oraz oczywiście dobra zabawa. Mamy nadzieję, że otworzą one dzieciom drzwi do świata sztuki i pomogą w przyszłości go zrozumieć.
Zajęcia, według autorskiego programu poprowadzą:
Danuta Mucha i Anna Jastrzębska-Wróblewska, historyczki sztuki z wykształcenia i zamiłowania, posiadające również kwalifikacje pedagogiczne.
Spotkania 2 x w miesiącu (sobota).
Koszt od osoby – 20 zł (za zajęcia).
Zapisy w sekretariacie MCK lub pod numerem telefonu 22 758 32 34.