Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

01.02.2012 godz.19.30 odbędzie się koncert jazzowy w 3 CLUB w rocznicę śmierci Marka Cabanowskiego

W koncercie udział wezmą:
Robert Majewski- trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. W ciągu trwającej blisko 30 lat działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego jazzu, jak również z artystami światowego formatu takimi jak: N.H.O.Pedersen, Clark Terry, Nicolas Payton, Roy Hargrove, Palle Danielsson, Gary Bartz, Mino Cinelu, Peter Herbolzhaimer, Django Bates, Nils Landgren, Bobo Stenson, Joey Baron, Billy Hart.Robert Majewski kontynuuje muzyczną tradycję rodzinną i dlatego też po śmierci ojca, Henryka Majewskiego, grał w założonym przez ojca zespole Old Timers. Ponadto prowadzi klasę trąbki na Wydziale Jazzu i Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego, działającym przy Szkole Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Jest również wykładowcą w Instytucie Jazzu w P.W.S.Z. w Nysie. Od wielu lat swoją wiedzę i kunszt gry na trąbce prezentuje podczas warsztatów jazzowych m.in. w Chodzieży, Puławach, Brzozowie czy Lesznie.

Michał Miśkiewicz – w wieku lat 13 rozpoczął naukę gry na perkusji. Trzy lata później zadebiutował na scenie jazzowej w kwartecie legendy polskiego jazzu – Jana „Ptaszyna”Wróblewskiego; z nim nagrał swoją pierwszą płytę. W ciągu niespełna kilku lat występował już z niemal całą czołówką polskiego jazzu nagrywając przeszło 20 płyt; warto wspomnieć takie postaci jak: Tomasz Szukalski, Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Wojciech Karolak, Robert i Wojtek Majewscy, Janusz Muniak, Michał Urbaniak, Piotr Wojtasik, Zbigniew Namysłowski.

Sławomir Kurkiewicz - kontrabasista, wraz z Marcinem Wasilewskim i Michałem Miśkiewiczem współtworzy Simple Acoustic Trio. Marcin Wasilewski i Sławomir Kurkiewicz zaczynali grać razem w 1990 r. jako piętnastoletni uczniowie Szkoły Muzycznej II Stopnia w Koszalinie. Trio w pierwszym składzie wystartowało rok później. W 1993 r. dołączył perkusista Michał Miśkiewicz i od tego momentu skład pozostał niezmieniony. Członkowie Simple Acoustic Trio współpracują z Tomaszem Stańko, występując z nim i nagrywając jako Tomasz Stańko Quartet. Stańko wyraził się o Kurkiewiczu, że na basie jest stabilny jak mało kto.

Wojciech Majewski to muzyk wszechstronnie wykształcony. W roku 1999 ukończył warszawską Akademię Muzyczną im F. Chopina w klasie fortepianu. Występował z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi jak : Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Joe La Barbera, Henryk Miśkiewicz, Palle Danielsson i inni. Dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Wziął udział jako pianista i aranżer w nagraniu płyty '' Komeda " z kwintetem Roberta Majewskiego. Album został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytykę jak i publiczność. Koncertował w wielu krajach m. in w Danii, Niemczech, Izraelu, USA, Francji. Brał udział w prestiżowych festiwalach jazzowych m.in. Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Open w Stattgarcie.

CENA BILETÓW - 25 zł
w dniu koncertu - 30 zł
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.