Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na kolejny koncert plenerowy w Parku Skarbków tym razem w niedzielę 5.08.2012 o godz.16.00 koncert operetkowy p.t. „Miłość, kobiety i śpiew…”  w wykonaniu  DUETU  Machowska & Kalisz w składzie:  Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, narracja  Katarzyna Kalisz –  śpiew (sopran)
W bajeczny i roztańczony świat operetki zabiorą zgromadzoną publiczność dwie urocze damy, które śpiewem i grą na fortepianie przypomną rozkołysane walce, dziarskie czardasze i pełne liryzmu arie miłosne. Będą to chwile pełne magii i blasku, które na długo pozostaną w pamięci słuchaczy i pozwolą wrócić do domu tanecznym krokiem. W programie m.in. niezapomniane i popularne: „Przetańczyć całą noc”,  „Kto me usta całuje ten śni”, „Gdy cygańska piosnka płacze”,  „Bo w Barcelonie”.

 Gabriela Machowska-Kopietz – pianistka i pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie u m.in. E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky’ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet.
       Katarzyna Kalisz – organistka, dyrygent i śpiewaczka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności prowadzenie zespołów muzycznych oraz gra na organach. Śpiewu solowego uczy się pod kierunkiem prof. Izabeli Kłosińskiej. Dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP oraz stypendystka Ministra Kultury RP. Jako solistka i kameralistka współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju i za granica. Dokonała nagrań radiowych i płytowych. Aktualnie jest artystką chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie występuje również jako solistka.