Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Już po raz trzeci Pałac w Radziejowicach zaprasza na Letni Festiwal imienia Jerzego Waldorffa, który odbędzie się w dniach 2 – 9 lipca 2011 roku. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie Pałacu. Podczas festiwalu zaplanowane są także koncerty i przedstawienia dla dzieci oraz występ Teatru IMKA  Poniżej przedstawiamy program wydarzenia:

2 lipca, sobota godz. 21.00, scena plenerowa

KONCERT SYMFONICZNY
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski – dyrygent
F. Liszt – Poemat symfoniczny Preludia S.97
A. Dvorák – IX Symfonia e-moll Z nowego świata
GUSTAW ZEMŁA - otwarcie wystawy jubileuszowej

3 lipca, niedziela od godz. 12.00, zespół pałacowo-parkowy

ARTYSTYCZNE OGRODY DLA DZIECI
Jaś i Małgosia - spektakl Teatru Lalka w Warszawie w reżyserii Lecha Chojnackiego Budujemy chatkę Baby Jagi happening plastyczno-kulinarny
scenariusz Magdalena Godlewska (laureatka Gwarancji Kultury 2010) prowadzenie warsztatów: Anna Myca i Marcin Witkowski
Bajki - koncert dla dzieci - Anna Dereszowska – śpiew, prowadzenie koncertu oraz zespół The New Art Ensamble pod kierownictwem Sebastiana Wypycha

3 lipca, niedziela, godzina dziewiąta wieczorem, scena plenerowa
WIECZÓR TEATRALNY
Teatr IMKA (laureat Gwarancji Kultury 2011)  - Około północy przybyłem do Widawy, czyli Opis Obyczajów III wg ks. Jędrzeja Kitowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego

4 lipca, poniedziałek godzina 21.00, Nowy Dom Sztuki

KONCERT KAMERALNY
Bartosz Głowacki – akordeon oraz Meccore String Quartet (laureaci Gwarancji Kultury 2011)
F. Angelis, J. S. Bach, Z. Bozanic, W. Cienciała, W. A. Mozart, A. Piazzola, J. P. Ramau, V. Trojan

5 lipca, wtorek godzina 21.00 scena plenerowa


WIECZÓR JAZZOWY
Wierba&Schmidt Quintet (laureat Gwarancji Kultury 2011)
gościnnie: Dante Luciani – puzon B. Harper D. Pearson, M. Wierba

6 lipca, środa godz. 21.00, scena plenerowa

MUZYKA SAKRALNA W PARKU
Adrianna Bujak-Cyran – sopran
Katarzyna Słota Marciniec – mezzosopran
Joanna Wydorska – sopran
Mateusz Drozda – bas
Jakub Kukla – bas
Dionizy Płaczkowski – tenor
Hubert Stolarski – tenor
Stanisław Zyskowski – tenor
Witold Żołądkiewicz – baryton
Karol Szwech – organy
Jakub Baszczyk – organy
oraz
Halina Łabonarska – recytacja
Jarosław Gajewski – recytacja

A.Stradella, J.S.Bach, G. Bizet, G.Caccini, G.F. Händel, F. Mendelssohn-Bartholdy, St. Moniuszko, W.A Mozart, G.B. Pergolesi, H.Schütz
fragmenty Księgi Psalmów Starego Testamentu w tłumaczeniu z hebrajskiego Czesława Miłosza

7 lipca, czwartek, godz. 21.00, scena plenerowa


TEATR ULICZNY W RADZIEJOWICACH - Teatr AKT Płonące laski IV w reżyserii Ambrożego Pogorzelskiego

8 lipca, piątek, godz. 21.00, Nowy Dom Sztuki

RECITAL FORTEPIANOWY
Janusz Olejniczak
F. Chopin, F. Liszt

9 lipca, sobota, godz. 21.00, namiot festiwalowy


KONCERT SYMFONICZNY
Katarzyna Oleś-Blacha – sopran
Katarzyna Słota-Marciniec – mezzosopran
Hubert Stolarski – tenor
Dariusz Machej – bas
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Jerzy Swoboda – dyrygent

oraz
Męski Chór Salezjańskiej Szkoły Muzycznej II st. w Lutomiersku i Żeński Chór Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy
J. Haydn – 94 Symfonia G-dur Z uderzeniem w kocioł
J. Haydn – Msza Nelsońska Hob.XXII:11

Pałac w Radziejowicach zastrzega możliwość zmian w repertuarze