Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Klubokawiarnia i księgarnia Mała Kawka wraz z wydawnictwem Trio zapraszają na spotkanie z Anną Kamińską i promocję jej najnowszej książki "Miastowi. Slow food i aronia losu" - 21 opowieści „uciekinierów z wielkiego miasta”. Rozmowie z Autorką towarzyszyć będzie pokaz zdjęć zrobionych podczas jej podróży po Polsce.

Kiedy: piątek, 16 grudnia, godz. 18.00
Gdzie:
Mała Kawka, ul. Przeskok 9, Milanówek
Kontakt: tel. 502 189 717 www.malakawka.pl, http://www.facebook.com/malakawka

O KSIĄŻCE
Książka „Miastowi” zawiera 21 opowieści „uciekinierów z wielkiego miasta”. Autorka, która je zebrała, udowadnia „Miastowymi”, że nawet na zabitej wsi można usłyszeć piękną historię, poznać ciekawych ludzi, otwartych na innych i świat i nauczyć od nich czegoś nowego. Każda opowieść to historia człowieka z miasta, który poszukuje siebie i swojego miejsca na ziemi. To często także love story (rzadko kiedy człowiek ucieka na koniec świata sam). To też filmowa historia z obfitującym w zwroty akcji scenariuszem, który napisało życie. To nowe smaki i kuchnia, jakiej nie spodziewalibyśmy się na polskiej prowincji. To także ważne uwagi fakty, składające się na historię naszego kraju i niesamowite sploty okoliczności, które pokazują, że nad dążeniem do realizacji marzeń i poszukiwaniem szczęścia w jakimś miejscu unosi się coś więcej. Coś, co powoduje, że los odważnym sprzyja. Że w realizacji tego, co wyśnione i wymarzone, jest jakaś metafizyka.

O AUTORCE
Anna Kamińska - (ur. 1980 r. w Żyrardowie), absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Żyrardowie i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez dwa lata studiowała też podyplomowo dziennikarstwo na UW. Pracowała jako reporterka radiowa, dziennikarka POLSKA The Times, researcherka w TVN Style, dziennikarka w prasie kobiecej, scenarzysta i wydawca programów w POLSAT Cafe. Publikowała w Gazecie Wyborczej (Wysokie Obcasy, Duży Format) oraz magazynach: Malemen, Sukces i Zwierciadło, obecnie pracuje jako dziennikarz prasowy, publikuje głównie w prasie kobiecej. Ma na swoim koncie książkę "Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych", wydaną w 2010 r. (Wydawnictwo Literackie, Kraków) W swoich tekstach (wywiady i reportaże) porusza tematykę kobiecą, rodzinną i społeczną.
Pracując nad książką "Miastowi" kupiła starego jeepa, przeszła na dietę wegetariańską i wyrzuciła z domu telewizor. Miłośniczka kina, chodzenia z kijami (nordic walking) i ostatnio góralskiej muzyki. Niedoszła wiolonczelistka, granie zamieniła na pisanie. Pracuje nad trzecią książką.
Więcej na stronie internetowej www.annakaminska.pl