Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

W Poniedziałek Wielkanocny w Pałacu w Radziejowicach o godzinie siódmej wieczorem odbędzie się Specjalny Wieczór Artystyczny Chełmoński - Chopin - Mickiewicz. Wieczór będzie okazją do otwarcia galerii Józefa Chełmońskiego. Na radziejowickiej scenie wystąpią Janusz Olejniczak i Andrzej Seweryn. Gospodarzem wieczoru będzie Jarosław Gajewski.
Jesienią 1889 roku po powrocie z Paryża Józef Chełmoński zakupił w sąsiadującej z Radziejowicami Kuklówce skromny dworek z kawałkiem ziemi uprawnej, by spędzić tu ostatnie dwadzieścia pięć lat swojego życia.
Związki Józefa Chełmońskiego z Radziejowicami i okolicą czynią nas odpowiedzialnymi za podtrzymywanie pamięci o wielkim artyście i pielęgnowanie jego dorobku. Przez piętnaście lat, z uporem tworzyliśmy w pałacu radziejowickim galerię dzieł Chełmońskiego, złożoną z depozytów przekazywanych przez Muzeum Narodowe w Warszawie, jak również wypożyczonych przez kolekcjonerów prywatnych.
Radziejowicką tradycją stały się pokazy odkrytych z niepamięci dzieł wielkiego malarza. Dotychczas zorganizowaliśmy trzynaście wystaw prezentujących obrazy wcześniej nieznane polskiej publiczności. Dzięki życzliwości wielu osób i instytucji udało się stworzyć największą stałą galerię dzieł wielkiego malarza. Poświęciliśmy na jej ekspozycję wszystkie wystawowe sale radziejowickiego pałacu.
Zapraszamy na otwarcie Galerii Malarstwa w wielkanocny poniedziałek o godzinie siódmej wieczorem.  Wydarzeniem artystycznym będzie wspólny występ Janusza Olejniczaka i Andrzeja Seweryna.