Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

7 kwietnia w Książenicach odbył się pierwszy Bieg Biegam bo Lubię w Książenicach organizowany przez Samorządową Szkołę Podstawową, Klub Miłośników Książenic „Przystanek Książenice”, Radnego Rady Miejskiej - Stanisława Kolasę oraz crossfitendurance.pl. Do ostatniej chwili wszyscy wstrzymywali oddech w obawie czy śnieg, deszcz i wiatr nie zepsują zabawy. Jednak pogoda nie zawiodła i w pięknym słońcu wiosna wystartowała razem z książenickimi biegaczami.

W biegu wzięło udział 250 osób startujących na odcinku 5 lub 10 km. Równocześnie z inicjatywy fanów nordic walking ruszyła impreza „Chodzę bo Lubię w Książenicach”, w której wystartowało 38 chodziarzy. Do Książenic zjechały całe rodziny aby dopingować swoich sportowców. Wspólny bieg zjednoczył wszystkich – od juniorów po seniorów - najmłodszy uczestnik miał 8 lat najstarszy 71!

Już o 7 rano otwarte zostało biuro startowe gdzie biegacze mogli odebrać swoje numery startowe i pakiety oraz przygotować się do biegu w szatniach książenickiej szkoły. Do walki zagrzewał ich występ Cheerleaderek, które dopingowały panią dyrektor szkoły Katarzynę Gallę. Tuż przed biegiem na scenie wszystkich powitał patron honorowy imprezy Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.


O godzinie 10.00 przy dźwiękach  Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Grodzisku Mazowieckim biegacze i chodziarze ruszyli na trasę. Na trasie przygotowane były punkty odżywcze, gdzie wolontariusze podawali sportowcom wodę. Wzdłuż trasy całe rodziny zagrzewały biegaczy do walki o jak najlepszy czas.
W trakcie biegu na kibiców czekały atrakcje. Na scenie p. Monika Tokaj z Danza Fit prowadziła pokazy Zumby najmłodszych grup. Wzdłuż ul. Młodości rozstawiono stoiska -można było usiąść na ciepły posiłek z grilla, zjeść pyszne ciastko od Oliany, zakupić żywność ekologiczną na stoisku Jarmarku Zdrowia, zjeść watę cukrową.  Apteka Herbarium przygotowała ciepłe napoje i domowej roboty ciasto. Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć na szkolnej świetlicy.


Już po 16 minutach od startu na mecie pojawili się pierwsi biegacze, którzy ukończyli 5 kilometrowe okrążenie. Najlepszy wynik na 5km osiągnął p. Jan Pudełko z czasem 16: 24 oraz pani Anna Drobiecka z czasem 25:17. Najlepszy czas na 10 km – 33:32 min uzyskał Rafał Wysocki w grupie mężczyzn. Wśród Pań najszybciej dobiegła p. Ewa Chreścionko z czasem 36:51. Na mecie było dużo radości, gratulacji i co chwila rozlegały się radosne okrzyki kibiców dopingujących biegaczy na ostatnich metrach. Po ukończeniu biegu każdy otrzymywał pamiątkowy medal i dyplom ukończenia biegu oraz napoje od AA Drink. W szkole można było odpocząć wziąć prysznic, zjeść ciepły bigos i zregenerować się przy muffinkach od Oliany.


Gdy wszyscy ukończyli bieg, udekorowani zostali najlepsi biegacze w 4 kategoriach: 5km kobiet, 5km mężczyzn, 10km kobiet i 10km mężczyzn. Nagrody i puchary wręczył Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Organizatorzy podziękowali głównym sponsorom, bez których organizacja biegu nie mogłaby się odbyć – MTG Agri-Rol S.A., Raben, AA drink, DbPrint, Decathlon i innym. Następnie zostały rozlosowane nagrody od sponsorów – koszulki, kupony na zabiegi kosmetyczne w książenickich salonach urody, kosmetyki, bony na zakupy w sklepie sportowym i wiele innych.


O 13.00 wraz z rozdaniem wszystkich nagród impreza zakończyła się. Wszyscy wrócili do domu pełni pozytywnych wrażeń, z uśmiechem i prawdziwie wiosennym  optymistycznym nastawieniem, życząc sobie nawzajem spotkania na kolejnej takiej imprezie.

Gratulujemy organizatorom udanego debiutu i sprowadzenia do Książenic wiosny!