Maj 2022
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Sołectwo Książenice przekazało informację od ZWiK w sprawie statusu zadań inwestycyjnych: budowa kanalizacji sanitarnej, realizowanych przez ZWiK Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Książenice:

1. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej w ul. Mazowieckiej, Paprociowej, Gajowej oraz drogach bocznych – ZWIK wybrał najkorzystniejszą ofertę, którą złożyła firma Energo-wac z Konstancina Jeziorna. Obecnie kompletowane są dokumenty niezbędne do zawarcia umowy. O zawarciu umowy ZWIK będzie informował na swoje stronie internetowej i facebook’u.
Zgodnie z zapisami Umowy Wykonawca jest zobowiązany do wykonania Przedmiotu Umowy w terminie 18 miesięcy od dnia zawarcia Umowy.
2. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na osiedlu w Książenicach realizujemy w trzech etapach:
a) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Koncertowej, Batuty, Planty Książenickie, Wiolinowej i Marylskiego – roboty budowlane zostały zakończone i odebrane, w tym tygodniu zostanie rozpoczęta procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie (PINB).
b) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Gitarowej, Serenady, Batuty, Koncertowej, Muzycznej, Sopranowej, Etiudy, Sonaty – została zakończona budowa kolektora kanalizacyjnego, obecnie budowane są odejścia do posesji w pasie drogowym w ul. Gitarowej i Serenady – planowany termin zakończenia budowy przyłączy – grudzień 2021. W styczniu zostaną złożone dokumenty do PINB.
c) Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Cichociemnych, Koncertowej, Kurantów i Pięciolinii – w tym tygodniu ma zostać złożona dokumentacja powykonawcza. Po sprawdzeniu będziemy składać Zawiadomienie o zakończeniu budowy do PINB.
 
O zakończeniu budowy i możliwości wykonania przyłączy kanalizacyjnych do posesji, mieszkańcy zostaną poinformowani pisemnie przez ZWIK, oddzielnie dla każdego z wymienionych powyżej etapów.