Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Panująca obecnie sytuacja ma duży wpływ na tutejszych przedsiębiorców, w tym sprzedawców z grodziskiego targowiska. Aby wesprzeć miejscowy biznes ruszyła akcja "Mobilne targowisko".

"Inicjatywa „Mobilnego targowiska” wydaje się tej trudnej sytuacji dobrym rozwiązaniem. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe społeczne akcje związane z aktywowaniem targowiska miejskiego online. Na Państwa prośby przekazujemy listę handlowców z targowiska, którzy zgodzili się na udostępnienie kontaktu. Lista sprzedawców będzie aktualizowana" – podał grodziski magistrat.

Poniżej lista i kontakty do sprzedawców.

W całej Polsce do 11 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe wydały taką decyzję nie tylko z powodu koronawirusa, ale również przez wysoki stopień zagrożenia pożarowego.

"Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 i 7 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu" – widnieje w komunikacie Lasów Państwowych.

Przypominamy, że za złamanie zakazu grozi nawet do 30 tysięcy kary.

W piątek (3 kwietnia) o godz. 11.00 zostały otwarte oferty na budowę obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.
Wpłynęło 6 ofert. Najtańszą ofertą okazała się oferta firmy Strabag (oferta mieści się w środkach zabezpieczonych na realizację inwestycji).
Budowa wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji ruszy w tym roku.


źródło: www.wrotamazowsza.pl

Pan Burmistrz informuje, że na początku przyszłego tygodnia do Państwa domów Straż Miejska dostarczy maski oraz rękawiczki ochronne.


źródło: https://slask.onet.pl/

Szpital Zachodni im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim przyjmuje tylko przypadki zagrażające życiu. Postanowienie obejmuje również oddział urologii i chirurgii, które były objęte kwarantanną.

Personel medyczny objęty kwarantanną powoli wraca do pracy. Natomiast nie oznacza to, że szpital pracuje w normalnym trybie. "Poszczególne oddziały przyjmują pacjentów w nagłych przypadkach zagrażających życiu. Także urologia, chirurgia" – mówi dyrektor szpitala.

Ponadto decyzją wojewody dwie osoby zostały oddelegowane do innych szpitali, by wspomóc kolegów w walce z epidemią: lekarz oraz pielęgniarka. 


źródło: www.szpitalzachodni.pl