Znamy już repertuar kina letniego w Książenicach! Mieszkańcy w wakacje obejrzą "Asterix i Obelix: Osiedle Bogów" oraz "Borg McEnroe. Między szaleństwem a odwagą".

"Asterix i Obelix: Osiedle Bogów" - to film animowany z 2014 roku. Fabuła: wódz i dyktator Rzymu wprowadza w życie swoją nową taktykę. Rozkazuje budowę "Osiedla Bogów", czyli luksusowych posiadłości dla bogatych Rzymian tuż obok wioski. Na szczęście niezastąpieni Asterix i Obelix próbują zniszczyć jego plany. Zobacz zwiastun TUTAJ.

"Borg McEnroe. Między szaleństwem a odwagą" - to dramat biograficzny z 2017 roku. Akcja filmu przeniesiona jest do 1980 roku. Najlepszy tenisista Bjom Borg ma ponownie bronić tytułu mistrza. Jednak na jego drodze pojawia się zdolny John McEnroe...Zobacz zwiastun TUTAJ.

Więcej szczegółów wkrótce.

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci zaprasza 20 kwietnia na dzień otwarty dla przyszłorocznych VII klasistów.

Kilka słów o szkole:
Szkoła działa od 2014 roku i oprócz zajęć lekcyjnych oferuje również zajęcia dodatkowe oraz koła zainteresowań. Wyposażona jest w salę gimnastyczną i nowoczesne wielofunkcyjne boisko. W budynku znajduje się także biblioteka i świetlica dla dzieci. Więcej informacji znajduje się na stronie www.szkola-vinci.pl.

Dzień otwarty odbędzie się w godzinach 8:15-14:45 przy ul. Mazowieckiej 87a (Książenice).

Zdjęcie użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci.

 

24 kwietnia Domowa Świetlica zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu "Mama i Ja".
Zajęcia pomogą dziecku:
- rozwijać się poprzez muzykę i kontakt z rówieśnikami;
- obcować z kolorami i różnymi fakturami;
- dadzą rozwój zdolności słuchowych, ruchowych i manualnych.

Warsztaty są odpowiednie dla dzieci w wieku 6-18 miesięcy.
Koszt udziału wynosi 35 zł. Natomiast płacąc za miesiąc z góry: 30 zł (karnet można wykorzystać w ciągu 5 tygodni).

Zapisy: 509 566 721 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na warsztaty ekologiczne z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.
W programie:
o 11:00 - "Z Nurtem Życia", czyli film przyrodniczo - dokumentalny (52 min., 2017 r.).
o 13:00 - warsztaty ekologiczno - recyklingowe

Data i miejsce: 29.04, Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki)

Wstęp wolny!

pliki/ckg/grafika/Artykuly/2018/kwiecien/dzien ziemi.jpg

Sezon letni w Książenicach zapowiada się naprawdę aktywnie. Najbliższe miesiące będą wypełnione atrakcjami – zaczniemy i zakończymy na sportowo – urodzinami Strefy Ruchu Książenice i kolejną edycją Biegam Bo Lubię w Książenicach. Pomiędzy nimi – Piknik Ekologiczny i Wakacyjne Kino na Leżakach.

Drugie Urodziny strefy Ruchu Książenice
Już 21 i 22 kwietnia Strefa Ruchu w Książenicach obchodzi urodziny. Szykuje się świętowanie na sportowo, a w nim między innymi:
zajęcia pokazowe dla dzieci z tenisa i badmintona, Książenice Yonex Cup (turniej tenisa i badmintona), darmowe warsztaty fitness, Strefa Bodybuilding CUP (pokaz sylwetek fitness w kilku kategoriach) oraz mnóstwo niespodzianek. Nie zabraknie też urodzinowego tortu! Szczegóły: https://www.facebook.com/StrefaRuchuKsiazenice/ .

Piknik Ekologiczny
12 maja
z okazji Dnia Ziemi odbędzie się kolejna edycja Pikniku Ekologicznego. Do Książenic przyjeżdżają wystawcy z całej Polski oferując sadzonki roślin, żywność ekologiczną i rękodzieło. Ponadto w trakcie obchodów Dnia Ziemi będzie można wymienić elektroodpady, baterie i makulaturę na świeże zioła lub rośliny (zasady wymiany znajdziesz tutaj). Podczas wydarzenia na pewno nie zabraknie licznych atrakcji dla odwiedzających – m.in. koncerty i warsztaty dla dzieci, dmuchańce. Niespodzianki już szykują między innymi Centrum Kultury, Leroy Merlin oraz Fundacja Miasto – Ogród Książenice. Swoją obecność zapowiedziała Dziupla Tropicieli Pzygód, która poprowadzi grę terenową pt."Kto pokona Maszkarona – przygody wojów i potworów". Tradycyjnie odbędzie się też pokaz żaglówek i koncert szantowy. Dodatkowo tak jak w poprzednich latach będzie miał miejsce konkurs "Ze starego coś nowego". Zadaniem uczestników będzie przygotowanie z czegoś co wydaje się już bezużyteczne zupełnie nowego, funkcjonalnego przedmiotu. Organizatorzy czekają na prace do 7 maja. Szczegóły: https://www.facebook.com/Piknikksiazenice/

Kino Letnie na Leżakach
Letnie wieczory miło jest spędzić na świeżym powietrzu. Dlatego tak jak rok temu Osiedle Książenice zaprasza na Wakacyjne Kino Letnie na leżakach. Pyszne przekąski i zimne napoje do filmu zapewni kawiarnia Strefa Ruchu. A dokładny program, repertuar oraz daty pojawią się już wkrótce na stronie www.ksiazenice.info.

Biegam Bo Lubię w Książenicach
"Biegam, bo lubię" to cykliczna impreza biegowa z 6-letnią już tradycją. Tegoroczna edycja, organizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Strefa Ruchu na Osiedlu Książenice, będzie miała miejsce 16 września. Wydarzenie skupia się wokół dwóch biegów - dużego, na dystansie 5 km oraz krótszego, charytatywnego - by umożliwić start jak największej ilości osób. Jak co roku, pozyskane środki zostaną przekazane potrzebującemu wsparcia, niepełnosprawnemu dziecku z Książenic. Impreza cieszy się bardzo dużą frekwencją, sięgającą tysiąca uczestników, a promocja zdrowego stylu życia i ruchu na świeżym powietrzu od lat wzbudza ogromną sympatię mieszkańców i gości. Więcej szczegółów wkrótce na stronie http://strefaruchuksiazenice.pl/
Warto już teraz zapisać sobie powyższe daty w kalendarzu i razem z Książenicami aktywnie spędzić letni czas!

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Książenice

Partly Cloudy

12.5°C

max 12.5°C, min 12°C
Wilgotność:
96%
Wiatr:
4km/h ENE

PROGNOZA

Wt

max 20°C

min 10°C

Śr

max 23°C

min 8°C

Czw

max 16°C

min 5°C

Pt

max 17°C

min 7°C