Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Polska Agencja Prasowa przyznała nagrodę "Innowacyjny Samorząd 2020" dla Grodziska Mazowieckiego. Gmina wygrała poprzez projekt "Innowacyjna Biblioteka XXI wieku".

PAP zorganizował ten konkurs w celu popularyzacji innowacji wprowadzanych przez jednostki samorządu terytorialnego  opartych m.in. na nowych technologiach. Udział w konkursie wzięły 304 projekty przesłane przez 184 samorządy. Dotyczyły między innymi ekologii, nauki i oświaty, sfery społecznej, a także komunikacji. Z nadesłanych propozycji wydzielono pięć grup: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty.

W grupie miejsko-wiejskich gmin wygrał projekt Grodziska Mazowieckiego pt. "Innowacyjna Biblioteka XXI w.". Budynek biblioteki zaprojektowano w trendzie "trzeciej przestrzeni", tj. spersonalizowanej domowej przestrzeni pomiędzy formalnym miejscem publicznym. Do Biblioteki Publicznej przez rok zapisało się 40% mieszkańców (12 tys. osób).


Fot. Facebook/Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Prace budowlane nad ośrodkiem Legia Training Center coraz bliżej końca. Boiska nabierają zielonych barw, a główny budynek jest już prawie zrobiony.

Wojciech Rokicki (Członek Zarządu APL i Dyrektor Projektu) o inwestycji budowanej na granicy Książenic i Urszulina mówi tak: "Budynek główny LTC, który ma 9 tys. m2, w praktyce jest już gotowy. Na 14-hektarowej działce docelowo będzie osiem pełnowymiarowych boisk. Dodatkowo znajdować się tam będą boisko bramkarskie, małe place do szybkiej gry i oświetlenie ledowe. To wszystko ma służyć jak najlepszemu rozwojowi naszych zawodników. Oprócz boisk i budynku z bursą, pokojami dla pierwszej drużyny oraz sztabu szkoleniowego, mamy halę sportową o wymiarach 40 na 20 m, strefę rehabilitacyjną z basenem, jacuzzi, sauną oraz baliami z zimną wodą, a także gabinety lekarskie i pokoje biurowe".

Ponadto na ścianach widnieje już napis "Legia Warszawa" oraz herb. Wygląda na to, że budowa Legia Training Center odbywa się zgodnie z harmonogramem. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec br.

Film z placu budowy do obejrzenia tutaj.


źródło:https://akademia.legia.com/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci rozpoczyna rekrutację do kl. I w roku szkolnym 2020/2021! W czwartek 12 marca w godz. 16.00-17.00 odbędą się warsztaty rekrutacyjne dla kandydatów do kl. I w roku szkolnym 2020/2021.
Obowiązują zapisy.

Główne cechy placówki:
- kameralna społeczność szkolna;
- dobrze wykształcona i pełna pasji kadra pedagogiczna;
- rozszerzony program MEN;
- 8h języka polskiego od kl.I;
- 2h francuskiego od kl.I;
- wygodne, przestronne sale dydaktyczne;
- sala gimnastyczna i boisko szkolne;
- zadrzewiony ogród i plac zabaw;
- własna kuchnia;
- całodobowy monitoring i system kamer;
- kameralne przedszkole dla rodzeństwa (język angielski metodą Helen Doron 2 razy dziennie).

Więcej informacji można uzyskać podczas rozmowy z Dyrektorem Szkoły po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie 607 44 42 40 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już jutro 14 lutego - Walentynki, a Ty nadal nie masz pomysłu jak spędzić czas ze swoją drugą połówką? Podpowiadamy kilka pomysłów na ten szczególny dzień w Książenicach!

Strefa Ruchu Książenice proponuje walentynkową grę w squasha dla dwojga.Wypożyczenie 2 rakiet premium oraz piłeczkę otrzymacie GRATIS.Oferta ważna w dniach 14-16 lutego 2020 r. Ponadto zajęcia z zumby odbędą się w miłosnym klimacie i czerwonych barwach. Szczegóły TUTAJ.

Strefa Sushi specjalnie z okazji Dnia Zakochanych stworzyliśmy dla Was zestaw idealny dla dwojga.

ZESTAW WALENTYNKOWY (38 szt./99 zł):

- Uramak tobiko top maślana (pieczona lub surowa) 8 szt.

- Gunkan (ogórek) tatar łosoś/pasta surimi 2 szt.

- Futo Phil łosoś/pieczony łosoś 6 szt.

- Ura sake gold opalany lub surowy 8 szt.

- Nigiri tamago 2 szt.

- Hoso kampio 6 szt.

- Hoso ogórek 6 szt.

Do każdego Zestawu Walentynkowego 2 lampki Choya w cenie 10 zł.Oferta ważna w dniach 14-16 lutego 2020. Szczegóły TUTAJ.

Restauracja Bagietka z tej okazji przygotowała dla Was MENU WALENTYNKOWE, a romantyczną atmosferę w tym dniu zapewni Wam: WYSTĘP MŁODEJ I UTALENTOWANEJ SKZYPACZKI KAMILI KRZONKALLA! Szczegóły TUTAJ.

PGE informuje o planowanych wyłączeniach prądu w Książenicach 6 i 7 lutego.

6 luty:
- al. Brzozowa 1
- al. Akacjowa 11,19,22,28,28C,30,30A
- ul. Sosnowa 2,6,7,7A,8,10,14,22

7 luty:
- al. Brzozowa

Brak prądu będzie trwał od godziny 8 do godziny 15.