Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Zgodnie z ustawą o podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2020 roku zakaz handlu ma obowiązywać w prawie każdą niedzielę.

Zakupy zrobimy w zaledwie siedem niedziel, tj.:
- 26 stycznia;
- 5 i 26 kwietnia;
- 28 czerwca;
- 30 sierpnia;
- 13 i 20 grudnia.

Mimo tego sprzedaż będzie możliwa cały czas na stacjach paliw, w cukierniach, kioskach, piekarniach oraz punktach gastronomicznych.

Firma Jarper Sp. z o.o. przedstawia harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2020 rok. Więcej informacji na stronie http://jarper.pl/pl/gmina_grodzisk_mazowiecki.html#.

Świąteczne zakupy – szybko i blisko domu. Wszystko to co potrzebne znajdziesz w Książenicach!

Na świąteczny stół

„Pierogarnia u Hani” zaprasza po pierogi, uszka i krokiety do wigilijnego barszczu oraz po pieczone mięsa (zamówienia już zamknięte).

Na Święta domek Warzywny przygotował ofertę świąteczną, a w niej:

  • miód,

  • susz do kompotu

  • grzyby

  • zakwas do barszczu,

  • śledzie,

  • pierogi,

  • przyprawy, ryby mrożone,

  • 19 lub 20 grudnia także karpie.

Do 19.12 (DZIŚ) zamówienia na świąteczne ciasta można składać w Restauracji Bagietka. Cukiernia Oliana zamknęła już zamówienia ale na pewno znajdzie się coś w bieżącej ofercie. Świeże wędliny znajdziesz w „Darkowej Spiżarni”. Można tu kupić różnego rodzaju wędliny i kiełbasy tradycyjnie wędzone (Spiżarnia otwarta jest we wtorki i piątki od 8:00 do 18:00.

Choinki

Obok supermarketu Biedronka i przy ul. Wiolinowej możesz wybrać najpiękniejsze choinki i jemioły.

Prezenty

Jeśli nadal nie masz pomysłu na świąteczny prezent to „Strefa Ruchu Książenice” ma na to rozwiązanie. Przygotowała vouchery upominkowe na dowolną usługę dostępną w ofercie, czyli między innymi karnety na siłownię, treningi personalne, squasha, tenisa, badmintona i wiele innych (szczegóły na www.strefaruchuksiazenice.pl).

A jeśli chcesz podarować odrobinę relaksu najbliższym możesz wybrać voucher prezentowy w Pasji.

W Książenicach łatwo i przyjemnie zorganizujesz piękne święta Bożego Narodzenia!

 

 

 

W sobotę 14 grudnia odbyła się III edycja Jarmarku Świątecznego w Książenicach! Przybyło dużo lokalnej społeczności, a także osoby z pobliskich miejscowości. Dzieci bawiły się na strzelnicy i ściance wspinaczkowej. Ponadto nie zabrakło pysznego jedzenia i świątecznej muzyki w wykonaniu kapeli góralskiej.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, także w tym roku honorowy patronat nad Jarmarkiem Świątecznym w Książenicach objął Grzegorz Benedykciński Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez:
- Szkołę Podstawową im. F. Chopina w Książenicach;
- Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach;
- Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Książenicach;
- OSP w Książenicach.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

 

Lodowisko przy ul. Sportowej w Grodzisku Mazowieckim ma być gotowe dziś od godziny 16:00. Tafla będzie mieć wymiary 20x40 m, a wykonawca ma zapewnić możliwość nauki jazdy na łyżwach w ramach szkolnych zajęć sportowych oraz podczas zajęć indywidualnych, a także zorganizować sześć imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym w postaci wybranych imprez towarzyszących przeprowadzonych przez animatora (wtedy wypożyczenie łyżew ma być darmowe).
Uczniowie mieszkający na terenie grodziskiej gminy oraz uczniowie szkół podstawowych mających siedzibę na terenie gminy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 będą mogli bezpłatnie skorzystać z lodowiska. Z kolei w godzinach 16.00–22.00 na lodowisko będzie można wejść po wykupieniu wejściówki.
Obiekt ma działać na placu przy ul. Sportowej do połowy marca.