Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim uruchamia Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK). Ma to na celu udoskonalenie kierowanie fakturami, a przede wszystkim uproszczenie kontaktu z placówką.

Dzięki temu klient posiada:
- podgląd wykazu faktur, terminów płatności oraz bieżący podgląd salda rachunku;
- miesięczne i roczne wykresy zużycia wody w formie graficznej;
- możliwość zgłaszania odczytów wodomierzy;
- możliwość kontaktu i aktualizacji danych kontaktowych;
- darmowy dostęp do swoich danych przez całą dobę, niezależnie od dnia tygodnia.

Aby założyć konto w eBOK należy:
- przygotować numer swojej ostatniej faktury oraz 6-cyfrowy numer nabywcy widoczny w jej lewym górnym rogu;
- wejść na stronę internetową https://ebok.zwik-grodzisk.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Więcej informacji można otrzymać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta: 22 724 30 36 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

MOST kampus edukacyjny i Stowarzyszenie Zasiej zapraszają na wspólne tworzenie ogrodu społecznościowego i zielonej klasy. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia i może w nim wziąć udział każdy - bez względu na wiek.

Jeżeli chcesz zacząć domowy ogródek, ciekawie spędzić popołudnie z sąsiadami i dziećmi lub szukasz pomysłu na bycie bliżej natury i bycie eko... to powyższe wydarzenie z pewnością Ci się spodoba! W programie:
- zakładanie grządek;
- budowanie kompostu;
- sadzenie, sianie i przesadzanie;
- kopanie i podlewanie;
- odpoczynek;
- dzielenie się eko praktykami;
- planowanie wspólnych prac ogrodowych.

Organizatorzy zapewniają wsparcie merytoryczne i doświadczenie.

Wstęp wolny! Start o godzinie 16:00. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z informacją o ilości i wieku osób.

Więcej informacji tutaj. 

15 lipca mieliśmy dowidzieć się kto obejmie stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach… Jednak kandydaci nie spełnili wymogów formalnych. Zgodnie z przepisami w tej sytuacji wybór osoby na stanowisko Dyrektora należy do Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.

Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Cezary Skalski został zarekomendowany na dyrektora wyżej wymienionej placówki, a jej rada pedagogiczna wydała jednoznacznie aprobatę w tej sprawie. "Rada pedagogiczna jednoznacznie pozytywnie zaopiniowała rekomendację Cezarego Skalskiego. A to bardzo nas cieszy, gdyż jest to kandydat od dawna działający w naszej oświacie, ma świetną opinię w środowisku i jesteśmy spokojni o jego filozofię pracy w szkole w Książenicach. Obecnie pan dyrektor zapoznaje się z dokumentacją szkoły, a od strony formalnej potrzebujemy jeszcze opinii z kuratorium oświaty w sprawie objęcia przez niego stanowiska" – mówi nam wiceburmistrz Tomasz Krupski, który w gminie odpowiada za oświatę.

Cezary Skalski był dyrektorem Zespołu  Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Niebawem powinien się odbyć kolejny konkurs na stanowisko dyrektora książenickiej szkoły.

Z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego z urzędników Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, od poniedziałku 27 lipca do czwartku 30 lipca obsługa interesantów będzie znacznie ograniczona.
Wszystkie sprawy urzędowe mogą być załatwianie zdalnie, tj. za pośrednictwem Internetu, telefonów i platformy ePUAP. Pisma nie wymagające potwierdzenia przyjęcia mogą być wrzucane do skrzynki na korespondencję umieszczonej przy wejściu do budynku Urzędu (ważne, aby dokumenty znajdowały się w zaklejonej kopercie). Kasa będzie nieczynna do 30 lipca (czwartek), a opłaty powinny być dokonywane przelewem.
Urząd Stanu Cywilnego będzie sporządzał akty stanu cywilnego oraz dokonywał czynności związanych z meldunkami.

Przed ponownym otwarciem Urzędu wszyscy pracownicy będą przebadani w kierunku COVID-19.

 

Władze miejskie otworzyły propozycje przetargu na remont al. Sadowej w Książenicach. Cztery firmy chcą podjąć się tego zadania.

Grodziski magistrat na ten cel zabezpieczył 500 tys. zł. Cenowo wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie:
1. Fal - Bruk 356 tys.
2. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Drogowych z Grójca 397 tys.
3. Robokop Grzegorz Leonowicz prawie 443 tys.
4. Mabau 492 tys.

Inwestycja ma być wykonana do 15 października br. i obejmie takie prace jak: wykonanie asfaltu na odcinku 610 metrów i utwardzenie poboczy kruszywem kamiennym. Oprócz tego wykonawca zapewni obsługę geodezyjną, zabezpieczenie terenu robót, tymczasową i stałą organizację ruchu, a także wykonanie dokumentacji powykonawczej.

Wszyscy kandydaci dają czteroletnią gwarancję na wykonane prace.