Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Już 13 czerwca (sobota) nastąpi otwarcie Książenickiej Przychodni Weterynaryjnej Doktor Hau!

Placówka zaprasza zwierzęta towarzyszące i gryzonie przez cały tydzień w godzinach: pon-pt 9:00-21:00, sob 9:00-15:00, nd 9:00-13:00. Doktor Hau znajduje się przy ul. Mazowieckiej 83 w Książenicach.

Kontakt:
735840448
www.doktorhau.pl
FB @doktorhau


źródło: https://www.facebook.com/DoktorHau/

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu czwartego etapu "odmrażania" gospodarki. Zostanie zniesiony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oprócz tego otwarte znów będą m.in. kina i siłownie.

Czwarty etap znoszenia obostrzeń zakłada, że:
- od 30 maja zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej (przy zachowaniu dystansu);
- od 6 czerwca otwarte kina, teatry, siłownie, baseny, solaria, salony masażu i tatuażu, parki rozrywki, kluby fitness i place zabaw (wszystko z określonymi zasadami sanitarnymi);
- od 6 czerwca wesela i inne wydarzenia rodzinne do max 150 osób;
- od 30 maja zgromadzenia na powietrzu do max 150 osób (zachowanie dystansu lub zasłanianie nosa i ust);
- od 30 maja zniesiony limit osób na powierzchnię w sklepach i gastronomii. Od 31 maja w kościołach (obowiązuje zachowanie dystansu).

Mimo wszystko rząd uczula na przestrzeganie dystansu społecznego i dbałość o higienę.

Lokalny Rolnik zaprasza do Książenickiej Grupy Zakupowej. Pierwszy odbiór zakupów już w środę 03.06.2020!

Czym jest Lokalny Rolnik?
Lokalny Rolnik to platforma zakupowa skupiająca lokalnych dostawców zdrowej i ekologicznej żywności. To prosty i bezpieczny sposób zakupu smacznych produktów, bez konserwantów, chemii i ulepszaczy. Wszystkie najlepsze produkty w jednym miejscu.
 
Jak zrobić zakupy?
Krok 1 : Wejdź na stronę: www.lokalnyrolnik.pl
Krok 2: Wybierz punkt odbioru: Książenicka Grupa Zakupowa
Krok 3: Zarejestruj się
Krok 4: Złóż zamówienie
Krok 5: Odbierz zakupy

Jak to działa?
Zamówienia składamy do poniedziałku do godziny 01:00 w nocy.
Odbiór zamówienia w środę od 17:00 do 19:00
Minimalne zamówienie
W Lokalnym Rolniku nie ma czegoś takiego jak minimalne zamówienie. Możesz zamówić na próbę kilogram marchewki lub jednego selera. Dostawa zawsze jest darmowa.

Gdzie odbiorę zakupy?
Po zamówione produkty zapraszamy do biura przy ul. Młodości 2a lokal 5. Znajdziesz nas nad apteką w Agencji Żeglarskiej Kubryk.

Dlaczego warto kupować Lokalnym Rolniku?
Kupując w Lokalnym Rolniku wspierasz lokalnych producentów oraz rodzinne gospodarstwa. Ty dostajesz najlepsze produkty, Oni mogą przetrwać ten trudny czas.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania...to Lokalny Rolnik jest też na FB: https://www.facebook.com/groups/665535507623694/?epa=SEARCH_BOX.

1 czerwca chętni będą mogli oddać krew w Książenicach. Obok przychodni  w godzinach 8:30 – 12:30 będzie stał specjalnie przeznaczony do tego bus. Poniżej warunki jakie powinien spełniać potencjalny dawca.

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi:
- Kwalifikowany jest przez lekarza do oddania krwi, osocza, zabiegów aferezy i innych zabiegów na podstawie oceny informacji zawartych w wypełnionym kwestionariuszu dla dawców krwi, wywiadu lekarskiego, badania przedmiotowego uwzględniającego wyniki pomocniczych badań diagnostycznych;
- W obecności lekarza przed każdym zabiegiem pobrania krwi, osocza lub innym zabiegiem (w tym m. in. osocza metodą plazmaferezy, krwinek płytkowych i krwinek białych metodą aferezy automatycznej) wyraża w kwestionariuszu pisemną zgodę na określony zabieg;
- Dawca w każdej chwili podczas donacji może wycofać zgodę na oddanie krwi, a po oddaniu krwi może poinformować, że jego krew nie nadaje się do przetoczenia;
- Badanie lekarskie pozwala wykryć szereg sytuacji, w których oddawanie krwi jest przeciwwskazane. Przeciwwskazania mogą być bezwzględne, dyskwalifikujące badaną osobę na stałe lub względne dyskwalifikujące czasowo;
- Warunkiem zakwalifikowania badanej osoby do oddania krwi jest dobry stan zdrowia. Jeżeli badana osoba jest poddawana leczeniu lekarz wyraża zgodę na zakwalifikowanie jej do oddawania krwi po wnikliwej ocenie stanu zdrowia. W takim przypadku lekarz może zwrócić się z prośbą o przedstawienie opinii od lekarza specjalisty o braku przeciwwskazań do oddawania krwi;
- Badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi obejmuje: wywiad medyczny, badanie przedmiotowe i ocenę wyników badań laboratoryjnych.

Więcej zasad kwalifikowania kandydatów na dawców do oddania krwi znajdziecie tutaj.

Od dzisiaj wchodzimy w kolejny etap zmniejszania obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa. “Odmrożone” zostały między innymi kawiarnie, restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także częściowo obiekty sportowe. Z jakich usług i na jakich zasadach skorzystamy w Książenicach? Szczegóły poniżej.

Jedzenie
Bagietka Cafe - otwiera dla klientów salę i taras. W swojej ofercie oprócz regularnego menu, codziennie oferuje inny zestaw lunchowy za 25 zł. A od dzisiaj również pyszne lody włoskie.
https://www.facebook.com/restauracjabagietka/

Strefa Sushi - nadal zaprasza do zamawiania z dowozem lub na wynos, codziennie w godzinach 12:00 - 20:00.  Strefa dostaw obejmuje m.in Grodzisk Mazowiecki, Adamowiznę, Żabią Wole, Nadarzyn,Otrębusy,Młochów, Żelechów, Kuklówkę Radziejowicką, Chylice, Chlebnię, Chrzanów, Brwinów, Wolicę, Łazy, Walendów, Rusiec. Oprócz sushi restauracja zaprasza na pyszne rameny i makarony.  Na Facebooku Strefy Sushi co chwila pojawiają się nowe oferty i promocje - warto tam zaglądać. A już niedługo restauracja otworzy dla klientów ogródek.

Sport
Strefa Footballu - obiekt czynny jest w godz.: 8:00 - 20:00 i obowiązują w nim nowe zasady korzystania. Między innymi wymagana jest wcześniejsza rezerwacja ze wskazaniem liczby uczestników (tel.: 22 720 02 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu do obiektu, na boiskach może przebywać ograniczona liczba osób, szatnie oraz część sanitarna z prysznicami jest wyłączona z użytkowania (dostępna będzie toaleta w korytarzu), wymagane jest zakrywanie ust i nosa przemieszczając się po obiekcie (podczas gry nie jest to wymagane). Zalecana płatność kartą.

Strefa Ruchu Książenice - klub sportowy otwiera część stref. Od dzisiaj można zagrać w badmintona, squasha, tenisa ziemnego i stołowego. Obiekt czynny jest w godz.: 8:00 - 20:00. Obowiązują w nim określone zasady takie jak: wcześniejsza rezerwacja ze wskazaniem liczby uczestników (tel.: 22 720 02 12, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), dezynfekcja rąk przy wejściu do obiektu, ograniczona liczba osób na kortach, szatnie oraz część sanitarna z prysznicami jest wyłączona z użytkowania (dostępna będzie toaleta w korytarzu), wymagane jest zakrywanie ust i nosa przemieszczając się po obiekcie (podczas gry nie jest to wymagane), wypożyczalnia sprzętu jest nieczynna, nie ma możliwości korzystania z kart sportowych,można wykorzystać wcześniej zakupione karnety. Zalecana jest płatność kartą.

Uroda
Na wizyty zapraszają również salony fryzjersko - kosmetyczne. Jednak w ściśle obowiązujących zasadach. Tj.: telefoniczne umawianie wizyt, noszenie osłony nosa i ust, jeśli to możliwe zakładanie rękawic ochronnych, wizyty bez osób towarzyszących oraz nieużywanie telefonów komórkowych podczas wizyt. Poniżej znajdują się numery do zapisów i godziny otwarcia salonów:
- salon fryzjersko - podologiczny “Od stóp do głów” wt.-pt. godzina 9:00 - 18:00, sob. 9:00 - 15:00. Zapisy 519 378 768;
- gabinet urody “Pasja” pn. - pt. godzina 9:00 - 20:00, sob. 9:00 - 14:00. Zapisy 788 808 707;
- zakład fryzjerski “Milena” zapisy: 511 474 220;
- “Warsztat Piękna”zapisy: 600 377 934.

Kryzys wywołany przez koronawirusa uderza szczególnie w małe firmy. Pandemia pokazała jak ważne dla codziennego funkcjonowania są lokalne usługi. Korzystajmy z nich i wspierajmy lokalnych przedsiębiorców! Mimo wszystko stopniowe znoszenie obostrzeń nie zwalnia nas z przestrzegania podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie...muszą one stać się nieodłącznym elementem w naszym funkcjonowaniu.