Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Edukacja

 

W Książenicach jest jedno przedszkole publiczne (punkt przedszkolny w Samorządowej Szkole Podstawowej) i 2 niepubliczne

 • Niepubliczne Przedszkole Wesoły Autobus, 

 • Przedszkole "Wielki Mały Świat" kształcące w systemie M. Montessori

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina zlokalizowana na Osiedlu Książenice,  przy Al. Marylskiego 3.

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina mieści się przy al. Marylskiego 3. Nowoczesna, bogato wyposażona:  biblioteka, sale językowe, pracownie komputerowe, boiska, hala sportowa – to znakomite warunki dla nauki i rozwoju dzieci. Szkoła w ramach Akademii Nauki oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych: zajęcia manualnE, języka ojczystego, języków obcych, tańca, muzyki, sportu i przyrody i wielu innych. Więcej informacji na stronie: www.ksiazenice.szkola.pl.  Zgodnie z aktem założycielskim obwód szkoły obejmuje wsie: Książenice, Opypy, Marynin, Urszulin, Kady oraz część wsi Radonie i Szczęsne.
Dyrektorem nowej szkoły jest Krystyna Szymańska. We wrześniu 2013 roku w szkole w Książenicach odbyła się uroczystość Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2013/2014.

 Więcej informacji na temat postępów w budowie szkoły można znaleźć na stronie szkoły oraz  w artykułach:

http://ksiazenice.szkola.pl/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. L. Da Vinci

Szkoła działa od 2014 roku i zlokalizowana jest przy ul. Mazowieckiej 87a. Oprócz zajęć lekcyjnych oferuje zajęcia dodatkowe (szachy, szermierka) oraz koła zainteresowań (gazetka szkolna, warsztaty plastyczne, kółko matematyczne, informatyczne, polonistyczne, teatralne, muzyczno - taneczne, sportowe). Szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną i nowoczesne wielofunkcyjne boisko. W budynku znajduje się także biblioteka i świetlica dla dzieci.
Dyrektorem Generalnym placówki jest Kinga Muszyńska.
http://www.szkola-vinci.pl/

W okolicy znajdują się szkoły publiczne i niepubliczne

 • Zespół Szkół nr 1 (liceum ogólnokształcące i technikum)
  ul. Żwirki i Wigury 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
  tel. (22) 734 59 50
  http://www.zs1grodzisk.pl
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Liceum Profilowane
  Jana Kilińskiego 8,
  Grodzisk Mazowiecki 22 755 58 00 ‎

 • Zespół Szkół nr 1 w Milanówku (liceum i technikum)
  ul. Piasta 14, 05 - 822 Milanówek
  tel. (22) 724 88 44
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Zespół Szkół nr 2 im. Józefa Bema (liceum i technikum)
  ul. Wójtowska 3, 05- 822 Milanówek
  tel. (22) 758 33 16
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza
  ul. Żwirowa 16, 05-840 Brwinów
  tel. (22) 729 63 47
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W budynku OSP przy Al. Olszowej w Książenicach zostało utworzone Centrum Kształcenia w ramach projektu unijnego  "Wioska Internetowe - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". W centrum młodzież można bezpłatnie korzystać z komputerów i dostępu do Internetu.

W Grodzisku Mazowieckim powstanie ścieżka edukacyjna „Szlakiem Miejsc Pamięci. Walka i konspiracja. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego w czasie II wojny światowej – miejsca, postaci i wydarzenia związane z oporem wobec okupanta”.
Willa Radogoszcz dostała dofinansowanie na ten projekt z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 37 tys. zł. W ramach projektu powstanie 21 punktów z  tablicami informacyjnymi, które będą również zawierać kody QR linkujące do strony internetowej projektu.
Uroczysta inauguracja ścieżki odbędzie się 11 listopada 2016.

 

BamBamki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia). Opierają się one głównie o teorię uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona (1927-2015), który był muzykiem jazzowym i psychologiem muzyki.

Dzieci podczas zajęć uczą się muzyki jak nowego języka. Zostają zaprezentowane im motywy melodyczne i rytmiczne, które utrzymane są w różnych tonalnościach i metrach muzycznych

Podczas zajęć gordonowskich używa się mało słów (piosenek). Dlatego, że głównym celem jest nauczyć dziecko słuchania i rozumienia muzyki oraz budowania własnej wyobraźni muzycznej (od słuchania, poprzez gaworzenie muzyczne, do świadomego śpiewania), czyli swobodnego posługiwania się melodią i rytmem.

Al. Marylskiego 7
05-825 Książenice 
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/bambamkizajecia/