Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Sport w Książenicach

Niezależnie od tego czy preferuje się sporty walki, fitness, tenisa, czy bieganie w Książenicach można realizować swoje pasje.

Indoor- siatkówka, fitness, tenis, siłownia
W Samorządowej Szkole Podstawowej znajduje się nowoczesna hala sportowa wraz z kompleksem boisk, z których mieszkańcy mogą korzystać po godzinach pracy szkoły. Regularnie na sali odbywają się treningi siatkarskie (więcej na Forum Książenice.net).  W Książenicach przy ul. Mazowieckiej jest Klub Sportowy Astra, gdzie znajdują się korty tenisowe, squash, fitness. Zajęcia prowadzone są również w Klubie Pod Dobrym Adresem przy al. Marylskiego 7. W ofercie znajdują się zumba, pilates, taekwondo dla dzieci. Aby zapoznać się z aktualny grafikiem warto wejść na stronę klubu. Jednocześnie na Osiedlu Książenice powstaje  Centrum Sportu i Rekreacji "Strefa Ruchu", które połączy miłośników wielu sportów - tenisa, squasha, badmintona, ćwiczeń na siłowni i zajęć fitness.

Outdoor - bieganie, nordic, walking, rower

Impreza Biegam Bo Lubię w Książenicach weszła już na stałe do książenickiego kalendarza wydarzeń. Zmotywowała również mieszkańców do wspólnych treningów, które odbywają się w weekendy pod okiem instruktora. Równocześnie wspólne treningi zorganizowali miłośnicy nordic walking.

Wokół Książenic powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki czemu można bezpiecznie planować wycieczki rowerowe. Piękne okoliczne lasy i tereny zielone również zachęcają do poznawania regionu na dwóch kółkach.

Strefa Ruchu Książenice

Strefa Ruchu Książenice to nowoczesny klub sportowy, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie. To doskonałe miejsce zarówno dla dorosłych jak i dzieci, dla wymagających sportowców i sympatyków aktywnego i zdrowego stylu życia oraz dla tych, którzy w przyjaznej atmosferze chcą się zrelaksować i odpocząć po całym dniu pracy lub wręcz przeciwnie – zacząć swój dzień energicznie i pozytywnie.

Strefa Ruchu Książenice zaprasza na:

- tenis
- squash
- badminton
- fitness
- siłownie
- strefę relaksu: saunę oraz masaże

Adres: Młodości 6, Książenice
tel. 22 720 02 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.strefaruchuksiazenice.pl

Klub jest czynny: od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 22:00 oraz w weekendy w godz. 8:00 – 20:00

 

 

Klub Astra Książenice zaprasza na:

 

 • TENISA: klub posiada korty kryte z nowoczesną nawierzchnią Conipur Clay (jedyna na Mazowszu). Oferuje zajęcia prowadzone przez licencjonowanych trenerów dla dzieci (tenis 10) i dorosłych (TENIS XPRESS)
 • SQUASHA– kort panelowy MT Partner
 • FITNESS

Dane kontaktowe:
Adres: ul. Mazowiecka 174, Książenice
Tel: 799 311 213
www.tenisgrodzisk.pl  

Klub jest  czynny codziennie 8.00 -22.00

Wake &Skate Park Książenice

Na terenie gospodarstwa Agroturystycznego Jabłonka przy ul. Pigwowej działa Wake & Skate Park. Na specjalnie w tym celu wykopanym stawie ustawiono wyciąg Sesitec 2.0. Oprócz stawu w parku zostanie wybudowany dirt rowerowy (trasa złożona ze skoczni do jazdy na MTB i BMX) minirampa na deskorolkę, trampoliny, uniwersalne boisko do piłki nożnej, siatkówki i badmintona.
Wyciąg otwarty jest w godzinach 10-20, 7 dni w tygodniu.
WAKE & SKATE to obiekt tworzony przez zawodników dla zawodników. Jak do tej pory jest to jedyny projekt łączący różne formy freestylu w jednym miejscu.

KONTAKT
Numer telefonu: 793 452 625
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/wakeandskatepark/

Wake & Skate drone shots from Kamil Kubica on Vimeo.

 

W okolicy

 • hala sportowa,
 • kryta pływalnia - basen sportowy, basen rekreacyjny, zjeżdżalnia, basen dla dzieci,
 • korty tenisowe,
 • stadniny,
 • siłownia oraz kluby fitness,
 • szkoły tańca,
 • skatepark
 • lodowisko
 • wake for friends cable park