Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

12 marca br.Sołtys informował o podpisaniu umowy na realizację inwestycji w ulicy: Koncertowej, Batuty, Planty Książenickie, Wiolinowej i E. Marylskiego z Firmą FRANK POL S.C. Paskudzki Marcin, Paskudzka Karolina z Grodziska Maz. – realizacja inwestycji jest rozpoczęta, prace trwają.

W ostatnich dniach , ZWiK Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim podpisał umowy na realizację kolejnych etapów budowy:
- 5 maja z firmą BUD-AN Sp. z o.o. z Kalisza na budowę kanalizacji w ulicy: Cichociemnych, Koncertowej, Kurantów i Pięciolinii;
- 12 maja z firmą MARTEL z Brwinowa na budowę kanalizacji w ulicy: Gitarowej, Serenady, Batuty, Muzycznej, Sonaty, Etiudy, Sopranowej i Tanecznej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://zwik-grodzisk.pl/przetargi/

29 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili drug etap odmrażania gospodarki, do którego włączono otwarcie przedszkoli.

Gmina Grodzisk Mazowiecki poinformowała, że w związku z tą decyzja od 6 maja w publicznych przedszkolach zostanie zapewniona opieka dla dzieci, których rodzice nie mogą połączyć opieki nad dziećmi z pracą. Aby z nich skorzystać rodzice muszą do 3 maja wysłać do swojego przedszkola deklarację dostępną na stronie Gminy Grodzisk Mazowiecki.

W całej Polsce do 11 kwietnia obowiązuje zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe wydały taką decyzję nie tylko z powodu koronawirusa, ale również przez wysoki stopień zagrożenia pożarowego.

"Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 i 7 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu" – widnieje w komunikacie Lasów Państwowych.

Przypominamy, że za złamanie zakazu grozi nawet do 30 tysięcy kary.

W piątek (3 kwietnia) o godz. 11.00 zostały otwarte oferty na budowę obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.
Wpłynęło 6 ofert. Najtańszą ofertą okazała się oferta firmy Strabag (oferta mieści się w środkach zabezpieczonych na realizację inwestycji).
Budowa wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji ruszy w tym roku.


źródło: www.wrotamazowsza.pl

Pan Burmistrz informuje, że na początku przyszłego tygodnia do Państwa domów Straż Miejska dostarczy maski oraz rękawiczki ochronne.


źródło: https://slask.onet.pl/