Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Dla dzieci

Gmina Grodzisk Mazowiecki dba aby dzieci się tu nie nudziły. Pełną ofertę rozrywek dla dzieci można znaleźć na stronie Miasto Dzieci

Grodziska Harcerska Drużyna Ratownicza w Książenicach zaprasza na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej im. Tadeusza Baird'a zorganizowanego dla dzieci i młodzieży Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach projektu pt. Kartka z kalendarza - młodzi pamiętają, 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.
Dzięki realizacji projektu "Kartka z kalendarza"  kształtujemy oraz szerzymy zanikającego ducha patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększamy świadomość historyczną. Historyczny temat projektu ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży i pomaga nam zwiększyć wśród nich zainteresowanie historią Polski.
Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 listopada, od godz. 9:30.Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza w niedzielę 08.02.2015 o godz. 12.30 na teatrzyk p.t -  „Co mogą Smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się.”

Przedstawienie teatralne w dwóch odsłonach, to wesoła historię przyjaciół Smoczka Obiboczka i Skrzacika Pomponika mieszkańców leśnej polany. Zapraszamy na zabawne sytuacje, w których nasi mali bohaterowie okazują się nieposłusznymi i niegrzecznymi nicponiami, a w efekcie i tak wszystko kończy się dobrze. Kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka, z tym wszystkim nasi mali bohaterowie muszę się zmierzyć. Towarzyszyć im w tym będą Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne postaci naszej edukacyjnej bajki, których poznacie już niebawem oglądając to wspaniałe przedstawienie.
Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego.

SCENARIUSZ:  Joanna Szwabowicz
REŻYSERIA: Dariusz T. Cywka
MUZYKA: Marcjan Janicki
KOSTIUMY: Salomea Janicka
LALKI: Maria Grabowska
WYSTĘPUJĄ: Barbara Sęk, Natasz Słysz-Czaja,
 Mateusz Opiela / Dariusz T. Cywka,

CZAS TRWANIA PRZEDSTAWIENIA 70 MIN.

Bilety w cenie: 10 zł
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższy czwartek, o godzinie 17.00 Samorządowa Szkoła Podstawowa przemieni się w Świąteczna Manufakturę Cudów gdzie na dzieci będą czekać  Św. Mikołaj i Śnieżynka oraz moc świątecznych atrakcji


Uczniowski Klub Sportowy Karate Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich na aukcję charytatywną prac autorstwa swoich uczniów pt. " Ja i moje karate", która się odbędzie w tą niedzielę ( tj. 23.11.2014) o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej w Książenicach. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone dla wybranej rodzinny z programu "Szlachetna Paczka Grodzisk Mazowiecki" Cena wywoławcza każdej pracy to 10 zł

Wystawione na aukcji prace można obejrzeć na Facebooku UKS Karate

After School Club w Książenicach zaprasza do udziału w stacjonarnych zajęciach podczas ferii zimowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci z klas 0-4 w godzinach 8.00-18.00
Proponujemy:

 •  codziennie 1,5 godziny zajęć z języka angielskiego
 •  wycieczki do Grodziska: na lodowisko, basen, do Parku Skarbków, biblioteki, Muzeum WKD, kina (codziennie 1 wyjazd lub dłuższe wyjście na dwór- w zależności od pogody)
 •  zajęcia komputerowe – programowanie w Scratchu, grafika komputerowa
 •  w piątki zumba i dyskoteka karnawałowa
 • wyżywienie: obiad i podwieczorek (płatne dodatkowo: obiad-10 zł, podwieczorek- 5 zł);

Szczegóły na www.asclub.pl  i pod numerem: 607-103-129
Ceny:
Za 1 tydzień: nasi klubowicze i uczniowie: 320 zł, pozostali: 400 zł (zniżka 20% dla drugiego dziecka); 1 dzień: 100 zł
Za 2 tygodnie:  nasi klubowicze i uczniowie: 600 zł, pozostali: 750 zł (zniżka 20% dla drugiego dziecka)
Ceny zawierają bilety wstępu oraz przejazdu na wycieczki.
Opłata rezerwacyjna: 100 zł/dziecko
Numer konta: 51 1020 1055 0000 9702 0330 9606

Willa Radogoszcz zaprasza w piątek 22 sierpnia o godz. 18.00 na spektakl muzyczny dla dzieci „Muzykanci Tralalanci”.  Widowisko z muzyką na żywo powstało w oparciu o twórczość dla dzieci Witolda Lutosławskiego. Jest wyjściem poza kanon muzyki klasycznej i powrotem do pierwotnych inspiracji kompozytora czyli polskiej muzyki tradycyjnej.

Spektakl stworzyli artyści wykonujący polską muzykę tradycyjną i muzykę eksperymentalną. Poprzez utwory Lutosławskiego dla dzieci bazujące na wierszach Juliana Tuwima i Janiny Porazińskiej zapraszają małych słuchaczy do Krainy Dźwięków Przeróżnych. Melodie i dźwięki grane będą zarówno na mało znanych, starodawnych instrumentach tradycyjnych – harmonii trzyrzędowej, bębenku obręczowym, okarynach, jak i zupełnie nieznanych i unikatowych: trąbkoskrzypcach. Pojawią się także instrumenty niekonwencjonalne- grzebień, kieliszki z wodą, blaszane ryby-grzechotki. Utwory przeznaczone na głos sopranowy wykonane zostaną archaiczną techniką śpiewu- tzw. głosem białym, charakterystycznym dla śpiewu wiejskiego. W spektaklu pojawią się też niecodzienne tańce- oberek i fokstrot. Monidło będące scenografią spektaklu jest dziełem malarki Marii Żytomirskiej. Pozostałe elementy scenograficzne- dawne zabawki wiejskich rzemieślników- pochodzą z kolekcji Katarzyny Szurman.
Więcej na http://willaradogoszcz.eu/archiwa/3758

Willa Radogoszcz zaprasza w sobotę 23 sierpnia o godzinie 16.30 na nowy cykl zabaw i opowieści "Opowieści z głowy olbrzyma".  Wydarzenie jest skierowane do dzieci w wieku 5+ a jego celem jest przybliżenie najstarszych europejskich mitów. Do wspólnej zabawy zapraszają Kamila Brodowska i Anna Woźniak. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło opowieści z Północy. Przeniesiemy się do Początku, tysiące tysiącleci wstecz, gdy Świat wyglądał zupełnie inaczej niż dziś, a puste terytoria istniały dla samych siebie i nikt nimi nie rządził…

Wstęp wolny!

31.05.2014 od godziny 10.00  do 16.00 zapraszamy na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie przedszkola przy ulicy Górnej 12 w Grodzisku Mazowieckim.

Na dzieci czekają:

 • zamki dmuchane
 • eurobungee
 • karuzela
 • statek piracki
 • poczęstunek i kawiarenka
 • malowanie buziek
 • zabawy przy muzyce

i wiele innych atrakcji!