22 listopada o godzinie 13:30 Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na kolejną odsłonę Kina dla Seniora. W repertuarze polski film pt. "Zaćma" (biograficzny, historyczny). Opowiada historię spotkania Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Brystygierową.
Akcja filmu rozgrywa się w drugiej połowie lat. 50. O prywatną rozmowę u prymasa Stefana Wyszyńskiego stara się Julia Brystygierowa (była szefowa owianego złą sławą Departamentu V. W swoich donosach do NKWD nie oszczędzała również partyjnych towarzyszy). Szukając porady duchowej, ubiega się o spotkanie z Wyszyńskim. Jednak zanim dojdzie do konfrontacji z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji zaślepionego księdza i mającą kryzys wiary zakonnicę.

Reżyseria i scenariusz: Ryszard Bugajski.
Wystąpili: Martia Mamona, Małgorzata Zajączkowska, Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor i inni. 


Seans odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki).

 

15 listopada Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim serdecznie zaprasza na Grodziskie Zaduszki jazzowo - bluesowe. W programie T.T Band plus przyjaciele - koncert i jam session.
Zespół zagra utwory szanowanych artystów m.in.: Marka Grechuty, Tadeusza Nalepy, Krzysztofa Komendy, Gary Moora, Jimiego Hendrixa i innych.
Koncert zacznie się o godzinie 19:30 w restauracji "Babie Lato".
Koszt udziału: 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł w dniu koncertu.
Rezerwacja: 22 734 79 44 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsca na koncert są siedzące, nienumerowane zajmowane kolejno przez przychodzące osoby posiadające bilet.

W sprawie rezerwacji stolików należy kontaktować się z restauracją:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 22 759 66 97

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Starosta Powiatu Grodziskiego, Przewodniczący Rady Powiatu oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zapraszają 11 listopada na Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

11:15 - zbiórka pocztów sztandarowych pod pomnikiem J. Chełmońskiego
12:00 - Msza św. w kościele św. Anny (oprawę Mszy św. zapewnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą tamburmajora Ryszarda Klechy)
13:00 - uroczystości oficjalne pod pomnikiem Wolności
14:00 - premiera filmu dokumentalnego Joanny Zawadzkiej Mróz pt. "Łącznicy" o grodziskich AK-owcach, sala widowiskowa Centrum Kultury
15:00 - historyczna gra miejska "Grodzisk Niepodległy". Start: Poczekalnia PKP na dworcu kolejowym w Grodzisku Mazowieckim
16:00 - ZHP zaprasza na "Wieczornicę Pieśni Patriotycznych" w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim.

 

 

Marcin Masalski zajmuje się między innymi fotografią sportową, okolicznościową, koncertową i plenerową. Już dzisiaj (30.10.17 r.) odbędzie się wystawa jego fotografii pt. "Z miłości do muzyki". Wernisaż skierowany jest głównie do fanów muzyki i instrumentów perkusyjnych. Na fotografiach znajdują się najlepsi perkusiści: Brian Frasier-Moore, Derrick Mckenzie, Tony Royster Jr, Igor Falecki, Billy Cobham, Thomas Lang, Eric Moore, Billy Hart.
Wystawa zaczyna się o godzinie 18:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9).

Pomimo zagrożenia ze strony internetu i konsoli do gier wirtualnych i multimedialnych, gry planszowe wciąż są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Planszówki przenoszą graczy w historyczne, realistyczne miejsca oraz cudny świat fantasy.
Wszystkich fanów gier planszowych Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na rodzinne granie. W programie przewidziane jest tworzenie własnych gier planszowych oraz turniej FIFA 2017 (Zapisy będą prowadzone w dniu turnieju dla uczestników do 17 lat. Liczba miejsc ograniczona).
Arena Gier odbędzie się 5 listopada w Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki).
Rodzinne granie będzie trwało od 14:00 do 20:00.
Istnieje możliwość zabrania własnej gry planszowej.
Zapraszamy!

 

 

Listopad 2017
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Książenice

Fog

4.8°C

max 5°C, min 4°C
Wilgotność:
94%
Wiatr:
2.9km/h South

PROGNOZA

Czw

max 10°C

min 3°C

Pt

max 10°C

min 5°C

Sob

max 9°C

min 4°C

Nd

max 5°C

min 0°C