Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

15 grudnia o godzinie 12:30 Szkoła Musicalowa ANIMATO oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zapraszają na koncert Zimowo Musicalowo!

W programie:
- hity musicalowe, przeboje świąteczne;
- soliści w repertuarze znanym z list przebojów;
- animacje rodzinne.

Koszt udziału: 10 zł.

Bilety dostępne w kasie kina (ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Mazowiecki).

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zaprasza 7 grudnia do Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9, Grodzisk Maz.) na "Grodziskie Mikołajki".

W programie:
g. 13:00 - warsztaty plastyczne (foyer kina)
g. 16:00 - spektakl "Elfy Trzy" (sala widowiskowa)
g. 17:00 - spotkanie z Mikołajem (plac przed Centrum Kultury)

Wstęp wolny!

Centrum Kultury, Mediateka oraz HG Film zapraszają na wydarzenie pt. "Gwiazdy Dzieciom. Zima mroźna nam nie groźna", które odbędzie się 23 listopada o godzinie 11:00 w Mediatece (ul. 3 Maja 57, Grodzisk Mazowiecki).

W programie:
- wystawa obrazów Beaty Nering;
- charytatywny pokaz mody (w roli modelek wystąpią gwiazdy takie jak: M. Schejbal, E. Herbuś, W. Gąsiewska i wiele innych!).

Bezpłatne wejściówki na pokaz do odebrania w Mediatece od godziny 10:00 w dniu imprezy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński.

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza 10 sierpnia o godzinie 21:15 do Parku Skarbków na kino "pod chmurką". Na ekranie pojawi się oscarowy film pt. "Green Book".

 

 

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1962, a więc na dwa lata przed ustawą o prawach obywatelskich, znoszącą segregację rasową w miejscach publicznych. Na Południu USA schyłkową popularnością cieszy się jeszcze "The Negro Motorist Green Book" autorstwa Afroamerykanina Victora Hugo Greena, przewodnik po motelach, restauracjach czy stacjach benzynowych obsługujących czarnych podróżników.

 

Doktor Don Shirley to światowej sławy czarnoskóry pianista, który właśnie wyrusza na tournee po południowych Stanach Zjednoczonych. Muzyk ma przemieszczać się autem, więc potrzebuje szofera oraz ochroniarza w jednej osobie. W ten sposób poznaje włoskiego cwaniaczka i wykidajłę Tony’ego Lipa. Mimo wątpliwości artysta postanawia zatrudnić nieznajomego mężczyznę. Shirley jest wykształcony, ekstrawagancki i kunsztowny. Tony Lip to prosty człowiek, który mówi, co ślina na język przyniesie i najpierw robi, a potem myśli. Posiada on jednak wielkie serce i wie, jak odpowiednio zaopiekować się swoim delikatnym klientem. Mimo dzielących ich różnic, panowie nawiązują przyjaźń, która zmieni ich obu.

 

Data premiery: 2018
Kraj produkcji: USA
Czas trwania:130 min
Obsada:Dimiter D. Marinov, Linda Cardellini, Mahershala Ali, Sebastian Maniscalco, Viggo Mortensen
Reżyseria: Peter Farrelly

 

 

Wstęp wolny!

 

Zwiastun i szczegóły znajdują się na stronie: http://www.centrumkultury.eu/wydarzenia/events/kino-na-lezakach-green-book

 

Grodziskie kino zaprasza na aż cztery różne filmy, które będą wyświetlane w najbliższych dniach. Repertuar jest różnorodny.

Wilk w owczej skórze 2

Dawno, dawno temu, pewien młody wilk o imieniu Szary na skutek działania magicznych mocy został zamieniony w owcę. Dzięki dobremu sercu i wielkiej odwadze udało się go jednak odczarować. Od tamtej pory wilki i owce zaczęły żyć w zgodzie i wspólnie zamieszkały w małym, ale przyjaznym miasteczku. Nie oznacza to jednak końca kłopotów. Prawdziwe tarapaty zaczną się, kiedy o tym beztroskim współżyciu dwóch z pozoru wrogich gatunków dowie się przywódca innego wilczego stada. Nowe drapieżniki zrobią wszystko, aby dopaść niewinne owieczki oraz dać nauczkę ich wyjącym do księżyca przyjaciołom. Mieszkańcy pokojowo nastawionego miasteczka będą musieli działać razem, aby obronić się przed najeźdźcami. A nie będzie to łatwe, bo złe wilki mają tajną broń. To zwariowana zajęczyca, która w małym palcu swojej wielkiej stopy ma przepisy na wszelkie magiczne mikstury. Trzeba tylko uważać, aby nie pomylić składników…
Zwiastun możesz zobaczyć TUTAJ.

Król Lew

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Zwiastun możesz zobaczyć TUTAJ.

Pavarotti

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł zmusić Lady D. do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, tylko on mógł elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. 

W filmie wykorzystano nagrania z niezapomnianych występów, w tym klasyczne utwory z koncertu Trzech Tenorów, nigdy nieprezentowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych.

Zwiastun możesz zobaczyć TUTAJ.

 

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Gdy dwóch młodych ludzi przyjeżdża na weekend do Nowego Jorku, miasto wita ich niepogodą i serią przygód.

Zwiastun możesz zobaczyć TUTAJ.