Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Centrum Kultury w Grodzisku zaprasza 14.08.2011 o  godz.16.00 spotkanie na placu przed Centrum Kultury pt. „Fascynująca muzyka obu Ameryk" w wykonaniu zespołu: Ko-Gut w składzie:
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian
Anna Gut - klarnet, narracja
W wykonaniach tej młodej i sympatycznej formacji Ko-Gut, dominuje przebojowość oraz spontaniczna radość, a niezwykła muzykalność i talent obu artystek oraz duża swoboda sceniczna sprawiają, że ich koncerty to świetna zabawa pozostająca na długo w pamięci słuchaczy. Zespół wykonuje dzieła muzyki klasycznej XX wieku o zróżnicowanym charakterze i stylistyce, nawiązującej do muzyki jazzowej i bluesowej oraz utwory z pogranicza klasyki i rozrywki w tym również oryginalne Klasyczne Tanga Argentyńskie i utwory współczesnych kompozytorów obu Ameryk.
W programie kompozycje m.in.: G. Gershwina, M. Arnolda i J. Horowitza oraz utwory w klimacie tanga argentyńskiego i pełne ekspresji kompozycje A. Piazzolli: Historia Tanga (Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960), czy Oblivion

Gabriela Machowska-Kopietz - muzyk i pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła roczne studia w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, a ponadto pobierała lekcje mistrzowskie u m.in. E. Tarnawskiej, A. Jasińskiego, E. Moguilevsky'ego, O. Roumchevitch. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Współpracowała z m.in. The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet.

Anna Gut - muzyk i pedagog. Jest absolwentką wydziału instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie gry na klarnecie. Studiowała w Conservatoire National à Rayonnement Régional w Nicei. Koncertuje solo i w zespołach kameralnych oraz współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Ponadto studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim