Czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Piąta edycja biegu BiegamBoLubię w Książenicach w nowej formule!Bieg odbędzie się pod hasłem: “Każde Twoje okrążenie ma znaczenie!”. Biegacze będą pokonywać jak największą ilość okrążeń o dystansie ok. 600 metrów. Za każde zaliczone okrążenie nasi sponsorzy przekazują złotówkę na pomoc małej Teresce, mieszkance naszego Osiedle Książenice. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i od 4 miesiąca życia przechodzi rehabilitację w szerokim zakresie. Organizatorzy mają nadzieję, że nowa formuła biegu zachęci do biegania osoby, które dotychczas obawiały się wystartować na dłuższych dystansach, a świadomość, że swoją aktywnością mogą pomóc chorej dziewczynce doda skrzydeł w pokonywaniu kolejnych okrążeń!

Na bieg będzie można zapisać się w dniu imprezy, w biurze zawodów zorganizowanym przy Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Każda osoba otrzyma chip, za pomocą którego będą się sumować pokonane okrążenia. Impreza będzie trwała od godziny 10.00 do 13.00 i w tym czasie każdy chętny będzie mógł dołączyć do biegu. Biuro zawodów będzie czynne już od 9.00. Warto przyjść rano, bo pierwsze 600 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pamiątkowy medal. Kolejni zapisani biegacze – certyfikat z ilością przebiegniętych okrążeń. Jak zapewniają organizatorzy nie ma większego znaczenia czy zawodnicy będą pokonywać dystans biegnąc czy idąc, najważniejsze żeby pokonać jak największą liczbę okrążeń.

Na mecie tradycyjnie będzie czekał ciepły posiłek, a oprócz biegowych emocji, jak co roku szkoła zorganizuje liczne atrakcje dla najmłodszych uczestników biegu. Tegoroczna sportowa niedziela to świetna okazja nie tylko do bicia własnych rekordów, ale także wspaniała lekcja empatii i solidarności.

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję, zarówno dorosłych jak i tych młodszych biegaczy. Mają nadzieję, że na trasę wyruszą całe rodziny!

Choć do imprezy jeszcze kilka tygodni, organizatorzy już dbają o formę sportową swoich uczestników i zapraszają na cotygodniowe treningi biegowe.

Tradycyjnie, jak co roku spotykamy się w każdą niedzielę o 8 rano pod szkołą w Książenicach i biegamy po okolicznym lesie. Biegom towarzyszą ćwiczenia poprawiające technikę i kondycję biegaczy. Nie ma znaczenia czy ktoś rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem, czy jest bardziej zaawansowany biegowo. Na treningach zawsze jest dwóch trenerów, którzy zajmują się biegaczami. Każdy trening to potężna dawka pozytywnych emocji i świetna okazja do wymiany swoich doświadczeń biegowych.

Więcej informacji znajdziecie na Biegam w Książenicach

I stronie internetowej: www.biegamwksiazenicach.pl