Listopad 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

BURMISTRZ GRODZISKA MAZOWIECKIEGO OGŁASZA KONKURS NA „NAJŁADNIEJSZĄ POSESJĘ 2022”!

Do konkursu można zgłosić się w czterech kategoriach:
- balkony i ogródki w budynkach wielomieszkaniowych;
- posesje prywatne o charakterze mieszkaniowym;
- obiekty użyteczności publicznej;
- obiekty wielomieszkaniowe.

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim (ul. Kościuszki 12 a) – Sala Obsługi Mieszkańca oraz na stronie internetowej gminy Grodzisk Mazowiecki (www.grodzisk.pl)

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o składanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, ul. Kościuszki 12a w terminie od 10.06.2022 r. do 30.06.2022 r.

Konkurs przeprowadzi i oceniać będzie komisja składająca się z przedstawicieli Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim oraz pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. Członków komisji powołuje Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Komisja dokona przeglądu zgłoszonych posesji w miesiącach lipiec – sierpień br. W oparciu o dokonane oględziny komisja przyznaje kolejność miejsc w konkursie oraz wyróżnienia. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

INFORMUJEMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KONKURSU OBIEKTY, KTÓRE ZDOBYŁY I MIEJSCE W DWÓCH POPRZEDNICH LATACH ORAZ II MIEJSCE W ROKU UBIEGŁYM NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W BIEŻĄCEJ EDYCJI KONKURSU.

Zgłoszenie obiektu do Konkursu: tutaj.

Regulamin Konkursu: tutaj.

Sołtys wspólnie z Radą Sołecką, dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Rodziców Szkoły i Przedszkola zapraszają mieszkańców wsi na Rodzinny Rajd Rowerowy – Książenice, 4.06.2022 r.  Rajd rozpocznie się zbiórką uczestników o godz. 13:30 na parkingu przy ul. Przyjaciół (od strony boisk Szkoły Podstawowej). Start planowany jest na godz. 14:00.

Trasa przebiega ul. Młodości/Marylskiego/Mazowiecką w kierunku Opyp, przez Kady, dalej ulicą Nadarzyńską i Warszawską w Grodzisku Mazowieckim, następnie uczestnicy mijając punkt kontrolny zlokalizowany na wysokości Stawów Walczewskiego udadzą się ul. Emilii Plater/Radońską w kierunku Odrano-Woli. Dalej ul. Lazurową/Orlą przez Szczęsne do Radoni. Następnie ul. Widokową i Źródlaną w kierunku Książenic, Ul. Marylskiego powracają w kierunku ul. Przyjaciół, meta na parkingu przy boiskach szkolnych. Prosimy pamiętać o kaskach rowerowych!

Po rajdzie ok. godz. 16:00 rozpoczną się główne atrakcje. Serdecznie zapraszamy na piknik na terenie szkoły przygotowany wspólnie przez Sołectwo, Dyrekcję i Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książenicach. Wstęp wolny od 13:00. Organizatorzy przewidzieli m.in.:

  • dmuchańce dla dzieci;
  • scenę z występami uczniów;
  • konkursy talentów;
  • animacje z Centrum Kultury w Grodzisku Maz.;
  • watę cukrową i popcorn;
  • malowanie buziek;
  • do zwiedzania koparka i kamper (wakacyjnaprzygoda.pl);
  • grill;
  • przekąski, ciasta również vege;
  • atrakcje ze Strefy Ruchu;

Wspólne zakończenie imprezy planowane jest na godz. 19:00.

Warunkiem udziału w rajdzie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i akceptacja Regulaminu.

Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o zgłoszenie przez formularz www – link.

Istnieje także możliwość dopisania się w dniu imprezy na miejscu. Osoby, które dokonały zgłoszenia przez internet, proszone są o złożenie wyłącznie podpisu na dokumentach wydrukowanych przez organizatorów bezpośrednio przed startem, pozostałe osoby będą zobowiązane uzupełnić kartę zgłoszeniową i oświadczenia samodzielnie.

Od 1 lipca 2021 r. w całym kraju rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ma to na celu zebranie potrzebnych danych dotyczących źródeł ciepła budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Dokument można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu – aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny (tutaj: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow).

A jeśli nie masz dostępu do internetu lub podpisu elektronicznego, wypełnioną deklarację możesz złożyć osobiście przy ul. Kościuszki 12A w Grodzisku Mazowieckim.

Na złożenie deklaracji dla budynków istniejących wyznaczono termin do 12 miesięcy - licząc od lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

 

Sołtys wsi Książenice zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie w sprawie:
- zaopiniowania projektu Uchwały Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim dotyczącej ustalenia liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz ograniczania w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Projekt ustawy w załączniku.
- sprawy różne i wniesione.

Zebranie odbędzie się w dniu 19.05.2022r. (czwartek) o godz. 18:00 w remizie OSP  ul. Aleja Olszowa 53.

Prawomocność zebrania wymaga udziału w nim, co najmniej 10% mieszkańców  sołectwa. W przypadku nie spełnienia tego warunku zebranie odbędzie się tego samego dnia 15 minut później, po upływie pierwszego terminu zebrania.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na budowę przepustu drogowego wraz ze ścianami oporowymi w ciągu ulic Cichociemnych-Sosnowa w Książenicach.

Jest to kolejny krok w kierunku połączenia ulicy Cichociemnych z ulicą Mazowiecką. Termin otwarcia ofert to 28.04.2022 r.

 

Szczegóły dot. postępowania dostępne są na: https://bip.grodzisk.pl/m,4272,zp271382022-przebudowa-mostow-w-ciagu-ul-1-maja-i-ul-granicznej-budowa-mostu-w-ciagu-ul-mostowej-w-g.html