Lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Fundacja Akademia Sportu Strefa Ruchu Książenice zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w kolejnej edycji Football Junior Camp – zajęcia piłki nożnej dla dzieci w Strefie Ruchu.

Organizator zapewnia:
- 2h treningów piłkarskich dziennie;
- opieka wykwalifikowanej kadry;
- trening motoryczny;
- zajęcia fitness;
- squash, badminton, tenis ziemny i stołowy;
- zwiedzanie obiektu Legia Training Center;
- gry i zabawy terenowe;
- turniej e-sportowy w Fifa na PS4;
- ognisko integracyjne;
- posiłek obiadowy każdego dnia;
- woda do picia bez ograniczeń.

Szczegóły:
- Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku: 7-13 lat.
- Podczas zajęć obowiązuje podział na grupy według zaawansowania.
- Instruktor piłki nożnej: Bartłomiej Czarnecki – trener GKS POGOŃ Grodzisk Mazowiecki.
- Animatorzy / opiekunowie: nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej w Książenicach.

Termin:
9-13.08.2021 w godz.: 10:00-15:00

* W przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość uruchomienia dodatkowego terminu zajęć.

Miejsce:
Strefa Ruchu Książenice, ul. Młodości 6, 05-825 Książenice.

Dodatkowe informacje:
tel.: 22 720 02 12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę (10 lipca) o godzinie 22:00 w Parku Skarbków ponownie można skorzystać z "Kina na leżakach"! Mieszkańcy gminy będą mogli obejrzeć komedię pt. "Palm Springs".

W "Palm Springs" główne role zagrali Andy Samberg, gwiazda Brooklyn 99 i Saturday Night Live, oraz Cristin Milioti, znana z serialu „Fargo” czy „Jak poznałem waszą matkę”. Film zyskał wiele pozytywnych opinii. Komedia jest przezabawna, a także dająca do myślenia.

Polski zwiastun filmu dostępny tutaj.


źródło: www.kinomuranow.pl

W najbliższą sobotę (10 lipca) rusza cykl bezpłatnych imprez na Paprociowej Polanie (Opypy, ul. Paprociowa). Start o godzinie 15:00. Szczegóły na poniższym plakacie.

W nawiązaniu do informacji z dnia 27 stycznia zamieszczonej na stronie sołeckiej pt. „Drogi odwodnienie i oświetlenie” opracowana została koncepcja przebudowy ulic na terenie osiedla Książenice z dnia 24 marca 2021r.

Obecnie realizowany jest I etap planowanych inwestycji tj. został ogłoszony przetarg na opracowanie kompleksowych dokumentacji projektowych budowy 2 odcinków drogi gminnej – ul. Cichociemnych oraz ul. Koncertowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.

Szczegóły zamówienia publicznego zamieszczone są na:
https://bip.grodzisk.pl/a,35793,zp271572021-opracowanie-kompleksowych-dokumentacji-projektowych-budowy-dwoch-odcinkow-drogi-gminnej-.html.

Zgodnie z informacjami grodziskiego magistratu i sołectwa Książenice w okresie wakacyjnym będą prowadzone prace drogowe w Al. Marylskiego. W konsekwencji na przełomie czerwca i lipca br. należy spodziewać się już kolejnych utrudnień związanych z realizacją prac inwestycyjnych. Oto szczegóły:
- zamknięta zostanie Al. Marylskiego od skrzyżowania z ul. Mazowiecką do ul. Jarzębinowej (nie dotyczy dojazdu do posesji),
- Rozpoczną się roboty drogowe związane z budową ronda na skrzyżowaniu Al. Marylskiego z ul. Mazowiecką. W pierwszym etapie wykonane zostanie 3/4 ronda przy zachowaniu ruchu na ul. Mazowieckiej,
- Rozważane jest całkowite zamknięcie ww. skrzyżowania z wyznaczeniem objazdów. Pozwoliłoby to skrócić całkowity czas realizacji inwestycji kosztem dodatkowych utrudnień.

Na czas trwania inwestycji (26 czerwca - 31 sierpnia) wybrane linie autobusowe zmienią swoje trasy. Oto szczegóły:
- Linie 22 i 29 nie będą obsługiwać przystanków przy Al. Marylskiego.
- Linia 23 nie będzie obsługiwać Osiedla Książenice i pojedzie objazdem ulicami: Widokową, Gościnną, Paprociową, Mazowiecką.


źródło:www.facebook.com/komgrodzisk