Styczeń 2022
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2022 rok w Książenicach:

REJON NR 12 obejmujący: ul. Batuty, Cichociemnych, Etiudy, Gitarowa, Jarzębinowa, Koncertowa, Kurantów, Marylskiego 2-10 i 24-90, Młodości, Muzyczna, Pięciolinii, Planty Książenickie, Pod Gajem, Przyjaciół, Serenady, Słonecznej Polany, Sonaty, Sopranowa, Spacerowa, Taneczna, Wiolinowa. Tutaj.

REJON NR 14 obejmujący: ul. Akacjowa, Arbuzowa, Azaliowa, Brzozowa, Cyprysowa, Dereniowa, Dębowa, Jabłoniowa, Jarzynowa, Jodłowa, Kąkolowa, Laurowa, Lipowa, Marylskiego bez numerów 2-10 i 24-90, Mazowiecka, Mirtowa, Modrzewiowa, Na skraju, Niezapominajki, Olszowa, Owocowa, Parkowa, Pigwowa, Roztocze, Sadowa, Sezamkowa, Sosnowa, Szafranowa, Świerkowa, Tarninowa, Wiśniowa. Tutaj.

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. W tym czasie dzieci, młodzież i wszyscy, którzy nie mają planów wyjazdowych, nie muszą nudzić się w domach. W Książenicach znajdą kilka propozycji na spędzenie tego czasu.

Domowa świetlica proponuje zajęcia w dwóch terminach (31.01-04.02 i 07.02-11.02) dla dzieci w wieku 5-12 lat. W programie warsztatów między innymi podchody w lesie,seanse filmowe, escape room, zawody sportowe oraz rozgrywki KINECT.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Książenicach podczas ferii organizuje warsztaty plastyczno – techniczne, gry i zabawy ruchowe, seans w grodziskim kinie ("Sing 2"), zajęcia na basenie i inne formy aktywnego spędzania czasu.

Natomiast w Centrum Edukacji Planeta Rozwoju dzieci zajmą się robotyką, programowaniem, drukiem 3D, zajęciami kulinarnymi, a także warsztatami kreatywnymi.

Zapewnij dziecku pełną atrakcji przerwę zimową w Książenicach! Szczegóły na stronach organizatorów.


 


 

Od początku roku w naszym powiecie obowiązują zmiany w komunikacji autobusowej. Oprócz dodatkowo kursujących linii, pojawiły się nowe rozkłady jazdy.

W kolejnych dniach weszła w życie następna nowość. Teraz można sprawdzić odjazdy autobusów z poszczególnych przystanków za pomocą:
- strony internetowej gpa.grodzisk.pl lub gpa.kiedyprzyjedzie.pl,
- instalując dedykowaną aplikację kiedyprzyjedzie.pl na swoim telefonie.

Oznacza to, że system będzie pokazywał rzeczywistą godzinę odjazdu autobusu z przystanku, opartą na aktualnej lokalizacji pojazdu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy autobus jest opóźniony z powodu utrudnień w ruchu.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Grodzisku Mazowieckim zakończył inwestycję polegającą na projektowaniu i budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Książenice PGR dot. ul.: Marylskiego, drogach wew. od ul. Marylskiego, Wiolinowej, Koncertowej, Cichociemnych, Kurantów oraz Pięciolinii. Zachęcamy do podłączania swoich nieruchomości do wybudowanych sieci. Na stronie internetowej ZWiK znajdą Państwo informację jak to wykonać „krok po kroku”https://zwik-grodzisk.pl/nowe-przylacza-wod-kan.html.

W I kwartale 2022 oddane zostaną Państwu do użytkowania sieci w ul. Gitarowej, Batuty, Serenady oraz Muzycznej.

Źródło: https://zwik-grodzisk.pl/aktualnosci/zakonczenie-budowy-sieci-kanalizacyjnej-w-ksiazenicach.html

 


 

 

 

 

 

Będzie budowa kolejnego parkingu w gminie. Plac postojowy powstanie przy al. Marylskiego w Książenicach.

Magistrat w tym miesiącu ogłosił przetarg na budowę parkingu w Książenicach na terenie działki 16/29. Projekt planu obejmuje wykonanie: 19 miejsc postojowych ( w tym jedno dla niepełnosprawnych), dwóch dróg wewnętrznych oraz chodników.

Parking ma powstać w pół roku od daty podpisania umowy z wykonawcą. Szczegóły tutaj.