Styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

W nawiązaniu do starań zawartych w pismach i interpelacjach dotyczących budowy dróg i oświetlenia na osiedlu Sołtys informuje, że:
- wykonywana jest koncepcja projektowa budowy dróg gminnych z uwzględnieniem ich odwodnienia i oświetlenia. Termin zakończenia 15 luty 2021 r.
- Po zakończeniu i zatwierdzeniu ww. koncepcji zostanie ogłoszony harmonogram realizacji tj.  projektowania i wykonania poszczególnych ulic, w których wykonana jest kanalizacja.
- Ulice, które nie mają kanalizacji będą remontowane przez utwardzenie tłuczniem.
- W ulicy Sopranowej ze względu na wysoki poziom wód gruntowych do czasu docelowej przebudowy możliwe jest wykonanie remontu płytami odzyskanymi z demontażu z ul. E. Marylskiego.

Jeżeli Twojemu dziecko z trudem przychodzi nauka czytania, nie czyta ze zrozumieniem, mylą mu się litery podczas czytania, szybko męczą oczy i często dekoncentruje się, to jesteś w dobrym miejscu!

Jeśli chcesz by Twoje dziecko:
- poprawiło tempo czytania?
- czytało ze zrozumieniem?
- chętniej sięgało po książki?
- poprawiło swą koncentrację?
Jeśli tak, to Domowa Świetlica zaprasza na Kurs szybkiego i efektywnego czytania

Co czeka uczestników kursu:
- sprawdzenie swoich umiejętności,
- wskazówki jak zadbać o idealne środowisko do czytania,
- praktyczne sposoby jak wykorzystać swoje możliwości,
- nauka najważniejszych umiejętności, potrzebnych aby czytać szybciej,
- ćwiczenia na koncentrację i poszerzenie pola widzenia.

Uczestnicząc w Kursie szybkiego i efektywnego czytania Twoje dziecko nauczy się wykonywać ćwiczenia na koncentrację, poprawi swoje tempo czytania, poszerzy swoje pole widzenia, nauczy się czytać ze wskaźnikiem, będzie więcej rozumiało z czytanego tekstu i będzie mogło uczyć się szybciej.

KURS jest prowadzony online!

TERMIN:  czwartki od 16.15 do 17.15
DLA KOGO: dla dzieci w wieku 10 – 14 lat
CENA: 140 zł miesięcznie płatne z góry, 40 zł za pojedyncze zajęcia.
KONTAKT: 509 566 721 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zarząd miasta otworzył oferty na przebudowę ul. Źródlanej - łącznika miejscowości Radonie z Książenicami.

Na to zadanie magistrat planuje przeznaczyć maksymalnie 900 tys. zł. Wpłynęło pięć ofert, a trzy z nich mieszczą się w założonym budżecie. Dwie pozostałe przekraczają założony koszt o 100 i 200 tys. zł. Natomiast najkorzystniejsza finansowo oferta wynosi 736 tys. zł.

Przypomnijmy, że inwestycja zawiera demontaż obecnej nawierzchni z płyt, wycinkę drzew, budowę ścieżki rowerowej, ułożenie chodnika oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Zakończenie prac budowlanych wyznaczono na listopad bieżącego roku.

 


źródło: www.grodzisknews.pl

Od poniedziałku (18 stycznia) dzieci z klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej.

O takiej decyzji poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem: "Ważąc wszystkie „za” i „przeciw”, również opierając się na modelach prognostycznych, które dotyczyły tego jakie byłyby skutki luzowania poszczególnych typów obostrzeń, doszliśmy do wniosku, że tym takim krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie (w sensie symulacji przez nas prowadzonych i prognoz z tym związanych) nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował minister. – Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy: z jednej strony ryzyko pandemiczne, ale z drugiej strony koszty tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. I tutaj przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii w naszej ocenie nie jest tak duża, a szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśników, uczestniczeniem w normalnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego jak podkreślam, nie oceniamy zbyt wysoko".  Oprócz tego wszystko pozostaje bez zmian. Tzn zgromadzenia publiczne do 5 osób, restauracje tylko na wynos i w dowozie, w galeriach otwarte jedynie apteki, drogerie i sklepiki z prasą, zamknięte stoki, sport tylko profesjonalny, hotele wyłącznie dla pracowników służb.

Całkowite odmrożenie gospodarki prawdopodobnie dopiero w kwietniu.źródło: www.pixabay.com

Grodziski Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Źródlanej. Droga ta jest łącznikiem Radoni z Książenicami.

200-metrowy odcinek łączący Radonie z Książenicami przejdzie przebudowę. W zakres jego prac wchodzi: demontaż obecnej nawierzchni z płyt, wycinkę drzew, budowę ścieżki rowerowej, ułożenie chodnika oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Zakończenie prac budowlanych wyznaczono na listopad bieżącego roku.


źródło: www.grodzisknews.pl