Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kina

Kino w Grodzisku Mazowieckim

W Grodzisku Mazowieckim znajduje się kino w Centrum Kultury przy ul.Spółdzielczej 9. Oprócz standardowego repertuaru oferuje:

    * Kino z wrażliwą duszą- środowy cykl filmowy,  bilety 10zł
    * Kino dla Mam - pokazy z lekko przyciemnionym światłem i ściszonym dźwiękiem - w środy o  godz. 11.00
    * Kino dla Seniora - pokazy filmowe w środy o godz. 13.30 - repertuar pokazów znajduje się tutaj

Aktualny repertuar grodziskiego kina


Oprócz tego w Centrum Kultury działa Grodziski Klub Filmowy oferujący cykliczne spotkania w czwartki o godz. 20. Bilety w ramach GFK kosztują 10zł.
Sala kinowa  pomieści 375 osób, jest wyposażona w największy  rolowany ekran w Polsce i nowoczesny systemem nagłaśniający - odrębny dla kina i odrębny dla potrzeb koncertu.
 

CINEMA CITY JANKI   

18 km. od Książenic w Centrum Handlowym Janki znajduje się kino Cinema City Janki. Jego aktualny repertuar można znaleźć tutaj

Multikino Pruszków 

Kino znajduje się 16 km od Książenic w galerii handlowej Nowa Stacja przy ul. Henryka Sienkiewicza 19, 05-800 Pruszków.

Kino Projekt - Podkowa Leśna

W Centrum Kultury w Podkowie Leśnej znajduje się Kino Projekt, które oferuje ciekawe pokazy filmowe dla dzieci i dorosłych.

Aktualny repertuar kina.

Aktualne wydarzenia:

W najbliższą niedzielę (10.04) o godz. 12.30 Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza na teatrzyk "Fabryka Zabawek" W tytułowej Fabryce panuje nieustanna zabawa – Lala Ala, Misiu Krzysiu i Klaun Klaudia beztrosko skaczą, tańczą i psocą. Problem pojawia się w momencie, kiedy okazuje się, że miasto opanował smog! Co na to poradzą radośni przyjaciele? Dowiecie się już w niedziele!

Przedstawienie porusza tematykę zagrożeń i świadomości ekologicznej. Bilety w cenie 10 zł.
Serdecznie zapraszamy!


W każdy piątek lipca i sierpnia  Milanowskie Centrum Kultury zaprasza na pokazy filmowe  organizowane na tarasie.. Pokazywane będą filmy światowych reżyserów, nagrodzone na festiwalach filmowych. Filmy zrealizowane minimalistycznie po superprodukcje, zróżnicowane gatunkowo: od niezależnego kina z duszą, przez sensację i komedię, po science-fiction. Filmy, skłaniające do głębszej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka i otaczającego go świata.
Start już w ten piątek, 5 lipca o godz. 21.00.
Wstęp wolny.
Milanowskie Centrum Kultury, ul. Kościelna 3, Milanówek.


16.01.2013 o godz.19.30 w  3 CLUB w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert pamięci Marka Cabanowskiego podczas którego zagra Old Jazz Quintet
„ Muzyka dla wszystkich ”- Jest to motto artystyczne pięciu profesjonalnych muzyków z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem estradowym, tworzących Old Jazz Quintet .
Formułą stylistyczną zespołu jest swing w szerokim tego słowa znaczeniu . Na program składają się najsłynniejsze standardy światowe. W dorobku artystycznym zespołu jest m .in. prestiżowy album „ Jazz In Warsaw” .Walorem Old Jazz Quintet jest naturalne, akustyczne brzmienie, bez udziału techniki play - back. Lider zespołu Lech Szprot został uhonorowany statuetka ,, PROMETEUSZ 2004 – 2005 ”. Jest to nagroda przyznawana przez Polską Estradę za najwyższe osiągnięcia artystyczne i twórcze dla sztuki
estradowej.

Zespół Jazz Quintet tworzą:
Lech Szprot - saxofon
Dariusz Musiałkowski - gitara
Tomasz Wachowski - fortepian
Stanisław Pietrzyk - perkusja
Wojciech Zduniak- kontrabas

CENA BILETÓW : 25 zł
w dniu koncertu - 30 zł

Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

14 lipca (sobota) o godzinie  21.00 - Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na pokazy filmowe: Kino plenerowe: Best Off 2011 - najlepsze polskie kino niezależne,  pokaz najlepszych filmów niezależnych w 2011 roku, czyli obrazów nagrodzonych w konkursie festiwalowym Best Off 2011. Zaprezentowane zostaną krótkie metraże takich artystów jak: M. Pawlukiewicz, G. Jaroszuk, N. Brożyńska, J. Kolberger, K. Jankowski, I. "Iwo K" Kondefer, A. Prętka, A. Dybowski oraz P. Sulkowski. Łącznie dziewięć filmów, czyli dwie godziny znakomitego niezależnego kina! Zapraszamy w ciepłą lipcową noc!Łąka przed Pałacykiem Kasyno, ul. Lilpopa 18
Wstęp wolny!

 Porozmawiaj z nim, reż. Agata Prętka
Od momentu, kiedy wstajemy rano z łóżka, nasze życie staje się kombinacją liter i cyfr. Otaczają nas zewsząd: w domu, na ulicy i w pracy, w gazetach, w komputerach, na bilbordach. To właśnie niegroźne z pozoru znaczki organizują, ale i kontrolują naszą codzienność. Podporządkowani dyktaturze informacji, w niezauważalny sposób zaczynamy tracić swoje ja. Dopiero w bliskim kontakcie z drugim człowiekiem mamy szansę uwolnić się od tej natrętnej obecności. Film zrealizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu łączy animację rysunkową ze zdjęciami dokumentalnymi.
Opis za www.polishshorts.pl

Kino Projekt w Podkowie Leśnej zaprasza na pokaz filmu "Róża" Wojciecha Smarzowskiego. "Róża" to przeżycie intensywne i brutalne, ale atakujące widza w innym stylu niż wcześniejsze filmy Smarzowskiego. Nie ma tu nadrealizmu "Domu złego", szczypty groteskowości "Wesela", formalnej zabawy z "Małżowina". Smarzowski jest do bólu realistyczny i traktuje swoich bohaterów nad wyraz poważnie – tak, jak na to zasłużyli, bo ich losy były więcej niż ciężkie... Polecamy!
5 maja (sobota), godz. 18.00 i 6 maja (niedziela), godz. 17.00 , Kino Projekt, ul. Świerkowa 1 Bilety: 10 zł / 15 zł


Grodziskie Centrum Kultury zaprasza 2 kwietnia o godz. 18:00 na pokaz specjalny filmu Róża. Po pokazie filmowym odbędzie się spotkanie z odtwórcą głównej roli Marcinem Dorocińskim.

Stowarzyszenie S.A.R.N.A. zaprasza na prezentację filmu Swadżba. Film to swoisty zapis rekonstrukcji historycznego, słowiańskiego wesela, które odbyło się dawien dawno na ziemiach Mazowsza. Gośćmi BKFu będą aktorzy i twórcy filmu. Film „Swadźba 2007″ ukazuje współczesne podejście do dawnej, przedmieszkowej tradycji ziem polskich na przykładzie „swadźby” – czyli ślubu i wesela w konwencji dawnych dziejów transponowanych na dzisiejsze warunki. Jest to jednak znacznie więcej, niż tylko zwykła próba rekonstrukcji historycznej, to pewien sposób na życie, alternatywa dla codziennego, betonowego zgiełku wielkich miast. Więcej informacji można znaleźć na portalu Brwinów24.pl

 

Kino Projekt zaprasza na interesujący film kostiumowy "DAAS" który wyreżyserował  Adrian Panek. Film - w odróżnieniu od innych polskich filmów historycznych - nie traktuje o polskiej martyrologii. To thriller polityczny ze znakomitą obsadą aktorską!
17 grudnia (sobota), godz. 18.00
18 grudnia (sobota), godz. 17.00
Kino Projekt
ul. Świerkowa 1
Bilety: 15 zł / 10 zł

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Kino Nokowe 28 października (piątek), o godz 19:00
W programie:
- pokaz filmów dokumentalnych "Siostry" i "Chemia",
- spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim.

O tym, że temat na film można znaleźć nie opuszczając własnego podwórka, a choroba daje szansę, aby opowiedzieć o nadziei przekona się już wkrótce nadarzyńska publiczność. Naszym gościem będzie Paweł Łoziński - człowiek, który potrafi podejść z kamerą bardzo blisko, nie raniąc uczuć bohaterów ani widzów. "Nie szukam atrakcji na zewnątrz – mówi dokumentalista - szukam rzeczy absolutnie zwyczajnych, ale takich, żeby ludzie się w tym odnaleźli."

Więcej: http://kinonokowe.blogspot.com/2011/10/pawe-ozinski-w-kinie-nokowym.html
Wstęp wolny!!!

CKIO w Podkowie Leśnej zaprasza 20 sierpnia (sobota), godz. 20.00  na drugą edycję nocnego maratonu filmowego: "Chico i Rita" oraz "Mary i Max".  Filmy to dwa znakomite długometrażowe animowane filmy dla dorosłych: tegoroczny hitowy "Chico i Rita" w reż. Tono Errando oraz równie dobry film sprzed kilku lat "Mary i Max" w reż. Adama Elliota.

Kino PROJEKT
ul. Świerkowa 1
Bilety: 20 zł / 15 zł