Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Mieszkając w Książenicach można korzystać z bogatej oferty kulturalnej. 4km od Książenic, w Grodzisku Mazowieckim znajduje się Centrum Kultury- największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu na zachodnim Mazowszu posiadające:

  • salę widowiskowo - koncertową;
  • klub muzyczny;
  • liczne pracownie tematyczne;
  • zespoły muzyczne taneczne;
  • kręgielnia;
  • bilard.

Centrum Kultury realizuje szereg projektów – w Grodziskim Klubie Filmowym można obejrzeć  najnowsze produkcje kinowe ale i wybitne filmy z całego świata koncerty muzyki klasycznej jazzowej bluesowej rocka i hip hopu przeglądy kabaretowe, musicale, wernisaże znanych artystów i promocje nowych talentów.

O aktualnej propozycji Centrum Kultury można przeczytać na stronie www.centrumkultury.eu

Poczekalnia PKP - Przestrzeń Kulturze Przyjazna

Poczekalnia PKP znajduje się na dworcu kolejowym w Grodzisku Mazowieckim (ul. 1 Maja 4). Jest miejscem relaksu i kulturalnej rozrywki. Pełni takie funkcje jak:

  • poczekalni, w której można odpocząć przy muzyce, napić się kawy/herbaty, zaczekać na pociąg lub przyjaciół;
  • Centrum Informacji Turystycznej, w którym można się dowiedzieć wszystkich niezbędnych dla turysty informacji dotyczących Grodziska Mazowieckiego www.turystyka.grodzisk.pl;
  • Oddziału Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki: koncerty, wystawy, wycieczki, prelekcje i mnóstwo innych ciekawych zajęć dla młodszych i starszych.   

Mediateka

Obiekt znajduje się przy ul. 3 Maja 57 i posiada m.in. aneks kuchenny, salę telewizyjną, salę fitness, salę widowiskową i muzyczną, a także nowoczesną bibliotekę (Wypożyczalnia dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci). Ponadto znajdują się tu takie przestrzenie jak sala komputerowa i sala cichej pracy. Mediateka posiada również przeszklony boks dla najmłodszych dzieci z interaktywnymi zabawkami edukacyjnymi oraz salę YouMedia wyposażoną w drukarkę 3D, roboty Photon czy bieżnię VR. 

Willa Radogoszcz

Budynek mieści się przy ul. Sienkiewicza 31. Miejsce to gromadzi szlachetne idee i kreatywnych ludzi. Zadaniem osób tworzących Willę Radogoszcz  jest zaprezentowanie historii miasta i regionu w sposób ciekawy, nietuzinkowy i nowoczesny. Przekazanie treści ważnych i istotnych dla tworzenia tożsamości poprzez anegdotę, zabawę, dźwięk i obraz. Opowiadanie o ludziach i wydarzeniach związanych z miastem w sposób czytelny, nie spłycając podjętych tematów. Ukazywanie skarbów Grodziska Mazowieckiego i regionu jak najszerszemu kręgowi odbiorców nie umniejszając znaczenia i wartości prezentowanych przedmiotów.