Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

BURMISTRZ GRODZISKA MAZOWIECKIEGO OGŁASZA KONKURS NA „NAJŁADNIEJSZĄ POSESJĘ 2022”!

Do konkursu można zgłosić się w czterech kategoriach:
- balkony i ogródki w budynkach wielomieszkaniowych;
- posesje prywatne o charakterze mieszkaniowym;
- obiekty użyteczności publicznej;
- obiekty wielomieszkaniowe.

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim (ul. Kościuszki 12 a) – Sala Obsługi Mieszkańca oraz na stronie internetowej gminy Grodzisk Mazowiecki (www.grodzisk.pl)

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o składanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, ul. Kościuszki 12a w terminie od 10.06.2022 r. do 30.06.2022 r.

Konkurs przeprowadzi i oceniać będzie komisja składająca się z przedstawicieli Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim oraz pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. Członków komisji powołuje Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Komisja dokona przeglądu zgłoszonych posesji w miesiącach lipiec – sierpień br. W oparciu o dokonane oględziny komisja przyznaje kolejność miejsc w konkursie oraz wyróżnienia. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

INFORMUJEMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KONKURSU OBIEKTY, KTÓRE ZDOBYŁY I MIEJSCE W DWÓCH POPRZEDNICH LATACH ORAZ II MIEJSCE W ROKU UBIEGŁYM NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W BIEŻĄCEJ EDYCJI KONKURSU.

Zgłoszenie obiektu do Konkursu: tutaj.

Regulamin Konkursu: tutaj.

Sołtys wspólnie z Radą Sołecką, dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Rodziców Szkoły i Przedszkola zapraszają mieszkańców wsi na Rodzinny Rajd Rowerowy – Książenice, 4.06.2022 r.  Rajd rozpocznie się zbiórką uczestników o godz. 13:30 na parkingu przy ul. Przyjaciół (od strony boisk Szkoły Podstawowej). Start planowany jest na godz. 14:00.

Trasa przebiega ul. Młodości/Marylskiego/Mazowiecką w kierunku Opyp, przez Kady, dalej ulicą Nadarzyńską i Warszawską w Grodzisku Mazowieckim, następnie uczestnicy mijając punkt kontrolny zlokalizowany na wysokości Stawów Walczewskiego udadzą się ul. Emilii Plater/Radońską w kierunku Odrano-Woli. Dalej ul. Lazurową/Orlą przez Szczęsne do Radoni. Następnie ul. Widokową i Źródlaną w kierunku Książenic, Ul. Marylskiego powracają w kierunku ul. Przyjaciół, meta na parkingu przy boiskach szkolnych. Prosimy pamiętać o kaskach rowerowych!

Po rajdzie ok. godz. 16:00 rozpoczną się główne atrakcje. Serdecznie zapraszamy na piknik na terenie szkoły przygotowany wspólnie przez Sołectwo, Dyrekcję i Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książenicach. Wstęp wolny od 13:00. Organizatorzy przewidzieli m.in.:

  • dmuchańce dla dzieci;
  • scenę z występami uczniów;
  • konkursy talentów;
  • animacje z Centrum Kultury w Grodzisku Maz.;
  • watę cukrową i popcorn;
  • malowanie buziek;
  • do zwiedzania koparka i kamper (wakacyjnaprzygoda.pl);
  • grill;
  • przekąski, ciasta również vege;
  • atrakcje ze Strefy Ruchu;

Wspólne zakończenie imprezy planowane jest na godz. 19:00.

Warunkiem udziału w rajdzie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i akceptacja Regulaminu.

Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o zgłoszenie przez formularz www – link.

Istnieje także możliwość dopisania się w dniu imprezy na miejscu. Osoby, które dokonały zgłoszenia przez internet, proszone są o złożenie wyłącznie podpisu na dokumentach wydrukowanych przez organizatorów bezpośrednio przed startem, pozostałe osoby będą zobowiązane uzupełnić kartę zgłoszeniową i oświadczenia samodzielnie.

Od 1 lipca 2021 r. w całym kraju rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ma to na celu zebranie potrzebnych danych dotyczących źródeł ciepła budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Dokument można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu – aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny (tutaj: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow).

A jeśli nie masz dostępu do internetu lub podpisu elektronicznego, wypełnioną deklarację możesz złożyć osobiście przy ul. Kościuszki 12A w Grodzisku Mazowieckim.

Na złożenie deklaracji dla budynków istniejących wyznaczono termin do 12 miesięcy - licząc od lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

 

Harmonogram szczepienia psów przeciw wściekliźnie na terenach wiejskich w 2022 r. Gmina Grodzisk Mazowiecki.

Podczas akcji szczepienia psów w/k wścieklizny istnieje możliwość jednoczesnego zaczipowania psa przez lekarza weterynarii.

Miejscowość Termin LOKALIZACJA PUNKTU SZCZEPIEŃ
KSIĄŻENICE 25 KWIECIEŃ 2022 r. godz. 15:00 ul. Brzozowa 37
godz. 15:30 ul. Mazowiecka 160
godz. 16:00 ul. Olszowa 47 A
KSIĄŻENICE OD 28 MARCA
DO 6 CZERWCA 2022 r.
Przychodnia Weterynaryjna Doktor Hau
poniedziałek-piątek 9-21,
sobota 9-15,
niedziela 9-13

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz Rada Miejska zapraszają do wzięcia udziału w Wielkim Konkursie z okazji 500. rocznicy nadania praw miejskich: „Grodzisk Mazowiecki – wczoraj i dziś”. Tematyka Konkursu obejmuje w szczególności takie zagadnienia, jak: historia i topografia miasta, atrakcje Grodziska Mazowieckiego, zabytki, pomniki na terenie gminy, miejsca pamięci, sławni mieszkańcy, honorowi obywatele miasta.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Patronat medialny: Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne „Bogoria”, Przegląd Regionalny.

Organizatorami Konkursu są Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki, Biuro Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki, Gminna Rada Seniorów w Grodzisku Mazowieckim, Młodzieżowa Grupa Konsultacyjna w Grodzisku Mazowieckim, Ośrodek Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkie informacje odnośnie zasad Konkursu znajdują się na stronie www.biblioteka.grodzisk.pl oraz stronach Organizatorów.

Osobami do kontaktu ze strony Organizatorów są:
Lidia Abramczyk, przewodnicząca Rady Seniorów, tel. 509 401 104  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  – informacja w kategorii: Konkurs wiedzy Senior (60+)
Maria Zdrojewska – pracownik Biblioteki, tel. 22 120 29 00 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – informacja w pozostałych kategoriach.

Uroczyste zakończenie odbędzie się 12 maja 2022 roku w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Weź udział… i wygraj!