Styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zarząd miasta otworzył oferty na przebudowę ul. Źródlanej - łącznika miejscowości Radonie z Książenicami.

Na to zadanie magistrat planuje przeznaczyć maksymalnie 900 tys. zł. Wpłynęło pięć ofert, a trzy z nich mieszczą się w założonym budżecie. Dwie pozostałe przekraczają założony koszt o 100 i 200 tys. zł. Natomiast najkorzystniejsza finansowo oferta wynosi 736 tys. zł.

Przypomnijmy, że inwestycja zawiera demontaż obecnej nawierzchni z płyt, wycinkę drzew, budowę ścieżki rowerowej, ułożenie chodnika oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Zakończenie prac budowlanych wyznaczono na listopad bieżącego roku.

 


źródło: www.grodzisknews.pl

Od poniedziałku (18 stycznia) dzieci z klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej.

O takiej decyzji poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem: "Ważąc wszystkie „za” i „przeciw”, również opierając się na modelach prognostycznych, które dotyczyły tego jakie byłyby skutki luzowania poszczególnych typów obostrzeń, doszliśmy do wniosku, że tym takim krokiem najbardziej nieśmiałym, który możemy wykonać, a który jednocześnie (w sensie symulacji przez nas prowadzonych i prognoz z tym związanych) nie stanowi zagrożenia, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – poinformował minister. – Ta decyzja musi ważyć dwie rzeczy: z jednej strony ryzyko pandemiczne, ale z drugiej strony koszty tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. I tutaj przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii w naszej ocenie nie jest tak duża, a szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas 1-3 w normalnej grupie rówieśników, uczestniczeniem w normalnym trybie edukacyjnym, to jest koszt, który nie równoważyłby w tej chwili tego ryzyka, którego jak podkreślam, nie oceniamy zbyt wysoko".  Oprócz tego wszystko pozostaje bez zmian. Tzn zgromadzenia publiczne do 5 osób, restauracje tylko na wynos i w dowozie, w galeriach otwarte jedynie apteki, drogerie i sklepiki z prasą, zamknięte stoki, sport tylko profesjonalny, hotele wyłącznie dla pracowników służb.

Całkowite odmrożenie gospodarki prawdopodobnie dopiero w kwietniu.źródło: www.pixabay.com

Grodziski Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Źródlanej. Droga ta jest łącznikiem Radoni z Książenicami.

200-metrowy odcinek łączący Radonie z Książenicami przejdzie przebudowę. W zakres jego prac wchodzi: demontaż obecnej nawierzchni z płyt, wycinkę drzew, budowę ścieżki rowerowej, ułożenie chodnika oraz montaż oświetlenia ulicznego.

Zakończenie prac budowlanych wyznaczono na listopad bieżącego roku.


źródło: www.grodzisknews.pl

Gospodarka Odpadami dla mieszkańców Gminy Grodzisk Mazowiecki zachęca do pobrania darmowej aplikacji BLISKO. W czym pomoże nam aplikacja? Jakie niesie korzyści? Szczegóły poniżej.

Po ściągnięciu aplikacji BLISKO na swój smartfon, użytkownicy będą mieli dostęp do:
- harmonogramu odbioru odpadów,
- przypomnień o odbiorze śmieci,
- mapy miejsc odbioru odpadów niebezpiecznych i nietypowych,
- terminarzu płatności,
- poradnika "Warto wiedzieć",
- wyszukiwarki "Gdzie wyrzucić",
- bieżących aktualności związanych z lokalną gospodarką odpadami,
- zgłaszania nieodebranych odpadów.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store. Po pobraniu, wystarczą trzy proste kroki aby ją obsługiwać:
1. Należy wpisać swoją miejscowość;
2. Następnie z dostępnego obszaru wybrać "gospodarka odpadami";
3. Podać adres, dla którego chcesz otrzymywać harmonogram wywozu odpadów.. i gotowe.


Firma Jarper Sp. z o.o. przedstawia harmonogram wywozu odpadów komunalnych na 2021 rok.

Odpady należy wystawiać przed posesję w dniu wywozu, do godziny 6 rano. Odbierane będą tylko odpady umieszczone w pojemnikach przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych oraz w odpowiednio oznakowanych workach przeznaczonych do segregacji odpadów. Worki na odpady segregowane mieszkaniec otrzymuje w systemie wymiany pusty za pełny (nie więcej niż pakiet startowy – 5 żółtych, 5 brązowych, 2 zielone, 2 niebieskie), w dniu odbioru odpadów.

Reklamacje w sprawie nieprawidłowości w odbiorze odpadów komunalnych można zgłaszać bezpośrednio do firmy Jarper Sp. z o.o. tel. 22 756-10-66,22 756-16-66, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Wydziału Gospodarki Odpadami ul. Montwiłła 38 Grodzisk Mazowiecki, tel. 22 755-55-34 wew. 260-265, 22 120-29-03.

Przypominamy, że w przypadku zmiany danych lub ilości osób, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.