Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

 

Tuż obok Legia Training Center w Urszulinie ma powstać miasteczko "Champions Park". Projekt ten zakłada różnorodną ofertę mieszkaniową, edukacyjną i rekreacyjną, a także powstanie hotelu uznanej marki z zapleczem wellness. W kolejnej fazie zaplanowane jest także profesjonalne pole golfowe.

Wokół Legia Training Center władze klubu chcą zbudować zielone miasto. To ma być miasto na wzór tego, co dzieje się dzisiaj w Skandynawii, szczególnie w Danii. Zielone i przyjazne… Sonderborg jest miasteczkiem zero emisyjnym, w pełni zielonym. Są tam pasywne budynki i wdrożone bardzo dobre technologie. To samo chcemy zrobić w naszych projektach, w naszych inwestycjach. Wiele można się uczyć, dużo inspirować”- powiedział Tomasz Zahorski, prezes Legia Training Center na wczorajszym spotkaniu z królem Danii, Fryderykiem X.

Projekt został nominowany w finale prestiżowych nagród Retail & Leisure International Global Awards 2023 w kategorii „Future Projects”. Zakłada ofertę mieszkaniową, edukacyjną, rekreacyjną i sportową oraz wyjątkową kompozycję handlu i usług, przewiduje uznaną markę hotelową z zapleczem wellness, a dalszej części także pola golfowe. Będzie to zrównoważony, samowystarczalny, wielofunkcyjny obszar, położony w Urszulinie, tuż obok terenu Legia Training Center. Celem tego projektu jest stworzenie miejsca, gdzie każdy może stać się "mistrzem swojego życia". Będzie to miejsce dobrobytu, zdrowego stylu życia, inspiracji i ambicji, wartościowego designu, zrównoważonych rozwiązań i partnerstw z wiodącymi markami i partnerami, aby każdy mógł poczuć się jak mistrz - bez względu na wiek, zawód czy pasje.

Projekt będzie zrealizowany przez firmę Champions Developments. Jej wspólnikami są dwa luksemburskie podmioty Radwan Investments S.A. R.L. oraz GTI Investments S.A. R.L. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://legia.net/news/legia-bedzie-budowac-zielone-miasto-w-poblizu-ltc/93253

 

BURMISTRZ GRODZISKA MAZOWIECKIEGO OGŁASZA KONKURS NA „NAJŁADNIEJSZĄ POSESJĘ 2022”!

Do konkursu można zgłosić się w czterech kategoriach:
- balkony i ogródki w budynkach wielomieszkaniowych;
- posesje prywatne o charakterze mieszkaniowym;
- obiekty użyteczności publicznej;
- obiekty wielomieszkaniowe.

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są w siedzibie Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim (ul. Kościuszki 12 a) – Sala Obsługi Mieszkańca oraz na stronie internetowej gminy Grodzisk Mazowiecki (www.grodzisk.pl)

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o składanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim, ul. Kościuszki 12a w terminie od 10.06.2022 r. do 30.06.2022 r.

Konkurs przeprowadzi i oceniać będzie komisja składająca się z przedstawicieli Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim oraz pracownika Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. Członków komisji powołuje Burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Komisja dokona przeglądu zgłoszonych posesji w miesiącach lipiec – sierpień br. W oparciu o dokonane oględziny komisja przyznaje kolejność miejsc w konkursie oraz wyróżnienia. Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

INFORMUJEMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM KONKURSU OBIEKTY, KTÓRE ZDOBYŁY I MIEJSCE W DWÓCH POPRZEDNICH LATACH ORAZ II MIEJSCE W ROKU UBIEGŁYM NIE MOGĄ UCZESTNICZYĆ W BIEŻĄCEJ EDYCJI KONKURSU.

Zgłoszenie obiektu do Konkursu: tutaj.

Regulamin Konkursu: tutaj.

Sołtys wspólnie z Radą Sołecką, dyrekcją Szkoły Podstawowej, Radą Rodziców Szkoły i Przedszkola zapraszają mieszkańców wsi na Rodzinny Rajd Rowerowy – Książenice, 4.06.2022 r.  Rajd rozpocznie się zbiórką uczestników o godz. 13:30 na parkingu przy ul. Przyjaciół (od strony boisk Szkoły Podstawowej). Start planowany jest na godz. 14:00.

Trasa przebiega ul. Młodości/Marylskiego/Mazowiecką w kierunku Opyp, przez Kady, dalej ulicą Nadarzyńską i Warszawską w Grodzisku Mazowieckim, następnie uczestnicy mijając punkt kontrolny zlokalizowany na wysokości Stawów Walczewskiego udadzą się ul. Emilii Plater/Radońską w kierunku Odrano-Woli. Dalej ul. Lazurową/Orlą przez Szczęsne do Radoni. Następnie ul. Widokową i Źródlaną w kierunku Książenic, Ul. Marylskiego powracają w kierunku ul. Przyjaciół, meta na parkingu przy boiskach szkolnych. Prosimy pamiętać o kaskach rowerowych!

Po rajdzie ok. godz. 16:00 rozpoczną się główne atrakcje. Serdecznie zapraszamy na piknik na terenie szkoły przygotowany wspólnie przez Sołectwo, Dyrekcję i Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Książenicach. Wstęp wolny od 13:00. Organizatorzy przewidzieli m.in.:

  • dmuchańce dla dzieci;
  • scenę z występami uczniów;
  • konkursy talentów;
  • animacje z Centrum Kultury w Grodzisku Maz.;
  • watę cukrową i popcorn;
  • malowanie buziek;
  • do zwiedzania koparka i kamper (wakacyjnaprzygoda.pl);
  • grill;
  • przekąski, ciasta również vege;
  • atrakcje ze Strefy Ruchu;

Wspólne zakończenie imprezy planowane jest na godz. 19:00.

Warunkiem udziału w rajdzie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i akceptacja Regulaminu.

Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o zgłoszenie przez formularz www – link.

Istnieje także możliwość dopisania się w dniu imprezy na miejscu. Osoby, które dokonały zgłoszenia przez internet, proszone są o złożenie wyłącznie podpisu na dokumentach wydrukowanych przez organizatorów bezpośrednio przed startem, pozostałe osoby będą zobowiązane uzupełnić kartę zgłoszeniową i oświadczenia samodzielnie.

Od 1 lipca 2021 r. w całym kraju rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Ma to na celu zebranie potrzebnych danych dotyczących źródeł ciepła budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Dokument można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu – aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny (tutaj: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow).

A jeśli nie masz dostępu do internetu lub podpisu elektronicznego, wypełnioną deklarację możesz złożyć osobiście przy ul. Kościuszki 12A w Grodzisku Mazowieckim.

Na złożenie deklaracji dla budynków istniejących wyznaczono termin do 12 miesięcy - licząc od lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

 

Harmonogram szczepienia psów przeciw wściekliźnie na terenach wiejskich w 2022 r. Gmina Grodzisk Mazowiecki.

Podczas akcji szczepienia psów w/k wścieklizny istnieje możliwość jednoczesnego zaczipowania psa przez lekarza weterynarii.

Miejscowość Termin LOKALIZACJA PUNKTU SZCZEPIEŃ
KSIĄŻENICE 25 KWIECIEŃ 2022 r. godz. 15:00 ul. Brzozowa 37
godz. 15:30 ul. Mazowiecka 160
godz. 16:00 ul. Olszowa 47 A
KSIĄŻENICE OD 28 MARCA
DO 6 CZERWCA 2022 r.
Przychodnia Weterynaryjna Doktor Hau
poniedziałek-piątek 9-21,
sobota 9-15,
niedziela 9-13