Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30


Czwarta edycja biegu „BiegamBoLubię w Książenicach” odbędzie się 8 maja. Tradycyjnie biegacze będą się ścigać na dwóch dystansach 5 i 10 km. Dodatkowo organizatorzy planują biegi dla dzieci oraz wielbicieli nordic walkingu.

W tym roku organizatorzy przygotowali kolejne atrakcje dla biegaczy. Najważniejszą nowością jest zmiana miejsca startu głównych biegów. Do organizatorów dołączyła Strefa Ruchu w Książenicach, dzięki czemu biegacze będą mogli rozgrzać się w komfortowych warunkach na wielkiej, nowoczesnej  hali sportowej. Obiekt będzie jednocześnie biurem zawodów dla biegaczy na 5 i 10 km.
Biuro zawodów dla dzieci oraz nordic-walkingowców nadal będzie zlokalizowane w Szkole Podstawowej w Książenicach. Wprowadzono także kolejną klasyfikację w biegu dla dzieci, tak aby maluchy mogły rywalizować z rówieśnikami, a nie jak do tej pory było z dużo starszymi dziećmi. Najmłodsi będą biec w trzech klasyfikacjach Bieg Krasnala – 200 m, Bieg Smyka – 400 m i Bieg Juniora 1000 metrów.
Dodatkowo stworzono nową klasyfikacje - Gigadrużyna - zasady są proste wygrywa ta drużyna, która zgłosi do biegu największą liczbę  zawodników.
Podobnie jak rok temu można się włączyć w pomoc choremu Józiowi zaznaczając w formularzu zapisu na bieg przekazania dodatkowo 10 zł na rzecz chłopca. Każdy kto skorzysta z tej opcji dostanie specjalny numer startowy. Oprócz tego, przy odbieraniu pakietów startowych będzie można wrzucić darowiznę do specjalnej puszki -mówią organizatorzy.

Zapisy już trwają, zapraszamy wszystkich do zapisów na stronę www.biegamwksiazenicach.pl nie ma co zwlekać do ostatniej chwili, bo co roku limit uczestników wyczerpuje się na długo przed biegiem.


Organizatorzy Biegam Bo Lubię w Książenicach ogłosili termin IV edycji książenickiego biegu. W 2016 roku pobiegniemy 8 maja. Zapisy na bieg ruszą już w styczniu.
Ruszył zapisy na III edycję biegu w Książenicach. Można zapisywać zapisać się na bieg- 5 lub 10km oraz nordic walking - ok. 5km. Aby zapisać się należy zarejestrować się online oraz w ciągu 7 dni dokonać opłaty startowej:

 • 35 zł  - jeśli zapiszemy się do 29.03.2015
 • 45 zł (po 29.03.2015)
 • w dniu biegu 55 zł.
 • opłata startowa nordic walking - 15zł

Warunkiem udziału w biegu jest przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub własnoręcznie złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu na własną odpowiedzialność. Osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na start w biegu (wszystkie oświadczenia znajdują się na stronie biegu (www.biegamwksiazenicach.pl), należy przynieść je wydrukowane i podpisane w czasie rejestracji w dniu zawodów bądź podpisać na miejscu).

W ramach opłaty zawodnicy startujący w biegu otrzymają pakiety startowe: koszulka ( rozmiar koszulki można wybrać zapisując się do dnia 28.02.2015, po tym terminie organizator tego nie gwarantuje), numer startowy, chip zwrotny, niespodzianki od sponsorów, kupon na ciepły posiłek po biegu. Pakiety startowe będą wydawane w Biurze Zawodów w dniu biegu. Na miejscu Organizatorzy zapewniają: dostęp do prysznica i toalet, depozyty i szatnie na bagaż, napój i ciepły posiłek po ukończeniu biegu.

Nagrody - bieg:

 • Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn: miejsca 1-3 puchary + talony do Decathlonu.
 • Klasyfikacja dla najszybszego mieszkańca/mieszkanki Książenic puchar + talon do Decathlonu.
 • Każdy z uczestników który ukończy bieg otrzymuje pamiątkowy medal.
 • Wśród uczestników, którzy ukończą bieg rozlosowane zostaną dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów.

Nagrody - nordic walking

 • Każdy z uczestników który pokona trasę otrzymuje certyfikat ukończenia wyścigu.
 • Wśród uczestników, którzy ukończą wyścig rozlosowane zostaną dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów.
 • Na mecie każdy uczestnik wyścigu nordic walking otrzyma napój izotoniczny, ciepły posiłek oraz batonika energetycznego.

Organizatorzy przewidują 500 numerów startowych dla biegaczy i 100 na nordic walking.

Warto pospieszyć się z zarejestrowaniem na bieg- zapisy ruszyły zaledwie kilka godzin temu a już zapisanych jest 50 uczestników!