Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Sport w Książenicach

Niezależnie od tego czy preferuje się sporty walki, fitness, tenisa, czy bieganie w Książenicach można realizować swoje pasje.

Indoor- siatkówka, fitness, tenis, siłownia
W Samorządowej Szkole Podstawowej znajduje się nowoczesna hala sportowa wraz z kompleksem boisk, z których mieszkańcy mogą korzystać po godzinach pracy szkoły. Regularnie na sali odbywają się treningi siatkarskie (więcej na Forum Książenice.net).  W Książenicach przy ul. Mazowieckiej jest Klub Sportowy Astra, gdzie znajdują się korty tenisowe, squash, fitness. Zajęcia prowadzone są również w Klubie Pod Dobrym Adresem przy al. Marylskiego 7. W ofercie znajdują się zumba, pilates, taekwondo dla dzieci. Aby zapoznać się z aktualny grafikiem warto wejść na stronę klubu. Jednocześnie na Osiedlu Książenice powstaje  Centrum Sportu i Rekreacji "Strefa Ruchu", które połączy miłośników wielu sportów - tenisa, squasha, badmintona, ćwiczeń na siłowni i zajęć fitness.

Outdoor - bieganie, nordic, walking, rower

Impreza Biegam Bo Lubię w Książenicach weszła już na stałe do książenickiego kalendarza wydarzeń. Zmotywowała również mieszkańców do wspólnych treningów, które odbywają się w weekendy pod okiem instruktora. Równocześnie wspólne treningi zorganizowali miłośnicy nordic walking.

Wokół Książenic powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, dzięki czemu można bezpiecznie planować wycieczki rowerowe. Piękne okoliczne lasy i tereny zielone również zachęcają do poznawania regionu na dwóch kółkach.

Strefa Ruchu Książenice

Strefa Ruchu Książenice to jedyny tak nowoczesny i kompleksowy obiekt sportowy w okolicy. Każdy może tu zrealizować swoje sportowe ambicje, ponieważ są do wyboru takie dyscypliny jak squash, badminton, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka, siłownia i fitness. Jesienią 2019 roku powstała także strefa footballu z 3 boiskami do piłki nożnej, z profesjonalną murawą pod balonem. Obiekt posiada odpowiednie wyposażenie sanitarne, sauny, toaletki w damskiej szatni, wypożyczalnię sprzętu, trybuny oraz miejsce zabaw i aktywności dla dzieci. Bogatą ofertę sportową uzupełnia strefa gastronomiczna, można tu dobrze zjeść w Restauracji Strefa Sushi i napić się pysznej kawy w Kawiarni.

Strefa Ruchu Książenice to aż 8 stref sportowej aktywności:
- 3 korty do tenisa ziemnego,
- 7 kortów do badmintona (3 korty na hali + 4 maty turniejowe) / hala do siatkówki,
- 4 klatki do squasha,
- 4 stoły do tenisa stołowego,
- 3 boiska do piłki nożnej pod balonem,
- 2 sale fitness,
- przestronna siłownia.

W obiekcie organizowane są również liczne imprezy sportowe, turnieje oraz sportowe urodziny dla najmłodszych.

Kontakt:
ul. Młodości 6, Książenice
tel. 22 720 02 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.strefaruchuksiazenice.pl

Godziny otwarcia:
pn.-pt.: 6:00 – 22:00
weekendy: 8:00 – 20:00

Klub Astra Książenice zaprasza na:

 

 • TENISA: klub posiada korty kryte z nowoczesną nawierzchnią Conipur Clay (jedyna na Mazowszu). Oferuje zajęcia prowadzone przez licencjonowanych trenerów dla dzieci (tenis 10) i dorosłych (TENIS XPRESS)
 • SQUASHA– kort panelowy MT Partner
 • FITNESS

Dane kontaktowe:
Adres: ul. Mazowiecka 174, Książenice
Tel: 799 311 213
www.tenisgrodzisk.pl  

Klub jest  czynny codziennie 8.00 -22.00

Wake &Skate Park Książenice

Na terenie gospodarstwa Agroturystycznego Jabłonka przy ul. Pigwowej działa Wake & Skate Park. Na specjalnie w tym celu wykopanym stawie ustawiono wyciąg Sesitec 2.0. Oprócz stawu w parku zostanie wybudowany dirt rowerowy (trasa złożona ze skoczni do jazdy na MTB i BMX) minirampa na deskorolkę, trampoliny, uniwersalne boisko do piłki nożnej, siatkówki i badmintona.
Wyciąg otwarty jest w godzinach 10-20, 7 dni w tygodniu.
WAKE & SKATE to obiekt tworzony przez zawodników dla zawodników. Jak do tej pory jest to jedyny projekt łączący różne formy freestylu w jednym miejscu.

KONTAKT
Numer telefonu: 793 452 625
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/wakeandskatepark/

Wake & Skate drone shots from Kamil Kubica on Vimeo.

 

W okolicy

 • hala sportowa,
 • kryta pływalnia - basen sportowy, basen rekreacyjny, zjeżdżalnia, basen dla dzieci,
 • korty tenisowe,
 • stadniny,
 • siłownia oraz kluby fitness,
 • szkoły tańca,
 • skatepark
 • lodowisko
 • wake for friends cable park