Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Edukacja

 

W Książenicach jest jedno przedszkole publiczne (punkt przedszkolny w Samorządowej Szkole Podstawowej) i 2 niepubliczne

 • Niepubliczne Przedszkole Wesoły Autobus, 

 • Przedszkole "Wielki Mały Świat" kształcące w systemie M. Montessori

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina
Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina mieści się przy al. Marylskiego 3. Nowoczesna, bogato wyposażona:  biblioteka, sale językowe, pracownie komputerowe, boiska, hala sportowa – to znakomite warunki dla nauki i rozwoju dzieci. Szkoła w ramach Akademii Nauki oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych: zajęcia manualne, języka ojczystego, języków obcych, tańca, muzyki, sportu i przyrody i wielu innych. Więcej informacji na stronie: www.ksiazenice.szkola.pl.  Zgodnie z aktem założycielskim obwód szkoły obejmuje wsie: Książenice, Opypy, Marynin, Urszulin, Kady oraz część wsi Radonie i Szczęsne.
Dyrektorem szkoły jest Krystyna Szymańska. We wrześniu 2013 roku w szkole w Książenicach odbyła się uroczystość Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2013/2014.

Więcej informacji o placówce można znaleźć na stronie szkoły oraz  w artykułach:
- Video relacja z Wojewódzkiej Inauguracji roku szkolnego 2013/2014
- Szkoła na wypasie
- Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowej szkoły w Książenicach

http://ksiazenice.szkola.pl/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. L. Da Vinci
Szkoła działa od 2014 roku i zlokalizowana jest przy ul. Mazowieckiej 87a. Oprócz zajęć lekcyjnych oferuje zajęcia dodatkowe (szachy, szermierka) oraz koła zainteresowań (gazetka szkolna, warsztaty plastyczne, kółko matematyczne, informatyczne, polonistyczne, teatralne, muzyczno - taneczne, sportowe). Szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną i nowoczesne wielofunkcyjne boisko. W budynku znajduje się także biblioteka i świetlica dla dzieci.
Dyrektorem Generalnym placówki jest Kinga Muszyńska.

http://www.szkola-vinci.pl/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa MOST
Edukacja w tej placówce polega na przekazywaniu wiedzy w nowoczesny sposób, który stanowi podstawę budowania relacji oraz poczucia sprawczości i własnej wartości. Ideą szkoły jest sojusz różnych nurtów pedagogicznych, gdzie uczniowie są wspierani różnymi metodami, adekwatnymi do momentu rozwojowego czy tematu. Dzieci mogą tu rozwijać swoje zdolności i odkrywać własne talenty, a rywalizację zamienić na współpracę. Nauczyciele rozwijają u dzieci ciekawość świata, kształtują odwagę do działania, wspierają samodzielność w myśleniu i podejmowaniu własnych decyzji.Szkoła znajduje się przy ul. Mazowieckiej 188a.

https://most.edu.pl/

W okolicy znajdują się szkoły publiczne i niepubliczne

 • Zespół Szkół nr 1 (liceum ogólnokształcące i technikum)
  ul. Żwirki i Wigury 4, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
  tel. (22) 734 59 50
  http://www.zs1grodzisk.pl
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Liceum Profilowane
  Jana Kilińskiego 8,
  Grodzisk Mazowiecki 22 755 58 00 ‎

 • Zespół Szkół nr 1 w Milanówku (liceum i technikum)
  ul. Piasta 14, 05 - 822 Milanówek
  tel. (22) 724 88 44
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Zespół Szkół nr 2 im. Józefa Bema (liceum i technikum)
  ul. Wójtowska 3, 05- 822 Milanówek
  tel. (22) 758 33 16
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza
  ul. Żwirowa 16, 05-840 Brwinów
  tel. (22) 729 63 47
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W budynku OSP przy Al. Olszowej w Książenicach zostało utworzone Centrum Kształcenia w ramach projektu unijnego  "Wioska Internetowe - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". W centrum młodzież można bezpłatnie korzystać z komputerów i dostępu do Internetu.

W Grodzisku Mazowieckim powstanie ścieżka edukacyjna „Szlakiem Miejsc Pamięci. Walka i konspiracja. Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego w czasie II wojny światowej – miejsca, postaci i wydarzenia związane z oporem wobec okupanta”.
Willa Radogoszcz dostała dofinansowanie na ten projekt z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 37 tys. zł. W ramach projektu powstanie 21 punktów z  tablicami informacyjnymi, które będą również zawierać kody QR linkujące do strony internetowej projektu.
Uroczysta inauguracja ścieżki odbędzie się 11 listopada 2016.

 

BamBamki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia). Opierają się one głównie o teorię uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona (1927-2015), który był muzykiem jazzowym i psychologiem muzyki.

Dzieci podczas zajęć uczą się muzyki jak nowego języka. Zostają zaprezentowane im motywy melodyczne i rytmiczne, które utrzymane są w różnych tonalnościach i metrach muzycznych

Podczas zajęć gordonowskich używa się mało słów (piosenek). Dlatego, że głównym celem jest nauczyć dziecko słuchania i rozumienia muzyki oraz budowania własnej wyobraźni muzycznej (od słuchania, poprzez gaworzenie muzyczne, do świadomego śpiewania), czyli swobodnego posługiwania się melodią i rytmem.

Al. Marylskiego 7
05-825 Książenice 
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.facebook.com/bambamkizajecia/