Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wydarzenia kulturalne

10. stycznia odbędzie się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim

Program wydarzeń w sali widowiskowej:
10.00 – pokaz tańca uczniów Gosi Abramczyk
10.30 - pokaz tańca uczniów szkoły tańca Jaremi - Jarosław Korycki
11.00 – pokaz tańca uczniów szkoły tańca Magdaleny Wójcik
11.30 - występ Artystyczny w wykonaniu Adriana Pietrzaka
11.50 - koncert gitarowy uczniów Piotra Gąssowskiego
12.20 - występ grupy teatralnej Centrum Kultury prowadzonej przez Pawła Chochlewa
12.50 - montaż scenografii i licytacje
13.10 - Jasełka p.t. „Betlejemska dobra noc” w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej nr 4 w Łąkach
14.10 - licytacje i montaż zespołów rockowych oraz próby akustyczne
15.00 -koncert zespołu Horoscope
16.00 - koncert zespołu Zespół Pretext
17.00 - koncert zespołu Aligator Bay
18.00 - koncert zespołu Swear the Empress z Grodziska
19.00 - koncert zespołu Runika
20.00 - Światełko do nieba - plac przed Centrum Kultury
20.10 - koncert zespołu Brak Czasu
*Między występami na scenie prowadzona będzie licytacja, w foyer kina Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Familia prowadzić będzie loterię*

Aktualności znajdziecie na stronie Finału WOŚP Grodzisk Mazowiecki.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza w najbliższy poniedziałek (16lutego) na spotkanie z Beatą Korzeniewską - Matraszek autorką książki o dworze znajdującym się w Radoniach. Książka nosi tytuł "Dwór w Radoniach. Historia Janeczki".

Już 4 października pomiędzy godzinami 13-18 odbędzie się Wielki Piknik Rodziny oraz Jarmark w Książenicach. Impreza połączona jest też ze świętem szkoły.
Wesołe dmuchane miasteczko dla maluchów, gry i zabawy animacyjne, zawody sportowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty kulinarne, piknik naukowy czy malowanie buziek to tylko niektóre z atrakcji! Dla zgłodniałych pyszna grochówka, a także ogródek piwny.

Na scenie tego dnia będzie można zobaczyć występy artystyczne dzieci ze szkoły w Książenicach oraz występ Młodzieżowej orkiestry dętej. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej rozpoznawanych kapel na Podhalu zespół TREBUNIE-TUTKI .

Zespół Trebunie-Tutki, znany jest z odważnych eksperymentów muzycznych i kulturowych, zapisał się w świadomości odbiorców jako ambasador kultury polskiej, tradycyjnej, umacniając wizerunek górali – nieodłącznych towarzyszy i inspiratorów największych twórców polskiej muzyki, literatury i sztuk pięknych.
Tu możesz posłuchać jak grają: http://www.trebunie.pl/propozycje.htm

Zapraszamy Serdecznie!
Organizatorzy


Gmina Grodzisk Mazowiecki zaprasza 27 września na Grodziski Piknik Bezpieczeństwa z okazji otwarcia bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Podczas Pikniku odbędą się pokazy akrobatyczne, zumba z Moniką Tokaj, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty bezpiecznej jazdy na rowerze. Oprócz tego w konkursach dla publiczności będzie można wygrać rower.Weekend: 30 - 31 maja oraz 1 czerwca to ponownie wielkie święto fanów fantastyki i gier planszowych. W tym terminie planowana jest III edycja konwent BRWIKON, podczas którego jak zwykle przewidziano wiele atrakcji. Tegorocznym motywem przewodnim jest CYBERPUNK.

Wraz z przygotowaniami do trzeciej edycji wystartował z konkurs literacki o „Dębowe Pióro 2014”. Aby wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę internetową www.brwikon.pl i zapoznać się z regulaminem. Naprawdę warto!
Program jak poprzednio podzielony będzie na bloki: prelekcyjny, konkursowy, turniejowy i bitewny. Dodatkowo pojawią się atrakcje nieuwzględnione w poszczególnych częściach, rozgrywające się w holu głównym lub jego okolicach. Będzie okazja do ponownego spotkania się z przyjaciółmi z Mazowieckiej Drużyny Wojów „Weles” oraz zapaleńcami układającymi Lego. Na Konwencie pojawią się również pasjonaci. Organizatorzy pracują nad wystawą, która dosłownie wbije Was w ziemię! 

Wielką atrakcją będą spotkania z pisarzami. Na razie możemy zdradzić, że swoją obecnością zaszczyci Konwent Andrzej Pilipiuk!
 
Tradycyjnie na sympatyków planszówek będzie czekał Games Room zaopatrzony po brzegi przez niezastąpionych: firmę Rebel oraz Stowarzyszenie Awangarda. Do czasu konwentu organizatorzy planują zakup kilkudziesięciu pozycji, które będą później służyły w Klubie Fantastyki. Wszak Brwinów stoi fantastyką przez cały rok.
Głodni i spragnieni będą mogli, jak zwykle zajrzeć do stołówki „Pod Rozbrykanym Kucykiem”. Dla znużonych przewidziany jest także nocleg na terenie konwentu.
Więcej informacji o konwencie na www.brwikon.pl oraz oficjalnym Facebooku! Już teraz możecie zgłaszać swoje punkty programu!

Kto nie był na Filcowankach w Fundacji Miasto - Ogród Książenice ma okazję spróbować sztuki filcowania w najbliższy piątek w grodziskim Centrum Kultury