Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Osiedle Książenice

Jak się mieszka w Książenicach opowiadają mieszkańcy.:

Na wniosek radnego Stanisława Kolasy Zakład Wodociągów i Kanalizacji udostępnił schemat planowanej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie osiedla mieszkaniowego "KSIĄŻENICE III" w miejscowości Książenice wraz z podziałem na zadania.

Budowa kanalizacji, zgodnie z wieloletnim planem rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2014-2016 realizowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim, realizowana będzie w dwóch etapach:

  • I etap obejmujący Zadania 1, 3 i 4 przewidziany jest do wykonania do końca 2015 roku,
  • II etap obejmujący Zadanie 2 - do końca 2016 roku.Sezon wakacyjny dobiega końca, wszyscy cieszą zielenią i ostatnimi słonecznymi dniami a tymczasem w Książenicach trwają wytężone prace budowlane. Przy ulicy Młodości powstaje nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu” w Książenicach. Mieszkańcy Osiedla Książenice i okolic będą mogli dbać o swoje zdrowie, rozwijać sportowe pasje przez cały rok w komfortowych warunkach. „Strefa Ruchu” połączy miłośników wielu sportów - tenisa, squasha, badmintona, ćwiczeń na siłowni i zajęć fitness.

Tenis, squash czy badminton?
Miłośnicy tenisa znajdą tu trzy pełnowymiarowe korty. Przestrzenna hala, ogrzewanie podłogowe zimą, sprawią, że gra będzie przyjemnością niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. W „Strefie Ruchu” swoją pasję będą mogli rozwijać nie tylko tenisiści. Znajdą się tu również korty do sqasha i badmintona. Niezależnie od dyscypliny sportu przy każdych kortach znajdzie się miejsce na trybuny, co pozwoli na rozgrywanie różnego rodzaju turniejów przy udziale publiczności.

Fitness i siłownia nie tylko dla dorosłych
Oprócz hali z kortami we frontowej części budynku będzie siłownia i sale fitness. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze wyposażona siłownia pozwoli zarówno na realizację treningów siłowych jak i cardio. Oferta zajęć fitnessowych obejmie pilates, TBC, zumbę i wiele innych – dopasowanych do potrzeb użytkowników.
„Strefa Ruchu” to z założenia miejsce przyjazne rodzinie, zaprojektowane tak, aby rodzice mogli tu spędzać czas wspólnie z dziećmi. W klubie została zaprojektowana specjalna część przeznaczona dla najmłodszych wyposażona w sprzęty odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Dzięki temu pociechy również będą mogły bezpiecznie poćwiczyć, pod okiem wykwalifikowanego trenera, podczas treningu rodziców.

Wygoda i ekologia przede wszystkim
Renomowany sprzęt, klimatyzacja sal fitness, ogrzewanie podłogowe hal sportowych to nie wszystko. Dla wygody klubowiczów zaprojektowano duże szatnie, wyposażone w strefę prysznicową i sauny. W hallu znajdzie się również miejsce na przytulną kawiarenkę z ogródkiem oraz sklep z profesjonalnym sprzętem sportowym. Nowoczesna elewacja z drewnianymi elementami pięknie wkomponuje się w zielone otoczenie osiedla. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrze klubu będzie dobrze doświetlone a z górnego poziomu będzie rozpościerał się piękny widok na Osiedle.

Budowa Centrum Sportu i Rekreacji „Strefa Ruchu” ruszyła w pierwszej połowie roku. Jeszcze do końca 2014 ma powstać główna konstrukcja budynku. Otwarcie Centrum nastąpi przewidziano wstępnie na drugą połowę 2015roku.


Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Osiedle Książenice otrzymało tytuł Najlepszej Inwestycji Prorodzinnej w plebiscycie Wojna Domowa portali otoDom.pl i Bankier.pl Nagroda została przyznana przez jury złożone z ekspertów, które wybrało nas spośród ponad 100 inwestycji z całej Polski. Dodatkowo w głosowaniu Internautów zajęliśmy 9 miejsce, będą jednocześnie pierwszą inwestycją z woj. mazowieckiego.

Z wynikami oraz uzasadnieniem wyboru można zapoznać się na stronach
http://wojnadomowa.otodom.pl/?mod=results&act=awards

http://bankier.tv/ranking-inwestycji-deweloperskich-bankierpl-i-otodompl-12771.html - film z wręczenia nagród /ok. minuty 50-tej/

Ten sukces był możliwy dzięki Państwu – dzięki temu, że uwierzyli Państwo w Książenice i wybrali je na miejsce życia dla Siebie i Swoich Rodzin. Wspólnie każdego dnia tworzymy jego kształt i charakter, które sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe.  Dziękujemy i gratulujemy wspólnego sukcesu!

Zarząd i Pracownicy MTG Agri-Rol. S.A.


Osiedle Książenice wystąpiło w programie M2! Zapraszamy do obejrzenia:

Firma MTG Agri-Rol S.A. od dziesięciu lat realizuje w Książenicach niezwykłą inwestycję Osiedle Książenice. Niezwykłą ze względu na jej skalę i wyjątkowo przemyślany projekt. O jego szczegółach opowiada Prezes MTG Agri-Rol S.A Grażyna Śledzińska:

Redakcja: Co wyróżnia Osiedle Książenice na tle innych inwestycji mieszkaniowych?
Grażyna Śledzińska: Osiedle Książenice to unikalny projekt budowy od podstaw miasta-ogrodu. Docelowo zamieszka tu ponad 1000 rodzin. Już na etapie projektu zadbaliśmy o zrównoważony rozwój i ład przestrzenny dla mieszkańców Osiedla i najbliższej okolicy. Przewidzieliśmy tereny przeznaczone pod infrastrukturę. Dzięki temu na Osiedlu znajduje się przedszkole, oddział banku, punkt pocztowy, sklepy, usługi, wkrótce pojawią się nowe punkty, w nowym kompleksie usługowo-mieszkalnym. Nowoczesna samorządowa szkoła została wybudowana na terenach przekazanych władzom Gminy. Zależy nam żeby najmłodsi mieszkańcy mieli dobry dostęp do edukacji.

Red.: Jednak Osiedle to nie tylko budynki…
G.Ś: Tak, zaletą Książenic jest piękna przyroda. Szanujemy ją. Inwestujemy w podziemne sieci energetyczne aby nie zakłócać krajobrazu. Doprowadzamy ekologiczne paliwo gazowe, dbamy o rozwój dróg i wodociągów aby nie zakłócać naturalnych warunków wodnych.
Dbamy również o aspekty społeczne inwestycji. Do Książenic sprowadzają się ludzie z całej Polski, tworzy się nowa społeczność. Wspieramy integrację mieszkańców wspomagając działania Fundacji Miasto-Ogród Książenice i inne społeczne projekty. Dzięki temu Osiedle Książenice nie jest podmiejską sypialnią tylko wspaniałym miejscem do życia.

Red: Co najbardziej cenią sobie mieszkańcy Książenic?
G. Ś: Na pewno wysoko cenią sobie lokalizację. Książenice leżą 2km od trasy szybkiego ruchu S8 (Trasy Katowickiej) i 8km od wjazdu na autostradę. Dzięki temu dojazd do Warszawy trwa niecałe 30minut! Można też skorzystać z pociągów WKD i PKP i komunikacji miejskiej – na osiedlu są przystanki autobusowe. A będzie jeszcze lepiej – czas dojazdu do Warszawy skróci otwarcie trasy Salomea- Wolica oraz doprowadzenie SKM do Grodziska Mazowieckiego.

Red: Powstanie Osiedla oznacza dla Książenic duże zmiany. Jak określiłaby Pani ich kierunek?
G.Ś: Książenice stają się południowym centrum Gminy Grodzisk Mazowiecki. Rosnąca infrastruktura tworzy nowe miejsca pracy, a wzrastająca liczba mieszkańców chłonny rynek lokalny. Do Książenic rodzice z okolicznych miejscowości dowożą dzieci do szkoły i przedszkoli, więc chętnie załatwią tu codzienne sprawunki. Dlatego zapraszamy do Książenic ludzi przedsiębiorczych – tu jest wspaniałe miejsce do realizacji marzeń o własnym biznesie i przestrzeń dla wielu inicjatyw.

Red: To duże zmiany jak na jedną inwestycję..
G.Ś: To prawda, obserwujemy tworzenie się nowej społeczności i wspieramy ją. W swoich działaniach kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu - wspieramy lokalne inicjatywy i organizacje jak Fundacja Miasto – Ogród Książenice czy Ochotnicza Straż Pożarna. Nie skupiamy się wyłącznie na Książenicach - wspieramy rozwój lokalnej kultury i sportu. Wspieramy działania Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, za co otrzymaliśmy tytuł Mecenasa Kultury, wspieramy też Grodziski Chór Bogoria, Klub Żeglarski Czysty Wiatr czy Klub Sportowy Pogoń. Dla nas Osiedle Książenice to nie tylko inwestycja - to ogromne wyzywanie, w które wkładamy swoje siły i serce. Zapraszamy do Książenic - tu warto zamieszkać!

Wywiad przeprowadzony przez redakcję portalu www.ksiazenice.info


Od 2000 roku w Książenicach Mazowieckie Towarzystwo Gospodarcze Agri-Rol  S.A. w Książenicach realizuje unikalny projekt urbanistyczny - budowy od podstaw Miasta-Ogrodu w okolicy Grodziska Mazowieckiego w miejscowości Książenice w kierunku południowo - zachodnim od centrum Warszawy. Na terenie 140-hektarowej polany otoczonej dużym kompleksem lasów mazowieckich powstaje miejsce wygodnego zamieszkania dla 1000 rodzin.
Osiedle powstaje w oparciu o ideę miasta-ogrodu. Idea ta narodziła w XIX wieku w Anglii. Miała stanowić alternatywę dla życia w zatłoczonym mieście. Autor, angielski architekt i projektant zieleni Ebenzer Howard uważał, że powinniśmy żyć w domach otoczonych zielenią, w miastach - osiedlach, oddalonych od metropolii, gdzie można odpocząć od pośpiechu i zgiełku wielkiego miasta, ale na tyle blisko położonych, aby nie tracić z nim szybkiego kontaktu i kontroli nad codziennymi sprawami.

Projektując Osiedle zadbano aby żadna z kluczowych cech idei  nie została pominięta. Osiedle jest położne 30 km od Warszawy. dobry dojazd do miasta zapewniają trasy krajowe oraz kolej. Osiedle jest położone wśród pięknych lasów mazowieckich. Przy tworzeniu projektu przyświecała idea "Wszystko w zasięgu ręki!". Wybudowane zostały już trzy etapy Osiedla, dzięki czemu do Książenic sprowadziło się ponad 200rodzin. Na Osiedlu przewidziana jest pełna infrastruktura społeczna i handlowo -usługowa: Samorządowa Szkoła Podstawowa (działa od 2012r.), przedszkole (działa od 2012r.), klub sportowy. Pełen projekt Osiedla Książenice obrazuje poniższy obrazek.