Kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina
Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina mieści się przy al. Marylskiego 3. Nowoczesna, bogato wyposażona:  biblioteka, sale językowe, pracownie komputerowe, boiska, hala sportowa – to znakomite warunki dla nauki i rozwoju dzieci. Szkoła w ramach Akademii Nauki oferuje szeroki wybór zajęć dodatkowych: zajęcia manualne, języka ojczystego, języków obcych, tańca, muzyki, sportu i przyrody i wielu innych. Więcej informacji na stronie: www.ksiazenice.szkola.pl.  Zgodnie z aktem założycielskim obwód szkoły obejmuje wsie: Książenice, Opypy, Marynin, Urszulin, Kady oraz część wsi Radonie i Szczęsne.
Dyrektorem szkoły jest Krystyna Szymańska. We wrześniu 2013 roku w szkole w Książenicach odbyła się uroczystość Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2013/2014.

Więcej informacji o placówce można znaleźć na stronie szkoły oraz  w artykułach:
- Video relacja z Wojewódzkiej Inauguracji roku szkolnego 2013/2014
- Szkoła na wypasie
- Wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowej szkoły w Książenicach

http://ksiazenice.szkola.pl/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. L. Da Vinci
Szkoła działa od 2014 roku i zlokalizowana jest przy ul. Mazowieckiej 87a. Oprócz zajęć lekcyjnych oferuje zajęcia dodatkowe (szachy, szermierka) oraz koła zainteresowań (gazetka szkolna, warsztaty plastyczne, kółko matematyczne, informatyczne, polonistyczne, teatralne, muzyczno - taneczne, sportowe). Szkoła wyposażona jest w salę gimnastyczną i nowoczesne wielofunkcyjne boisko. W budynku znajduje się także biblioteka i świetlica dla dzieci.
Dyrektorem Generalnym placówki jest Kinga Muszyńska.

http://www.szkola-vinci.pl/

Niepubliczna Szkoła Podstawowa MOST
Edukacja w tej placówce polega na przekazywaniu wiedzy w nowoczesny sposób, który stanowi podstawę budowania relacji oraz poczucia sprawczości i własnej wartości. Ideą szkoły jest sojusz różnych nurtów pedagogicznych, gdzie uczniowie są wspierani różnymi metodami, adekwatnymi do momentu rozwojowego czy tematu. Dzieci mogą tu rozwijać swoje zdolności i odkrywać własne talenty, a rywalizację zamienić na współpracę. Nauczyciele rozwijają u dzieci ciekawość świata, kształtują odwagę do działania, wspierają samodzielność w myśleniu i podejmowaniu własnych decyzji.Szkoła znajduje się przy ul. Mazowieckiej 188a.

https://most.edu.pl/