Maj 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Dla dzieci

Gmina Grodzisk Mazowiecki dba aby dzieci się tu nie nudziły. Organizowane są dla nich zajęcia pozalekcyjne i wakacyjne. Dzięki temu mali mieszkańcy mogą rozwijać swoje zainteresowania, poznać nowych przyjaciół, a także dobrze bawić się razem.

KSIĄŻENICE

Zajęcia pozalekcyjne, półkolonie i ferie zimowe:
Domowa Świetlica (m.in. robotyka, decoupage, zajęcia językowe i wiele innych),
Centrum Edukacji Planeta Rozwoju - interdyscyplinarne i wszechstronne kursy. Zajęcia łączą elementy biologii, techniki, fizyki, informatyki, a także praktyczną naukę języka angielskiego,
Kwadrat - szkółka matematyczna.

Zajęcia sportowe:
Strefa Footballu (3 boiska pod halą pneumatyczną), w której działają szkółki piłkarskie - m.in. Legia Soccer School,
Akademia Sportu Strefy Ruchu Książenice organizuje zajęcia sportowe połączone z zabawą, takie jak: taniec, Krav Maga,
Strefa Ruchu Książenice - sekcje Legia Badminton School, Squash Legia Warszawa, zajęcia z tenisa ziemnego.

Dodatkowo na terenie Książenic znajduje się profesjonalna ścianka wspinaczkowa dla dzieci, boisko, plac zabaw oraz Wake and Skate Park, który co roku przygotowuje ofertę zajęć dla dzieci.

Dla najmłodszych:
Przedszkole Wielki Mały Świat oraz gabinet integracji sensorycznej “Latawiec” organizują zajęcia umuzykalniające i sensoryczne dla najmłodszych mieszkańców Książenic. 

GRODZISK MAZOWIECKI

Zajęcia:
- plastyczne,
- muzyczne,
- sportowe,
- taneczne,
- językowe,
- teatralne,
- oraz edukacyjne.

Pełną ofertę rozrywek dla dzieci można znaleźć na stronie: https://grodzisk.pl/miasto-dzieci/.

Wybór jest duży i każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Grodziska Harcerska Drużyna Ratownicza w Książenicach zaprasza na Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej im. Tadeusza Baird'a zorganizowanego dla dzieci i młodzieży Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach projektu pt. Kartka z kalendarza - młodzi pamiętają, 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.
Dzięki realizacji projektu "Kartka z kalendarza"  kształtujemy oraz szerzymy zanikającego ducha patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększamy świadomość historyczną. Historyczny temat projektu ma na celu kształtowanie patriotycznych postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży i pomaga nam zwiększyć wśród nich zainteresowanie historią Polski.
Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 listopada, od godz. 9:30.Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim zaprasza w niedzielę 08.02.2015 o godz. 12.30 na teatrzyk p.t -  „Co mogą Smoki! A czego nie? Zaraz dowiesz się.”

Przedstawienie teatralne w dwóch odsłonach, to wesoła historię przyjaciół Smoczka Obiboczka i Skrzacika Pomponika mieszkańców leśnej polany. Zapraszamy na zabawne sytuacje, w których nasi mali bohaterowie okazują się nieposłusznymi i niegrzecznymi nicponiami, a w efekcie i tak wszystko kończy się dobrze. Kultura osobista, dobre wychowanie, a w szczególności czytanie i poznawanie książek oraz tajemnicza biblioteka, z tym wszystkim nasi mali bohaterowie muszę się zmierzyć. Towarzyszyć im w tym będą Pan Anatol Bibliotekarz Znakomity, Waldemar Ojciec Smok, Nauczyciel Papug Dziób i inne postaci naszej edukacyjnej bajki, których poznacie już niebawem oglądając to wspaniałe przedstawienie.
Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego.

SCENARIUSZ:  Joanna Szwabowicz
REŻYSERIA: Dariusz T. Cywka
MUZYKA: Marcjan Janicki
KOSTIUMY: Salomea Janicka
LALKI: Maria Grabowska
WYSTĘPUJĄ: Barbara Sęk, Natasz Słysz-Czaja,
 Mateusz Opiela / Dariusz T. Cywka,

CZAS TRWANIA PRZEDSTAWIENIA 70 MIN.

Bilety w cenie: 10 zł
Kino Centrum Kultury
ul. Spółdzielcza 9
22 734 79 44 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W najbliższy czwartek, o godzinie 17.00 Samorządowa Szkoła Podstawowa przemieni się w Świąteczna Manufakturę Cudów gdzie na dzieci będą czekać  Św. Mikołaj i Śnieżynka oraz moc świątecznych atrakcji


Uczniowski Klub Sportowy Karate Grodzisk Mazowiecki zaprasza wszystkich na aukcję charytatywną prac autorstwa swoich uczniów pt. " Ja i moje karate", która się odbędzie w tą niedzielę ( tj. 23.11.2014) o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej w Książenicach. Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone dla wybranej rodzinny z programu "Szlachetna Paczka Grodzisk Mazowiecki" Cena wywoławcza każdej pracy to 10 zł

Wystawione na aukcji prace można obejrzeć na Facebooku UKS Karate

After School Club w Książenicach zaprasza do udziału w stacjonarnych zajęciach podczas ferii zimowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci z klas 0-4 w godzinach 8.00-18.00
Proponujemy:

 •  codziennie 1,5 godziny zajęć z języka angielskiego
 •  wycieczki do Grodziska: na lodowisko, basen, do Parku Skarbków, biblioteki, Muzeum WKD, kina (codziennie 1 wyjazd lub dłuższe wyjście na dwór- w zależności od pogody)
 •  zajęcia komputerowe – programowanie w Scratchu, grafika komputerowa
 •  w piątki zumba i dyskoteka karnawałowa
 • wyżywienie: obiad i podwieczorek (płatne dodatkowo: obiad-10 zł, podwieczorek- 5 zł);

Szczegóły na www.asclub.pl  i pod numerem: 607-103-129
Ceny:
Za 1 tydzień: nasi klubowicze i uczniowie: 320 zł, pozostali: 400 zł (zniżka 20% dla drugiego dziecka); 1 dzień: 100 zł
Za 2 tygodnie:  nasi klubowicze i uczniowie: 600 zł, pozostali: 750 zł (zniżka 20% dla drugiego dziecka)
Ceny zawierają bilety wstępu oraz przejazdu na wycieczki.
Opłata rezerwacyjna: 100 zł/dziecko
Numer konta: 51 1020 1055 0000 9702 0330 9606

Willa Radogoszcz zaprasza w piątek 22 sierpnia o godz. 18.00 na spektakl muzyczny dla dzieci „Muzykanci Tralalanci”.  Widowisko z muzyką na żywo powstało w oparciu o twórczość dla dzieci Witolda Lutosławskiego. Jest wyjściem poza kanon muzyki klasycznej i powrotem do pierwotnych inspiracji kompozytora czyli polskiej muzyki tradycyjnej.

Spektakl stworzyli artyści wykonujący polską muzykę tradycyjną i muzykę eksperymentalną. Poprzez utwory Lutosławskiego dla dzieci bazujące na wierszach Juliana Tuwima i Janiny Porazińskiej zapraszają małych słuchaczy do Krainy Dźwięków Przeróżnych. Melodie i dźwięki grane będą zarówno na mało znanych, starodawnych instrumentach tradycyjnych – harmonii trzyrzędowej, bębenku obręczowym, okarynach, jak i zupełnie nieznanych i unikatowych: trąbkoskrzypcach. Pojawią się także instrumenty niekonwencjonalne- grzebień, kieliszki z wodą, blaszane ryby-grzechotki. Utwory przeznaczone na głos sopranowy wykonane zostaną archaiczną techniką śpiewu- tzw. głosem białym, charakterystycznym dla śpiewu wiejskiego. W spektaklu pojawią się też niecodzienne tańce- oberek i fokstrot. Monidło będące scenografią spektaklu jest dziełem malarki Marii Żytomirskiej. Pozostałe elementy scenograficzne- dawne zabawki wiejskich rzemieślników- pochodzą z kolekcji Katarzyny Szurman.
Więcej na http://willaradogoszcz.eu/archiwa/3758

Willa Radogoszcz zaprasza w sobotę 23 sierpnia o godzinie 16.30 na nowy cykl zabaw i opowieści "Opowieści z głowy olbrzyma".  Wydarzenie jest skierowane do dzieci w wieku 5+ a jego celem jest przybliżenie najstarszych europejskich mitów. Do wspólnej zabawy zapraszają Kamila Brodowska i Anna Woźniak. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło opowieści z Północy. Przeniesiemy się do Początku, tysiące tysiącleci wstecz, gdy Świat wyglądał zupełnie inaczej niż dziś, a puste terytoria istniały dla samych siebie i nikt nimi nie rządził…

Wstęp wolny!

31.05.2014 od godziny 10.00  do 16.00 zapraszamy na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie przedszkola przy ulicy Górnej 12 w Grodzisku Mazowieckim.

Na dzieci czekają:

 • zamki dmuchane
 • eurobungee
 • karuzela
 • statek piracki
 • poczęstunek i kawiarenka
 • malowanie buziek
 • zabawy przy muzyce

i wiele innych atrakcji!